Zhoubné zlo (2021)

Přistupovala jsem k tomu tak, že si dam víno, odpojim mozek, nechám se unášet uměním a nebudu hádat zápletku. @Bestmaxx poté, co to chtěl hned po úvodní sekvenci vypnout, tu zápletku střelil od boku tak ve třetině filmu, takže bylo pak blbý nad ní muset pořád přemejšlet, jak se postupně naplňovala... Ale záběry Gabriela v hábitu, připomínajícího Richmonda z IT Crowd, to dost zachraňovaly a nešlo se nesmát. Že bych to někdy musela vidět znova, to zrovna ne, ale zábavnej večer to zajistilo, takže jsem spokojená, bizárky já ráda.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Jak já si oddechla, že to není hraný díl! Klasická příjemná Reunion, záběry ze zákulisí, které asi ještě nikdy nebyly k vidění, informace o castinzích, náhlédnutí pod pokličku jak to vznikalo... já jsem spokojená. Ještě o fous lepší by bylo, kdyby sehnali i Paula Rudda apod., ale tak co se dá dělat..

Neviditelná (2020)

Spoilerovat se u dokumentů může, ne?___ Žena z ČR: "Oni se chovali, jako když tam nejsem. Tak jako na mně něco dělali, ale jako bych byla jenom nějaký mrtvý tělo, z kterýho mi potřebujou vyndat dítě"....Dula ze zahraničí: "Velmi jasně si uvědomujete, co vám udělali. Říkáme tomu mentální porážka. Když je někdo v procesu porodu, a děje se toho strašně moc, snažíte se bojovat, ale pak už nemůžete, je to moc bolestivé. Jenže oni pokračují, dokud vás nezlomí." Přesně vystižené od obou, díky za to. ______________________ Zrzavá ochechule: "Netlačte, netlačte, dýchejte jak vám říkám netlačte!!" - žena "omylem" navzdory ochechuli porodí ve stoje a ne na koze, protože gravitace tvl, a ochechule má radost z alternativního porodu. Poté stříká studenou vodu na čerstvá poporodní poranění a střídavě s lékařem, zašívajícím poranění, mluví k rodičce: "Obě dvě ruce na miminko! Nic teď neděláme. To vás ani nemůže bolet. Jen vás myjeme. Ale teď jsem byl na stehně a vy se svíjíte bolestí. Ježišmarja nemůžeme předehřívat vodu kvůli Pavlíkové! Zkuste se trošku zpacifikovat ženo!! My jsme s vámi měli božskou trpělivost. Držte to miminko nebo vám ho vezmu!" (manžel natahuje ruku, naznačuje, že ženu uhodí a přisadí si "Nevymýšlaj nebo...co jsi, jak děcka doma?!") ______________________ Nechápu, jak v tomhle můžeme v 21. století existovat a ta bezmoc, že s tím jako jednotlivec nic nezmůžu - a to ani u soudu, je příšerná. Je mi moc líto těch, které tohle zacházení zažily, zažívají a bohužel budou zažívat. Sama jsem si z Motola odnesla takové trauma, že jsem byla schopná se na budovu nemocnice podívat až po roce. Prvních pár měsíců si navíc nepamatuji ani tak dítě, jako spíš to, že jsem po nocích nemohla spát a musela si v duchu pořád přehrávat situace, které byly za hranou etiky i práva. Jsem ráda, že tenhle dokument existuje a jdu si najít více věcí od paní Simkin, je skvělá.

Přežijí jen milenci (2013)

Měla jsem po dlouhé době chuť na atmosféru tohohle filmu a nezklamal, popravdě nevím, proč jsem poprvé dala jen 3/5. Atmosféra super, hudba super, scénář a narážky taky dobrý, chemie hlavní dvojice uvěřitelná, Tom je tak dobrej, že bych mu klidně darovala půl litr svojí 0-. Mia tu pohoda atmosféru trochu narušuje, ale stejně, podívám se na to určitě zas někdy znovu.

Like House (2021) (pořad) odpad!

To je nějaká veeelmi lowcost oblečená verze Too Hot To Handle či co? Too Boring To Handle - až tak, že i jako kulisa k práci mi to vyloženě vadí a zřejmě to brzo vypnu. Too Hot mě přinutilo s prací přestat a fascinovaně sledovat lidi s inteligencí krevet. Na tomhle pořadu mě nejvíc zaujalo pestrý srdíčkový povlečení, ale už se ho nikde nedopátrám, protože koukám na reprízu; místo nádherného povlečení začali po chvilce točit inteligentíka, co se ! světe div se ! po alkoholu poblil; a na iPrimu bych se k opětovnému zhlédnutí tohohle skvostu musela registrovat. Ach jo. V srdci mám určitě spoustu místa pro guilty pleasures (zdravím pořad Všechno co mám ráda a je mi líto, že o tomto skvostu ví tak málo lidí, fakt, prosimvás, TO MUSÍTE VIDĚT), ale tohle je tak blbý, že ani jako GP to neobstojí. Odpad.

Lenox Hill (2020) (seriál)

Na to, že je tenhle doku-seriál venku už měsíc a na to, jak je dobře udělaný, ho hodnotilo překvapivě málo lidí. Je to svižné, zajímavé, vybraní hlavní hrdinové jsou sympatičtí (obzvlášť na modrookého Dr. Johna B. se velmi dobře kouká).

365 dní (2020) odpad!

Mixík rádobyporna a telenovely, s hlavním hrdinou Odpudivým Slizounem. Na koukání ve dvou je lepší si pustit cokoliv explicitnějšího, na výplach mozku je lepší Divoký anděl nebo rovnou mlátit hlavou do zdi.

Život bez dokladů (2019) (seriál)

4/5 za to, že poodkrývají úplnou pravdu o životě některých protagonistů až po několika dílech, protože to, že někdo kdysi vesele dealeřil nebo si upíchnul dítě, se kterým se vlastně skoro nevídá, se zřejmě úplně nehodí do toho, jaká to má být citová ždímačka o chudácích lidech. Samozřejmě to bohužel nic nemění na tom, že momentální řešení problematiky imigrace je šílené, a to hlavně pro děti imigrantů, které tam buď rodiče přivezli jako malé nebo se tam už narodily. Místy to připomíná Život Daliborka - hlavně dějová linka s mexickou manželkou exVOJÁKA (Caps zcela záměrně a úměrně tomu, jak velkou a z českého pohledu až nelogickou důležitost tomu přikládají), který volil Trumpa, protože imigranti fuj žejo...

Navždy svoji (2013) (seriál)

Pouštím si to tak jednou ročně stejně jako Etudy, v rámci snahy o nějaký osobní rozvoj aneb co nedělat ve vztahu. Tohle je sakra bohatá studnice, stejně jako první díly Etud s dvacetiletými krásně naivními protagonisty. Update k seriálu 2020: podle těch internetů jsou spolu už jen Zdeňka s Ondřejem, vychovávají jednu dceru. Isabella má 3 děti.

Nadiya kouzlí v kuchyni (2019) (pořad)

Příjemný pořad o vaření, Nadiya je sympatická, občas zavtipkuje (někdy trochu na křeč), Nigella to holt není. Moc nechápu zařazení zbytečných "vzdělávacích bloků" kde se bere maso, vejce atd., když je to pořad o rychlém vaření a člověk na tuhle vatu nemá čas koukat, takže to prostě přetáčím. Jsou tam i roztomilé kuriozitky jako to, že se v UK zřejmě běžně prodává předkrájená cibule, předvařená rýže nebo předvařené brambory (jasně, ty jsou třeba v DE taky, ale na další grilování a ne že to vrznu rovnou do salátu). Takže jestli vaříte z prvotních surovin, můžete bejt trochu zklamaní, že tady Nadiya to dost často trochu ošulí v rámci úspory času.