My Scientology Movie (2015)

Scientologové aneb ještě větší magoři, než jsme doufali... V Evropě scientologie moc nefrčí, proto pro mě až doposud byla vnímána jako v podstatě neškodná libůstka Toma Cruise, Johna Travolty a dalších. Jenže evidentně není tak neškodná, jak se zdá. Film měl velký potenciál, kdyby ty jednotlivé zajímavé střípky a životní osudy jednotlivých protagonistů trochu rozvinul, bohužel je to celé lehce zmatené (a místy zdlouhavé) prolínáním tří rovin děje - vyprávění odpadlíků, scény ve studiu a pronásledování v realitě. Od Martyho Rathbuna, vysoce postaveného odpadlíka, si lze již od začátku slibovat, že prozradí interní informace, nejrůznější pikantnosti a také že bude schopen v přímé konfrontaci uznat, že se nechoval nejlíp. Bohužel, on tu páteř asi nemá a hrané scénky s násilím si navíc - dle výrazu tváře - celkem užívá. Tak nevím, je ok postavit dokument čistě na násilnickém psychopatovi a jen protože pomáhá filmu se tvářit, že teď už je vlastně ten normální, když od scientologů odešel? Myslím, že je velká škoda, že více prostoru nedostali i jiní ex-scientologové.

A hle: Snění o propojeném světě (2016)

Zajímavý dokument o tom, jak internet vzniknul, jak může ovlivňovat život, jak moc v háji v budoucnu budeme, když spadne a o mnohém dalším k zamyšlení (či vyděšení).. Bod nahoru za Mitnicka a jeho příhody, neskutečný.

Trollové (2016)

Animovaný Bollywood jak vyšitý; je to tak pozitivní, třpytivý a sladký, až z toho skoro začnou bolet zuby. Kvalitativně se to zpočátku hodně blížilo Šarlotině pavučince a chvílemi jsem obdivovala všechny 15+ v sále, že se kvůli dětem tak hezky obětují.. Přibližně v polovině filmu to ale zachránili Simon & Garfunkel a pak už se to jen zlepšovalo i přes předvídatelný děj. Celkově to bylo překvapivě málo vtipné, ale vizuálně hezké, škoda počeštěných písniček..

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Obrazová i zvuková parádička, na kterou je hřích koukat jinde než v kině (domácí kino to asi ještě snese, ale za budoucí prznění camripem by si měli amatérští dokumentaristé hlav publika v sále preventivně nafackovat už při nápadu, že ten rip vypustí do světa). Charlize tradičně skvělá, před Tomem Hardym možná měli taktně zatajit pilku, protože vypadal líp s železem na obličeji než bez něj, Nick Zombie Hoult super, jen škoda, že nedostal víc prostoru. Příběh trochu ztratí na tempu cca v polovině, vyvrcholení možná někoho naštve, ale za ty vizuální i zvukový orgie to prostě stojí. TOP momenty - kytarista, bubeníci, postapo surreal modrý záběr no a pro chlapy nějaký ty kozi. Rýsuje se tu kult, takže must go pro všechny, dokud je to v kinech!

Malá smrt (2014)

Australské komediální překvapení a zároveň sympatická vztahovka k zamyšlení. Příběh je vystavěn ve stylu Lásky nebeské - 5 párů bydlí v jedné ulici a všechny spojuje jeden milý nový soused, který se rozhodl je "jen tak" obdarovat perníčky. Proč tedy zrovna název Little Death? Malá smrt – eufemismus pro orgasmus, někomu k němu stačí relativně málo, někdo musí zajít do extrémů. A tak je ve filmu s humornou lehkostí představena celá škála více či méně kuriózních sexuálních odchylek, o kterých jste možná doposud ani neslyšeli. P.S: Já osobně odteď asi zpozorním, až chlap domů přitáhne kilo cibule k večeři a pustí Sophiinu volbu.

Za láskou do Paříže (2014)

Devon (Melanie Lynskey) a Quinn (Simon Helberg) spolu chodí už od střední školy, Quinn se stále nemá k žádosti o ruku a Devon dochází trpělivost.. kolikrát jsme už takový příběh viděli? "Based on a true story" - dá se opravdu říci "bohužel" - taky jsem takový příběh žila, troufám si říct, že ho žily statisíce lidí a díky tomu jsme ho na plátnech nebo v TV viděli už snad 100x ve více či méně zdařilých obměnách. Tohle je bohužel hodně slaboučká obměna, kterou nad vodou drží jen Simon Helberg a těch pár vteřin, kdy jste překvapeni, že jste spatřili Zacharyho Quinta. Místy ze scénáře dýchne Simonův Howard z TBBT, ale vtípky jsou jen k pousmání a je jich tam jako šafránu..

P.K. (2014)

Vtipné, dojemné, k zamyšlení, vizuálně Boží, jediným negativem je bohužel lehce přepálená stopáž. Nicméně stojí za to v polovině filmu překousnout ten pocit, že už přece paneBože musí bejt konec a užít si tu spoustu barviček, existenciálních otázek a výborně hrajících herců všude kolem (taky protože druhá polovina zaplaťPánbůh daleko lépe odsejpá). Tanečních/pěveckých čísel tam díkyBohu není tolik, kolik jsem od Bollywoodu očekávala, takže i pro průměrného Evropana je to stravitelné. Indická kultura a místní náboženská rozmanitost je fascinující. Mrkněte se, obohatí vás to. SpánemBohem.

Co děláme v temnotách (2014)

Originální námět, nepředvídatelný konec a hodně rychle ubíhajících 86 minut, prostě super. Výborně dotažený detaily typu upíří oblékání bez zrcadla, stříbrný medailonek od životní lásky, buzení v 6 hodin a další. Ráda uvidím znovu, určitě mi pár detailů a inside jokes uniklo. Což mi připomíná, že bych měla jít umýt to bloody dishes..

The Inbetweeners 2 (2014)

Oddychovka vhodná tak na večer s alkoholem – něco jako Klub sráčů i s brutálnější obměnou legendární scény u pobřeží. Takže jo, jestli se smějete zvracení, je to film přesně pro vás. Jestli čekáte vyšší level humoru, tak bohužel.. pár náznaků tam teda je (závěrečný titulky jsou super!), ale film se nese spíš v tom zvracecím trapnym tónu. Na druhou stranu potlesk tvůrcům, že mají koule a jdou opravdu do extrémů, kdy si divák řekne, že snad neni možný, aby nám ukázali i TOHLE (scéna v poušti.. eh.. i s obligátním oklepáním..).

Interstellar (2014)

____pár spoilerů tam asi bude____ Jedna hvězdička za originálně neergonomický roboty a druhá za pár vizuálně velmi povedených záběrů kosmu. Máte rádi logiku ve filmu? Nekoukejte na to. Už po sérii úvodních WTF scén budete rýt nehty do sedačky a po větě "ó bože, jsem sice špičková vědkyně, ale za vším je určitě láska!" začnete tu sedačku i ohryzávat. Takovýho potenciálu využitýho na kecy a patos místo na sci-fi.. až je mi to líto. Matthew se ve filmu stane téměř Chuckem Norrisem - z hromádek prachu vyluští polohu supertajný NASA základny a za 10 minut letí do kosmu, zvládne vzlétat z planet se silnou gravitací nějakým srandamodulem, přežije kvanta čpavku v plicích, je zachráněn už neexistujícím kosmickým programem Země a na misi s sebou vezme jedinou Aničku s dělohou a 5000 vajíčky (přece neni možný, aby ten malej výlet náhodou nepřežila a lidstvo tak přišlo o jednu ze zásadních možností přežití!). Proč by měli lidi z budoucnosti potřebu zpětně zachraňovat lidstvo, když evidentně přežilo? No nevim, tady už to smrdí nějakym vědeckym paradoxem, řekneme si radši básničku, která už nám při třetím poslechu začíná lízt na nervy a bude to oukej.