Amputace (2012)

Velká paráda. Přesně tohle potřebuje člověk vidět jen pár dní poté, co si doma nůžkami na nehty upižlal fibrom (což je naštěstí něco úplně jiného, než fibróza ve filmu) velikosti kanadské borůvky a je na své chirurgické začátky patřičně hrdý. Sny krásně umělecky natočené, je to i vtipné, musím to vidět znovu.

Antikrist přichází (2017)

No nevím, myslím, že takhle by se ke svým hostům nikdo chovat neměl. To je pak akorát dusno, všude kozlové, knězové, fetky, prostě nic moc. Je to asi tak bizarní jako Prostřeno se slepicí, rakví, čízekakem a zmrzlou spařenou kachnou dohromady. Hosti akorát tak nas..štvaní ze zábavy. Závěrečné bodování bude jistě naprd. Já dávám jedničku za sexy upírku.

Provedu! Přijímač (2017) (seriál)

Nabrat - vygumovat - podrobit - voilá a máme tu masu bezmezně poslušných jednotek. Lidi tohle nadšeně absolvují v Amway, OVB a dalších, tak proč to nezkusit trochu oldschoolově v AČR? Ale teď vážně, všechna čest těm, kteří mají vzdělání, vznešené ideály, milion jiných možností a stejně jdou do armády, nechají se nesmyslně buzerovat a pásek nosí vždy na centimetr přesně. Na druhou stranu, být armádní profesionál a cvičit lidi, kteří si stěžují na svícení sluníčka do očí (!), to bude taky slušnej pocuc. Nevím, mám z toho rozporuplné pocity, ze strany armádních profesionálů je tam celé spektrum lidí od totálních gum po psychicky normální světlé výjimky; ze strany nastoupivších civilistů je tam slušný mix povah. Docela by mě zajímalo, jestli měl tvůrčí tým problém najít mezi dobrovolníky zrovna tuhle skupinu vcelku rozumných lidí, protože mám dojem, že do AČR se hlásí převážně plešatí domobraníci vychovaní k válce. Rozhodně nejde o náborový dokument a místy je zřejmé, že nebýt tam kamera, dostane wannabe-voják tak 10x větší céres. Nicméně mě to jen utvrdilo v mém negativním názoru na snahy znovu zavádět brannou povinnost.

Čarodějnice ze Zugarramurdi (2013)

Wow, taková Teorie tygra po španělsku? Místy silně šovinistické, místy silně feministické, někdy překvapivě ze života, neustále hodně ujeté a velice často vtipné. Ke konci už je to totální úlet, ale vlastně proč ne, lepší než uhlazený nezapamatovatelný konec.

Jak to dopadlo!? (2017) (pořad) odpad!

Proč, proč, PROČ??? by se někdo měl chtít koukat na to, jak dopadly výjimečně dementní a komparsem tragicky zahraný smyšlený příběhy? Jsou věci mezi nebem a zemí..

Applikace (2014) (pořad)

I když mobilní aplikace nijak neprožíváme, měli jsme doma takový rituál koukat o víkendu na Applikace (celkem průměrný, ale informativní pořad – abychom byli aspoň v obraze) a poté na Re-Play. Ovšem když nyní srovnám Mikoláše (i Ivu) vs. nové moderátory, tak vlastně staré Applikace až tak průměrné nebyly. Šlo to totiž i bez trapného fekálního či sexistického humoru, šlo to s inteligentními moderátory, které byla radost poslouchat, šlo to bez úporné snahy být cool. Bohužel, už mi není 20, nejsem cílovka nově produkovaných pořadů Primy Cool a z duše nenávidím youtuberský styl moderování. Takže sbohem, a díky za ryby. Třeba se "omlazený" pořad udrží déle, než veleúspěšní Parťáci (kterých se po "omlazení" natočilo celých 8 dílů!). // edit 7. 10. 2017: Nová moderátorka i se svým příjemným hlasem pořadu znatelně prospěla, jen škoda, že během jednoho dílu stihne asi 10x vystřídat jak roli geek holky, tak hloupé blondýny, i když hloupá není.

Assassin’s Creed (2016)

...mít Michael to triko dole po celou dobu, dotáhl by to na 4/5; nebýt tam Michael, plácla bych tam jednu jedinou. Hru jako takovou jsem nikdy nehrála, nicméně ocituji-li chlapce sedící za mnou "to bylo podle hry jo? ani pi** voe", tak to zřejmě až tak nevadí. Hudba byla říznutá nejnovějším Mad Maxem, příběh Danem Brownem a logika zůstala místy rozřezaná úplně. Aby toho nebylo málo, konec prostě vyšuměl, žádný wow. No nic, jdu si raději spravit chuť kratičkou předělávkou asasínů od Normana..

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Již půl hodiny přemýšlím nad tím, kam se milé Bridget poděla z obličeje veškerá mimika. No a taky nad tím, proč je něco tak zoufale nevtipného hodnoceno tak vysoko.. další hodinu a půl nedám, vypínám, uff..

Planeta nezadaných (2016)

Film má sice něco přes dvě hodiny, ale díky zajímavému námětu se nestihnete nudit (a to i přesto, že podobu konce pravděpodobně odhadnete už v první čtvrthodince). Celé je to milé, pěkné, místy lehce vtipné, herci sympatičtí, Weronika Książkiewicz jako by z oka vypadla Třináctce, hlavní hrdinka zase byla celá upjatá fakjů pančelka. Znovu se na to nepodívám, konec byl sladký až moc, ale pro dobrou náladu nebo holčičí večer s vínem doporučuji.

Parťáci (2016) (pořad) odpad!

Znalostní soutěž účinkujících: "Jak velkou sumu v donations dostal letos FattyPillow k narozeninám" - "30 000 Kč".. "Kolik byla vyvolávací cena minecraftového obrázku Mishovy mámy?" - "20 000 Kč".. "Kolik mililitrů je v deseti litrech?" - "100 000!" "jeden milion!" Vítejte v Absurdistánu.