Liga mužské moudrosti (2021) (seriál) odpad!

To je až neuvěřitelný, kolik profláklejch tváří se upsalo k něčemu takovýmu. :D Četli scénář? A přišlo jim to jako dobrej nápad, však celej národ je pln idiotů, kteří budou hýkat nadšením z toho, že se někdo konečně strefuje do tý hYpErKoReKtNoSti? Protože kde bysme byli, kdybysme se třeba ženskejch ptali, jestli chtěj taky šukat? Úpadek civilizace toto, tak snad se šuká rovnou a bez otázek, Máňo, drž, hahaha! Celej první díl a deset minut z druhýho, víc nezvládnu a snižuju z jedný na odpad.

Vysněná krása (2022) (pořad) odpad!

Ohraný koncept, reklama reklama reklama, tu na jednu kliniku, tu na druhou kliniku, tu na kadeřnictví. Přeslazené neupřímné chování personálu, strojené neupřímné chování protagonistů, kteří z paměti loví, co vlastně mají říkat, aby to nemuseli točit napošestý. Chatrný vztah s otcem, žádost o ruku, snažíme se ždímat citečky, co to jde, ale ono to moc nejde... No jo no, tak aspoň Prima minimálně osmi lidem zaplatila nový zuby.

První večeře (2021) (pořad)

Ježišmarja, na to se dá koukat asi jen pod vlivem?! Před týdnem jsme se u toho královsky bavili, teď za střízliva mám co pět minut nutkání to přepnout, jak moc velkej cringe to je. Ale ještě jsem nepřepla, koukám dál, i přestože se tam mladej chlubílek pyšní čtvrtym autem a cizím jazykem (ehm, angličtinou :D). Jsem zvědavá, jestli bude nejdivnější tenhle nebo týpek, co se přihlásil do seznamovací reality show a pak furt mlčí. Ach jo, no jasně, že se na divnolidi příště kouknem znovu a ještě se z toho stane guilty pleasure. Nechápu, jak nám tahle show mohla v premiéře úplně uniknout. Edit po dalších 20 minutách: jé, tohle je zde zmíněnej díl s asistentem Felixe Slováčka, tak to je boží! Všema deseti doporučuju!

V síti (2020)

Bez diskuzí je tohle výborný dokument už jen tím, že otevírá důležité téma a že navíc pomohl potrestat ty nejhorší predátory. Druhá strana mince, která mě nenapadla, dokud jsem se nesetkala s lidmi mimo svou sociální bublinu, je to, že část rodičů tenhle dokument vzala v podstatě jako důvod a omluvu pro to, proč se chovat jako Velký Bratr. Nejrůznějšími keyloggery a tajnými nebo i přiznanými kontrolami telefonu a počítače svým pubertálním dětem preventivně monitorují veškerou aktivitu na internetu, veškeré konverzace s kamarády, omezují je v elektronické/SMS komunikaci s kýmkoliv - a jsou na sebe pyšní, že jsou ti "uvědomělí rodiče, co viděli V síti, měla by ses na to ty blbko taky podívat aspoň 20x a začít taky šmírovat svoje dítě". Z tohohle extrému je mi stejně zle jako z Ústečáka a jemu podobných a zatím nevím, jak s tím naložit, protože se mi zatmí před očima a udělá fakt fyzicky zle, když si představím, že ta děcka v tomhle dlouhodobě žijou.

Sluha národa (2015) (seriál)

Hérodotos: "Co chce změnit? Jakou formu vlády mají?" Plútarchos: "Demokracii" *Zelenskyj propukne během spánku ve smích* "Ehm, říkají, že je to demokracie..." Hérodotos: "Jak ji chce změnit? V anarchii? Centralizaci?" *Zelenskyj ve spánku kýve, že ne* "Á, takže federalizace!" *Zelenskyj chytne ve spánku Hérodota pod krkem a snaží se jej uškrtit* Hérodotos: "Poslouchej, Plútarchu, žilo se jim za komunismu špatně?" *Zelenskyj sebou trhne a ve spánku se prudce posadí* _________________ Příjemné, vtipné, v kontextu dnešních událostí místy až hořce vtipné. Čekala jsem, že to bude víc low cost, inu předsudky, ale příjemně mě to překvapilo. V úvodní písničce zní "Я всего на свете член. Почти что супермен." a o 7 let později je Zelenskyj opravdu Supermanem, to nevymyslíš.

Thor: Ragnarok (2017)

Zdaleka nejlepší Marvelovka i přestože mi vadí brutální dějová linka s Helou. Je to hravý, barevný, zábavný, skvělá hudba. V kině jsem z toho nadšená nebyla, ale nějak to uzrálo, podobně jako třeba Prometheus - bezprostředně po filmu rozpačité 3/5* a nakonec je to jeden z mála filmů, který jsme ochotný hledat na externích HDD a pak si je pustit. Samozřejmě se dobře kouká na Lokiho, na Thora, to je tak nějak očekávaný... ale Jeff Goldblum, jeho "země" a dokonce i jeho CZ dabing jsou tady prostě top!

Karel (2020)

Je mi až fyzicky nepříjemný přihlížet tomu, když se ke starým a/nebo vážně nemocným lidem nejbližší okolí chová jak k dětem a nejsem si jistá, nakolik bylo x scén skutečnou vůlí Karla Gotta nebo ho do nich snadno vmanipuloval "někdo jiný"... takže jsem viděla první půl hodinu a to mi asi stačilo.

Protivný sprostý matky (2022) (pořad)

V Kokotech je pro mě projev moderátorky vždycky přesně na hraně mezi "jéžiš to je fakt dobrý" a "jéžiš zabte mě" i když vím, že to dělá schválně, ale tady to umoderovala dobře. Témata jsou zajímavá, koncept jako takovej fajn, v díle o porodech mě potěšilo, že do něj při natáčení asi moc nezasahovali - dítě řve, matka kojí, stříhat to nebudem, je na čase si zvyknout, že mimina občas ječí a že kozi byly vynalezený primárně pro nakrmení kojence, ne pro potěchu oka; matka dokonce není ani zakrytá plínou, ojojoj to bude v diskuzích ještě mrzení, že někdo zahlíd dva centimetry čtvereční kůže cizího prsu. Jen mi na tom celém nesedí název, kterej evokuje úplně něco jiného, než pak dostanete. Upřímnost a realita prostě není "protivná a sprostá", na druhou stranu nevím, jak lépe úderně pojmenovat pořad tohoto typu, aby to nezapadlo mezi Sado Mama a další pořady pro matky na mateřské, ale rozhodně né dovolené.

Zkrocená hora (2005)

Koukám na to znovu po 17 letech a už to není, že "jéžišmarjá, oni se tam cicmaj ti HOMOsexuálové, to se jen tak nevidí!", ale prostě obyčejný milostný drama. Což samozřejmě nic nemění na skvělém Heathovi a Jackovi, ale přijde mi fajn, jak se doba posunula. Taky jsem za tu dobu zapomněla, že je to točené někde u Banffu v Kanadě, nádhera, nechápu, proč ta lokace není v nových filmech využívaná víc.

DREAM TEAM – Mistři dílny (2022) (pořad)

Dámy a pánové, potřebujem prodat zásobu Indulóny, do jakýho pořadu vám ji můžem narvat? Pomatlá se jí někdo v Prostřenu? LikeHouse zrovna neběží a mládež už se dneska beztak nebojí jít koupit lubrikáč, to by nefungovalo. No tak kam ji teda dáme? Už to mám, do kutilského pořadu! Brnknu ještě markeťákovi Solviny, třeba do toho půjdou taky, pěkně v záběru všichni účinkující jeden po druhym umejt a pak vomastit!