Tenkrát poprvé - …, když jsem se cítila super indicky (2020) (epizoda)

Epizoda parádně barevná, kulturně zajímavá, ale píšu sem proto, aby ostatní nemuseli zbytečně Googlit: Jaya Kuyavar/odsuzovaná Indka s tetičkami za zády je skutečně Priya Koothrappali z Big Bang Theory (Aarti Mann, neuvedena mezi herci).

Too Hot to Handle (2020) (pořad)

Mám pocit, že každý měsíc Netflix přijde s novou show, kde vystupují stále hloupější a hloupější lidi, takže časem asi budeme koukat na bublající bahno a vyjde to dost nastejno, ale tohle je kupodivu snesitelné a je to prostě boží. V rámci žánru je to klenot, nikdo nemá uhnilý zuby a netýrá manželku ani děti, nikdo nechce zabít Caroline Baskin, nikdo nikomu nezdrhá od oltáře, prostě koukáte na roztomile pitomoučký hláškující lidi v krásném resortu, nic hlubšího, nic katastrofickýho, v aktuální situaci to tak nějak přijde vhod.

Tlouštíci (2020) (pořad) odpad!

"Společně nastaví životní styl tak, aby k recidivě obezity už nikdy nedošlo." tak jasně, když budou žrát blbosti z pytlíčku a tyčinčičky celej život, už nikdy nebudou tlustý, protože na prášku si obrovsky pochutnaj a nedožene je chuť na normální jídlo. Stejně jako ty stovky lidí, který tuhle dietu recenzujou na těch internetech s tím, že po delší době přijde obrovskej jojo efekt. Maj god. V takřka hlavním vysílacím čase valit lidem do hlavy až takovýhle blbosti mi přijde těžce za hranou. A velmi se divím těm pár lidem mimo Cambridge, že se nechali ukecat a dobrovolně vystupují v něčem takovém.

Peče celá země (2020) (pořad)

Dobrá oddychovka, ale kristapána, za každý "vychucený" si asi dám panáka, aby to děsný slovo, opakované v každém díle snad 20x, mělo aspoň nějakej pozitivní přínos. To je kuchařská alternativa pro "vymazlený" či co? Šmarja. ___ Edit 03/2022 - okej tak dám o hvězdu víc, ani to není guilty pleasure, prostě opravdu 4/5, pohodovej pořad o vaření, kdy si každý díl pouštím 2-3x k práci, si to zaslouží.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Guilty pleasure jako prase. Hloupá ječící hysterka v hlavní roli mě sice děsně sejří, ale čas od času mám zvrácenou potřebu vypláchnout si mozek některým z řady jejích nelogických životních kroků a pseudoproblémů. Opravdový nářez je to pak v šesté řadě, kdy je s ní na place i nesnesitelný M. Baryšnikov a já ani po čtvrtém zhlédnutí nechápu, proč SJP scénáristé touhle dějovou linkou přisoudili i mentální retardaci, když kvůli stopadesátému a ničím nevybočujícímu amantovi najednou pálí mosty.

Bohemian Rhapsody (2018)

Mám pocit, že kdybych neviděla několik dokumentů o Queen, asi jsem z filmu nadšená jako většina. Očekávala jsem více o obdobích, která předtím neměla tak velký prostor v ostatních filmech o Queen. Očekávala jsem i to, že přeživší členové budou mít nějakou dávku sebereflexe a nenechají se vykreslit jako jednoznační klaďasové. Očekávala jsem taky to, že hlavní hrdina nebude mluvit jako uslintanec se zubní protézou (marja panno, i na tom Youtube se během pěti vteřin dá podívat na to, že Mercury i přes předkus mluvil normálně). Upřímně, vidět to jinde než v kině, jsou to jen 3/5, filmu výrazně pomáhá ona geniální hudba, ale samo o sobě je to celé takové jednoduchoučké a prvoplánově líbivé..

Děsivé dědictví (2018)

Všichni byli šiblí, takže mi po půl hodině začalo být totálně jedno, co se tam komu děje/stane, zvlášť když to i přes pracně budovanou a velmi pozvolnou cestu k pointě nedávalo žádný hlubší smysl. Nicméně díky tomuto rozpoložení jsem se zasmála tak, jako už dlouho u hororu ne a ještě stíhala ocenit, že asi dalo dost práce natočit tak dlooooouhé záběry bez střihu a předvídatelnosti, kde se co děsivého zjeví.

Zkoušky z dospělosti (1980) (seriál)

Něco tak špatně ozvučeného jsem už dlouho neviděla - i přes jednoduchý děj se na to nedá koukat ani "v pozadí" při práci, protože půlka dialogů není slyšet.

Avengers: Infinity War (2018)

"Pojď, půjdeme na Avengers, budeš tam mít Lokiho" lákal mě. Jo, tak jsem tam tedy dlouho měla Lokiho... /// Díky Deadpoolovi a poslednímu výjimečně vydařenému Thorovi jsem očekávala, že uvidím další akci příjemně vyváženou humorem, nadprůměrným výtvarným zpracováním a bez trapných momentů patosu. No, bohužel, navíc jsem se s tímhle mentálním nastavením smála v momentech, které byly (asi) míněny úplně vážně a zbytek kina napětím či dojetím ani nedutal. Příběh klasicky jede pořád podle stejné šablony boje proti padouchovi, přičemž na konci sice nevíme, co se bude odehrávat tři hodiny v dalším díle, zato přesně víme, jak to skončí, takže si aspoň můžeme rozmyslet, jestli do patetického a bojově i dějově přepi**ného pokračování vrazíme další dvě stovky.

Hlava rodiny (2014) (pořad)

Myšlenka výborná, realizace děsná. Neustále nahrané scény, trapné chvilky mlčení, někteří puberťáci drzí a otravní jak štěnice a to tykání boha jeho. Jakoby náááhodou se vždycky najde neočekávaný výdaj, co z dotyčného vytáhne nějaké 2 litříky, člověk by skoro podezříval štáb, že si dopis s nedoplatkem elektřiny nafalšovali nebo do -do té doby plně funkční- sekačky šoupli kamínek (i docureality má nějaký meze, ne?). Zdaleka nejvíc mě na tom štve marketing KB, která rozhodně není nízkonákladovou bankou. V rámci zvyšování finanční gramotnosti se v pořadu mimo jiné dozvídáme, že jít vyžrat babičku je vlastně báječný nápad. Stejně tak rozprodávání věcí - škoda, že už nebydlím u našich, hned bych šla střelit třeba kolo, co mi ze svých peněz (!) koupili. Moc se těším na další díly, každý přece máme jednu zbytečnou ledvinu..