Hrabě Monte Christo (1954)

Jednoznačně nejlepší zpracování tohoto mého milovaného románu. Jean Marais, je opravdu Edmont Dantes. Francouzi uměli historické romány prostě točit nejlépe.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Prostě Funés a francouzská klasika, nejde jinak. Ikdyž některé z následujících dílů jsou již nepatrně slabší, stále je to nadstandart.

My Fair Lady (1964)

Nemohu si pomoci, ale až na pár světlých momentů, se mi to nelíbilo, je to moc zdlouhavé,ukřičené a písně nebyli moc chytlavé a vlastne pro mě ani zapamatovatelné. 2 hvězdičky dávám za herecké snažení a kostýmy.

Milionář z chatrče (2008)

Je těžké vybrat letošní film číslo jedna, ale některé scény z milionáře ve mě zůstaly ještě dlouho po opuštění sálu. Výborně zvolená hudba i herci. A některé momenty opravdu skvostné a nezapomenutelné. Přistihl sem se jak sem jamalovi při každé otázce držel pěsti jak kdyby tam seděl nekdo mě blízký. A při poslední otázce a jeho následné odpovědi a) , jsem byl štastný jak kdybych těch deset milionů vyhrál sám. Danny Boyle, proste umí a spolu s Trainspotingem je to vrchol jeho tvorby. Oskar je v dobrých rukou.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Opravdu velmi kouzelný a dojemný snímek, s perfektním Pittem, který tady ukázal že není jen krasavec ale taky pan herec! Především byla užasná předloha, stejně jako u mladšího Forresta, s Benjaminem jste prostě museli soucítit a držet mu palce na jeho krásné, ikdyž podivuhodné cestě životem...

Co takhle svatba, princi? (1986) (TV film)

Pěkné texty a hudba... a do toho bezkonkurenční Petr Nárožný.Jedna z nej pohádek mého dětství. Už z nostalgie 80%

Strašidelný dům (2003)

Já k tomuhle filmu přistoupil k čistě rodinné zábavě a přišel sem si na své, už kvuli te dokonalé vizuální stránce, za kterou by se nesty del ani Tim Burton... Jak ž tu nekdo řekl, mírně to připomíná Corpse Bride... A je to proste milý , pěkne udělý rodinný film, na který se určite zase rád někdy podívám a to že Eddie nehláškuje jako dříve mi v tomto případě ani nevadilo.

Kouzelný měšec (1996)

Tohle je nejlepší porevoluční pohádka, se spoustou hlášek a výborných hereckých koncertů... Vetchý, Nárožný, Hrušínský, Krytinář prostě řežba...tak už jsme se dlouho nepobavil 90%