Mostar United (2009) (TV film)

Otřesný dokument o protivným muslimským trenérovi, jak pořád najíždí s autem do garáže, odporně nadává vlastním hráčům a řve do telefonu, proč ještě nedostal nový dresy. A do toho pořád ještě vzdychá a naznačuje, jak to má těžký. Fanoušci Zrinjski jednají úplně normálně, protože muslimové nemají v Evropě co dělat.

Agent bez minulosti (2002)

Film Agent bez minulosti by se mohl rozdělit na dvě části. První byla opravdu vynikající. Zajímavá, napínavá, prostě jasných pět hvězd. Jenže od té doby, co se odjelo z města na venkov, se z filmu stala absolutní blbost, která už byla nezáživná a já mohl klidně přemýšlet, jaký sem napíšu komentář. Ač jsem si ještě říkal, že to můžou být čtyři hvězdy, film se postupně zhoršoval a nakonec prostě musím dát jen tři.

V Bruggách (2008)

Slušná oddychovka, jenže postavy ve filmu jsou prostě nesmrtelné. Přece když někdo skočí ze 100 metrů vysoké věže, tak je na místě po něm a ještě se nebude plazit minutu po zemi. Konec byl ještě horší, snad 8 výstřelů (a to ne někam do nohy) a Ray šel pořád dál... Proto tento snímek bude mít u mě navždy titulek nejnesmrtelnějších osob v historii kinematografie!

Symptom Pandorum (2009)

Až doteď jsem si myslel, že Ben Foster je jen brankář, který dříve chytal za Manchester United :) I herec stejného jména hrál dobře, jenže film byl celkem nudný a obecně filmy z vesmíru nějak nemusím...

Ledová smrt II (2008)

Mně to přišlo jako parodie na všechny horory. Vše se dalo předvídat, pronásledovaný vždy zakopnul, vrah byl takřka nesmrtelný a navíc úplně všude. A samozřejmě, když mu už dvakrát uniknete a on vás nechá být, je jasné, že ho půjdete do hor dorazit...

Next (2007)

Celé prázdniny jsem se těšil na 30.8.2008, kdy ve Sportu mělo vyjít Next. Vypadalo to moc dobře (na herce jsem se moc nedíval) a už jsem se nemohl dočkat. Jenže když jsem si to pak pustil... hrůza, nuda, Nicolas Cage... tak jsem po necelé hodině usnul. I tak jednu hvězdu dám za slušný začátek a ten opravdu lákavý obal :)

Hvězdné války podle Turka (1982) odpad!

Takto už jsem se dlouho nebavil. Už titulky mě rozesmály, začátek v jiném poměru stran, ukradená a přerušovaná hudba z Indiana Jones, pohřbívání pískem vysokým 2 cm, neuvěřitelný dialogy, meč ze dřeva a nakonec rozpůlení čaroděje, který měl na každé straně nos. Výborná komedie, jenže toto měl být žánr sci-fi a dobrodružný!

Kachní sezóna (2004)

Skvělý film, u kterého jsem se rozhodně nenudil. Párkrát jsem se i zasmál a když se ve filmu hraje moje oblíbená hra navíc s oblíbeným klubem, plný počet hvězd je jasný :)

Potomci lidí (2006)

Zpočátku film začal docela dobře, ale chyba o věku Diega a nové nejmladší osoby byla opravdu trapná. Pak se ale dozvím, že děti se přestaly rodit ze dne za den. Jak je tedy možné, že mezi nejmladšími osobami je jeden rok? Měli mezi nimi dát jen pár minut, hodinu, nebo snad už i den. Potom jsem také nepochopil, proč všichni válčili, stříleli a napadali auta v lesích. K čemu jim to jako bylo? A do třetice všeho špatného jsem nechápal, proč se všichni radovali, až se narodilo to dítě. Třeba to byl jen zázrak a dalších 19, možná i více let se nikdo nenarodí. Tak proč se radovat? Od tohoto filmu jsem prostě čekal mnohem víc.

Majestic (2001)

Darabont opět nezklamal. Ale konec se mně zdál dost předvídatelný.