V/H/S (2012)

Pro hororové režiséry jistě nebyl problém shodnout se na tom co momentálně hororové fanoušky táhne a co nejvíce vydělává. Ano, found footage. A tak přišli s tímto velmi zajímavým projektem. V/H/S od prvních minut moc nenadchne. Prvních cca 15 minut je neskutečně stupidních, nudných a tak otravných až jsem chtěl několikrát film vypnout, ovšem stojí za to si počkat. První příběh Amateur night začíná dosti ohraně. Tři kamarádi se vydají do baru sbalit holky, aby si později mohli natočit dovádění s nimi na kameru. Vše se ale samozřejmě zvrtne. Ta holka na mě působila již od začátku příběhu hodně znepokojivým dojmem. Už jen ten její pohled byl tak mrazivě zvláštní. Posledních pár minut jsem hltal s otevřenou pusou a konec stál opravdu za to ! Jediným mínusem byla až příliš roztřesená kamera, takže si divák neužije příběh naplno ! 3/5. Druhý příběh Second Honeymoon má dobrou atmosféru hlavně v noci a to při klepání na dveře pokoje, či nočním procházením pokoje. Pak mi však přijde jako by režisérovi došel nápad jak vlastně tento příběh ukončit. Utne jej docela rychle a dost obyčejně. Pointa je zajímavá, ale já čekal něco děsivějšího. 2/5. Třetí příběh Tuesday the 17th - klasický, lesní slasher který je však hodně krátký a málo propracovaný. Vrah byl celý rozmazaný, tudíž neměl šanci ani vyděsit. I když počáteční nápad nebyl špatný tohle byl nejslabší díl celého filmu - 2/5. Čtvrtý příběh je The sick thing that happened to Emily When she was younger. Kousek tohoto příběhu se objevuje i v traileru a již v samotné upoutávce mě tento díl zaujal. Dle mého tento příběh má nejlepší lekací scény. Mimo to má i skvělou atmosféru a nebýt konce a rozuzlení rozhodně bych mu dal plný počet. Takhle to je 4/5, ale rozhodně se jedná, dle mého názoru, o druhý nejlepší příběh. Poslední příběh 10/31/98 přichází opravdu s tím nejlepším. Nejlepší nápad, scénář, atmosféra, napětí, strašidelné efekty i výsledná pointa. Vše bravůrně řemeslně zvládnuté. Halloween, opuštěný starý dům, kde tu a tam se něco objeví + pár lekaček a parádní zakončení. Co víc si hororový fanoušek může přát ?! 5/5. Omáčka kolem toho všeho. Ten prolínající hlavní příběh, kdy zlodějíčkové hledají kazety a přitom postupně umírají je velmi atmosférický a má i dobré zakončení. Tudíž 4/5. Za celý nápad s tímto projektem bych dal tak půl hvězdu navíc. Takže mi z toho suma sumárum vychází velmi pěkné čtyři hvězdy !

Emergo (2011)

Musím se přiznat, že rozhodnout se jak ohodnotit Emergo bylo pro mě opravdu dost složité. Ano tento film má hluchá místa, ovšem když se něco začně dít, stojí to za to a režisér se do toho opře v těchto scénách naplno. První infarkt jsem dostal málem po 9 minutách filmu, další těsně před koncem. Nejlepší scény: Focení po tmě + scéna na konci filmu(já čekal jen padající obraz). Lekačky na mě fungovali tak jak měli, což se mi již dlouho u hororu nestalo. Podžánr found-footage se mi zamlouvá a v poslední době jsem viděl hrozné horory, takže mé hodnocení možná je trochu zaujaté. Ale podle mě tohle patří rozhodně mezi ty lepší duchařiny !

Krutá rasa (2006)

Zvířecí horory moc nemusím. Příběh ohraný. Společnost, které se nepovedou pokusy a zmutuje pár psů. Ti pak trhají a žerou vše co se kolem nich pohne. Mají abnormální inteligenci a sílu, až to chvílemi přijde vážně jako hodně velké science fiction. Tento horor neurazí avšak ani nenadchne !

Truth or Dare (2012)

Až tak zlé to není. Teenegerovská vyvražďovačka skrze jednu z nejznámějších her. Nemohl jsem však nevšimnout si a pominout přemýšlení hlavních postav. Chvílemi to bylo opravdu abnormálně nelogické. Jinak hodnotím plusem jeden nápaditý experiment s vodou a kyselinou. Suma sumárum však patří Truth or dare do podprůměru.

Černá hodina (2011)

Jako scifi - bez nápadu a dávky kreativity. Ale označení horor bych totálně vyškrtl. Bez atmosféry. Horor - podprůměr.

Nepřemožitelné zlo (2005)

Doba kdy se ještě Jaume Balagueró rozjížděl, ale už tady prokazuje svůj talent a nadání k tomu točit mistrovské horory. Jednoznačně největší plus tohoto filmu je atmosféra. Stará nemocnice v noci, skvělá práce se zvukem a výborné lekačky. Duch vypadal také děsivě. Mínus za pár hluchých míst ve filmu a za konec ve kterém mohl Balagueró klidně přidat. I tak se však Frágiles řadí mezi to lepší. A rozhodně jeho sledování nelituji.

Monstrum (2008)

V tomto případě musím souhlasit s kritikou na roztřepanou kameru. Záběry na monstrum mohli být děsivé, ale díky roztřepané kameře nebylo skoro nic vidět. Hustá atmosféra by se dala krájet, ale ta kamera je velkým mínusem tohoto filmu. Tři hvězdy.

La cara oculta (2011)

Španělé čím dál více, točí horory soustředěné na děj. Žádné strašení a lekačky, ale výborně zvládnutý příběh. V tomto případě tomu není jinak. Propracovanost příběhu a bezmoc hlavní hrdinky, to vše je zvládnuto bravůrně. I když jsem měl trochu dilema jak tento film ohodnotit(protože mi přijde, že má blíž spíše k dramatu, než k označení horor) musím dát čtyři hvězdičky. Ale jak podotýkám - je to za příběh. Takže kdo chce nějaké velké strašení, ať se raději poohlídne jinde. Ale tohle stojí také za shlédnutí :)

Na tripu (2011)

Stručně: + za drsné, sirové scény při každé vraždě, za scénu na střeše a za fungující 3D efekty. Mínus poté dávám za atmosféru, chování hlavních postav a lehce předvídané lekačky. Suma sumárum pro mě lehce nadprůměrný horor. Opravdu LEHCE nadprůměrný. 51%

Chata v horách (2012)

Nevím kdy naposledy jsem sdílel všeobecné nadšení, ale zde to rád udělám. Předem musím sdělit, že před tím než jsem film viděl, jsem si nepustil trailer. A to bylo rozhodně plus. Jelikož jsem vůbec nevěděl co můžu čekat. The Cabin in the woods nabízí pár dobrých lekaček. Ale čím vyniká je originalita scénáře, zvraty v ději(na začátku si divák myslí, že společnost je špatná, později však zjistí, že vše dělají pro blaho lidstva), parádní atmosférou a skvělým prostředím. V HD bylo vše dokonalé ! Líbila se mi scéna jak ukazovali další reality show na světě. Např. v Kjotó, Stockholm, Berlín atd. Bylo to takové depresivní představit si, že by se někde na světě něco takového dělo. Ke konci když se mi zdálo, že tempo upadá. Přišly fantastické scény, kdy se vynořily všechny hororové postavy jaké hororový fanoušek zná a já byl nadšen. O něčem takovém jsem dlouho přemýšlel. Spojit síly všech padouchů. A najednou jsem v tomto filmu mohl vidět zombie společně s vrahy z Oni s klaunem z TO, duchové + zmutovaná krvelačná monstra. Film je plný akce, skvělých scén, napětí a hlavně je z určitého hlediska originální ! Což je v hororové brandži nevídaný počin. Malé mínus za pár humorných scének. Které mi moc nesedly, ale krásné čtyři hvězdy ! Doporučuji !