Pád do tmy 2 (2009)

Ok, budu se snažit opomenout to jak logika v některých částech tohoto filmu dostávala slušně na frak. Budu se snažit zapomenout na scény po hodině filmu (scény ala Tomb Raider) a taky se budu snažit nemyslet na to jak dvě křehké ženy na konci skoro všechny příšery pozabíjeli. Budu hodnotit plusy. Pro mě jsou v dobrých i když někdy v předvídatelných lekačkách. Dále tu máme fantastickou práci se zvukem, ta ještě umocňuje lekací scény. A v neposlední řadě tu je pár nechutných scén, kdy se vám bude možná i zvedat žaludek ( to nevím jestli je plus nebo mínus :D - proboha proč vždy když všude kolem střikala krev měli hlavní hrdinové otevřenou pusu dokořán, aby toho nejvíc pochytali ?! ) The descent ať je to jednička tak i teď dvojka, nejsou mým oblíbeným druhem hororu. Proto mi někteří odpusťte mé hodnocení. Nicméně The descent : Part 2 na mě zapůsobil o chlup lépe než jeho předchůdce. *** Víc dát nemůžu !

Apateu (2006)

Průměrný asijský horor, kterých je spousta. Chvílemi jsem se i nudil. Pro mě docela zklamání, čekal jsem víc.

Lake Mungo (2008)

Film/dokument tak by se dalo Lake Mungo označit. Další film ala Blair Witch. Nevím, ale prostě už od začátku filmu jsem věděl, že tento film na mě zapůsobí. Udělal jsem si doma dokonalou tmu a pustil si tento kousek. S tím, že to bude taková lehká odreagovačka, ale překvapilo mě to. Scény z kamery, kdy chodí duch po domu mi naháněli husí kůži. Amatérská kamera při těchto záběrech i videa natočená z mobilu dělali svoje :) Chtěl jsem dát tři hvězdy. Ale konec, kde byla fotka která byla vyfocena u jezera Mungo mě dostala a to hlavně především skvělého, nečekaného a dechberoucího vysvětlení. To u mě staví Lake Mungo do popředí mezi těmito mysteriózními filmy. Nebojím se dát 4 hvězdičky, a to hlavně za konec filmu. Jinak krásných a zasloužených 80 %

Pon (2002)

Asijské horory se mi líbí. Mají však jedno mínus. Snaží se hodně objasňovat a vysvětlovat. Prostě chtějí aby divák po filmu neměl ani jednu otázku. Jenže tady to až moc přepískli. Druhá polovina filmu je jen detektivka. První polovina ovšem byla velmi dobrá a myslel jsem, že to bude stejně kvalitní podívaná jak další asijský snímek Shutter. Ovšem srovnávat to nelze. Pon je určitě jedna z těch nadprůměrnějších duchařin, ale měla potenciál na to býti mnohem lepší.

Zhubni! (1996)

Ano, tento film by asi v dnešní době plné dlouhovlasých duchů, krvelačných zabijáků a krvežíznivých zombiků neobstál. Ale mě se líbil. Určitě jeden z těch lépe zfilmovaných příběhů Stephena Kinga. A ten konec byl drsnej :) Dávám s čistým svědomím 3 hvězdy.

Ambulance (1990)

V dnešní době už nic světoborného. Ale když jsem to viděl v 9 letech bylo to strach nahánějící. A pro mě v tu dobu skvělá podívaná. Kdybych se na to podíval dnes, určitě by mě to nedostalo jak tenkrát. Nebudu si kazit dojem :)

Úplné bezvětří (1989)

Hodně působivé. Cizinec na palubě, který se zpočátku chová jako přítel, ale až později jej pár poznává důkladněji. Film na pozdní večerní hodiny.

Rec 2 (2009)

Na pokračování skvělého horrou Rec jsem se strašně těšil. Rec to je totiž moje slabost. A jak ohodnotit pokračování filmu, jehož jednička je u mě na seznamu top hororů? Rec je výborný horor. Jenže Rec 2 se netváří jako horor. Je to prostě jen pokračování prvního dílu. Hodně informativní a snaží se vše objasnit. Scény, kde se opravdu něco děje a pořád se jen něco neřeší, je málo. Je tu spousta hluchých nezáživních míst. Jednou mi sice srdce vyskočilo až do krku (to po 20 minutách filmu), ale to bylo vše. Záběry ala vymítač ďábla no nevím(nic originálního a do Recu mi to nesedí). Pointa mě taky docela zklamala, čekal jsem něco děsivějšího a originálnějšího. Posledních 10 - 15 minut na mě sice zapůsobilo, ale celkový dojem filmu, to u mě nevylepšilo. Dávám 3 a půl hvězdičky. Jednička zůstává nepřekonána.

The Collector (2009)

Po tom co jsem všechno na tento film slyšel, jsem čekal hodně. A také jsem to "hodně" dostal. Collector mě nezklamal. Atmosféra naprosto fantastická. Napětí obrovské. Řekl bych, že to je nejnapínavější horor roku 2009. Atmosféru tu umocňuje nahánění po tmě v domě, když venku řádí bouřka. Ok není to originální, ale na mě tohle zabírá. Takže tu máme napětí, atmosféru a velice netradičního sběratele :) To celé dělá z tohohle filmu něco víc, než z ostatních. Pro mě velice nadprůměrný horor !

Ostrov smrti (2009) (seriál)

První díly byly vážně parádní. Atmosféra a způsoby zabíjení, kdy každá oběť byla zabita jinak (originálním způsobem). Přišel jsem tomuto seriálu na chuť. Ovšem tak jak na začátku seriálu stoupla pro mě kvalita Harper´s Islandu, stejně tak u posledních dílů i padá. Na konci se to moc protahuje, jen aby se z toho vymačkalo co nejvíce dílů. A to docela nelogicky. Vraha mohli xkrát zabít. Ale neudělají to. Ten jim uteče a vraždí vesele dál. Vím, že hororových seriálů je jako šafránu, ale za tu nudu na konci dávám **. Což je u mě průměr !