Chappie (2015)

Nejdřív jsem nevěděl jestli se mi to vlastně líbí nebo ne. Nejsem zrovna příznivce nějakých "kůl" špagetových gangsterů. Proč jsem dal čtyři hvězdy? Zaprvé prostředí JAR, ta betonová špína Johannesburgu má prostě velké kouzlo, není okoukaná jak Paříže a New Yorky. Další hvězda je za dialekty, slang a celkově jihoafrickou mluvu. Pokud uvažujete o dabingu, dejte si facku, sprchu a facku! Třetí hvězda je za maníky z Die Antwoord, který jsem jako nekulurní barbar ani neznal, do filmu prostě sedí jak husa na pekáč. Navíc k tomu dodávají "autentickou" muziku o kterou bych si nebýt filmu asi ani kolo (myši) neopřel. Celé dohromady to dává vlastně takové neotřelé sci-fi. Zápletka není kdovíjak geniální či originální, robot je někdy fakt přehnaně dementní a "pomalý" v uvažování, ale nudou jsem si nehty nesežral a ještě si pustil skladbu bláznů se zlatejma zubama. Kde jinde vidíte robota se zlatými řetězy Hustler a nunčaky? Pravda, kdybych byl úplně fér tak bych musel sebrat hvězdu za prkenného Hugha Jackmana, který zahrál stokrát hůře než ti špagetoví muzikáni. Ale já fér nejsem. Čtyři hvězdy.

Profesionál (1981)

Musel jsem si k Belmondovi pomalu a postupně najít cestu. Tenhle počin je ale asi to nejlepší, co jsem s ním viděl. Morriconeho hudba má fakt grády, film má spád, vtip, napětí. A závěřečná scéna? Pro mě úplně fascinující a šokující, vryla se mi do paměti i když jsem si nějaký ten čas nemohl vybavit v kterém filmu byla. Nechat filmu ten špatný konec byl nejlepší nápad vůbec!

Kung Fury (2015)

Co tak o tomhle filmu napsat? Hodně bych se divil, pokud by se z toho časem nestal kult pro geeky, protože dle mého je to naprostá nirvána. Tvůrci si dali záležet na každém detailu, atmosféra osmdesátek je dokonalá, hudba je taky výborná a ty hlášky prostě! Přiznávám, že hlavně kvůli těm detailům (třeba věci na monitorech) jsem si to pouštěl stokráta dokola. Jak by měla vypadat parodie či řekněme komediální odlehčený film? Jako Kung Fury! Behold, it is me, Thor! Check out my pecs!

Enderova hra (2013)

Sedmdesát procent? To jste se zbláznili? Ten fakan tedy jakýsi hlavní hrdina mě začal srát už po prvních minutách. Jestli někdo může v prkenosti soupeřit s Radcliffem, pak to jsou herci z tohoto "veledíla". Sci-fi jsem viděl požehnaně, viděl jsem i dost podobně zaměřených titulů jako Labyrint či Hunger games, ale tohle bylo vskutku nejodpornější.

7 trpaslíků (2014) odpad!

Docela jsem byl překvapenej, co lze předkládat za hovna dětem. Asi si pletou retardy po lobotomii s dětmi, protože jinak mi není jasné, proč vypouští takový škvár! Tak hlavně že je to kůl.

Kill Bill (2003)

Nevím čím to bylo, ale na první zhlédnutí mě to teda vůbec nezaujalo, vůbec mě to nevtáhlo, nic. Po asi třech letech jsem si to ale v klidu pustil na počítači spolu s druhým dílem a dost mě to pohltilo. Opět absolutně bezkonkurenční soundtrack, různé odkazy, vtipné scény, prostě Tarantino je klasa a jsem rád že jsem tomu dal druhou šanci.

Ranhojič (2013)

Začal jsem koukat na film několikrát a až po několikáté jsem ho dokoukal, nevím proč, asi ten začátek mě moc nevzal. Pod povrchem to je ale celkem solidní film o tom, jak bylo těžké mít ve středověku vědomosti a nevyvolat zášť, závist či strach. Nebylo to tak skvělé jako třeba Agora, ale solidní ano.

Co jsme komu udělali? (2014)

Velmi mě překvapilo, že ještě něco takového lze natočit. Film je plný nekorektního humoru o přistěhovalectví, plný různých narážek (Bennetovic rodinka), musel jsem odpustit i ten strašně naivní happy end. I přes ten happy end si nemyslím, že to je nějaká propaganda multikulti, každý si tam najde své a třeba scéna s halal řezníkem je sice vtipná, ale trefuje se přímo do černého.

Želvy Ninja (2014)

Průměrný film na oddych, takové to céčkoplus, nic víc nic míň.

Tři bratři (2014)

Nevím jestli za to může Svěrák synáček, jeho asi nezdravě stárnoucí otec nebo oba dohromady, ale varuju vás! Ať vás ani nenapadne na to koukat! Doufáte v nějaké další S čerty nejsou žerty či jinou klasiku? Nedoufejte! Je to bezduchá splácanina tří pohádek, tedy vlastně více splácaných pohádek protože v tom je i Mrazík a klasický začátek v podobě dobrého chlapa co má nějaké syny co pošle do světa. Jsou spojené opravdu špatně, muzika se nedá zvát ani muzikou, texty příšerně prostoduché, obrazovku vám čas od času ještě przní siluety dětí asi aby to jako prej bylo vtipný. Myslivec Piškula pro změnu pedofilně przní malou holku, kterou vytáhne z břicha hrozně vypadajícímu vlkovi a navíc je to celé tak uměle natahované a tak špatně propojené dohromady že se unudíte k smrti. Jedinné světlé okamžiky jsem viděl ke konci u scén s měsíčky ale to byla jen krátká výjimka v přímo oceánu nudy. Fascinuje mě degradace českého filmového průmyslu, na tohle bych Svěrákům nedal ani korunu. Možná jsem jen staromilec ale vzhledem k tomu že jsem mladší ročník tak o tom dosti pochybuju.