Jurský svět (2015)

Blockbuster s koncem co je kýč jak bič, ale víte co? Výbornej film s výbornými odkazy na filmovou minulost! Seru na blockbuster a hollywoodskej kýč!

Rezistence (2015)

Ehm... ehm filmovoseriálovou hantýrkou... film užitečnej jako automat na kondomy ve Vatikánu.

Vikingové (2013) (seriál)

Tak nevím. Asi jsem jeblej. Nebo za to je kámoš Parkinson či Alzheimer? Prostě "komornější" první sérii naprosto zbožňuji, druhá se mi taky líbí i když už s výhradami, ale u třetí už musím prostě zvedat pomyslný prst. Ne, takhle ne! Ty ty ty! Ještě jednu sérku plnou náboženských žvástů a kydů o tom schizofrením mnichoj a seberu rovnou dvě hvězdy naráz. Ha!

Cesta bojovníka (2007)

Takže tu máme vikingy kteří si chtějí vydobýt místo ve Valhale masakrováním indiánů jednou za uherskej rok, neboť vetšího a majetnějšího nepřítele než jsou indiáni jakživ nespatřili. Aby toho nebylo málo, jejich jarl dostal nádor na mozku a proto sebou na výpravu bere fakana, který ještě neviděl krev. Ten je ale klasická černá ovce že, protože hrdina musí být i bez mladické poskvrny takže už od mládí je prostě fajn klučina se zásadama pevnějšíma než výraz šamana indiánů, kteří se ho ujali byť ho původně chtěli utratit jako méněcenou rasu. Ten se jim za to odvděčí zavedením vikingů na vysokou horu, kde všichni svorně proklínají našeho hrdinu a padají dolů stejně jako vy možná budete nejdříve proklínat mně za spoilery. Jednu hvězdu ale musím dát, byť jsou vikingové nereální asi jako kukuřice na jídelníčku Julia Caesara, vizuélně jsou prostě podmaniví a v nějakém hororu by se jistě vyjímali. Tohle bohužel není béčkový horor, ale déčková sračka rozměrů že by ani jeskynní medvěd nevysral.

Big Lebowski (1998)

Geniální komedie o tom kterak takový looser může být vlastně hrozně cool. Co se může vyvinout z pochcaného tepichu? Komedie, ve které veterán z Vietnamu hrozí zbraní na bowlingu kvůli přešlapu, hlavní hrdinové demolují auto úplně cizímu člověku, vzduchem létají uši a popel mrtvého práší lidem do ksychtu... "Kde jsou ty prachy Lebowski? Ježiši, asi v tom hajzlu, ještě se tam podívám."

Lidice (2011)

Klasická česká tvorba poslední doby, bezduchá, snaha ždímat emoce za každou cenu, která vychází naprosto vyprádzněně. Scény obklíčení Lidic a následná likvidace mě tak nějak nechala v klidu. Třeba takové "jen tak mimochodem" postřílení rodiny v polském Městě 44 vě mě zanechalo stokrát větší dojem. Tenhle film je celý takový vyprázdněný, o ničem, k ničemu.I když radši koukám na filmy, kde jsou češi ti dobří, musím se přiznat že takový Habrmannův mlýn byl oproti této sračce stokrát lepším počinem.

Star Trek (1966) (seriál)

Trvalo mi než jsem si k tomu našel vztah. Jsem z mladší generace a epizody mi často přišli moc podobné jiným a nudné. Časem jsem ale změnil názor a to retro si v podstatě strašně oblíbil. Píp Píííp. Nemůžu zapomenout na někdy přelomové kostýmy (třeba krátké sukně žen v posádce), playboye Kirka, který je mi i blíže než pacifistický Picard. a hlášky. Damn it Jim, Iam a doctor, not a bricklayer! I am a doctor, not an escalator! Take a look. It's as good as new. Stokrát radši zkouknu znova všechny díly než se dívat na ty Abramsovy lens flare a boření výborně rozvinuté příběhové linie! A to nejsem hardcore trekkie.

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Považuju se za takového utralight trekieho, přesto se mi Enterprise strašně líbí. Děj krásně odsýpá, interiéry lodi jsou dobře udělané a postavy mi jsou sympatické. Někdy to má vtip, někdy napětí a hutnou atmosféru. S povděkem jsem taky přijal mnoho "vsuvek" do seriálu, které vysvětlují věci jako změna vzhledu klingonů, borgové, kontakt s romulany... Tenhle seriál se prostě snažil stavět další patra na již postaveném místo boření základů a myslím, že se to náramně povedlo.

Pod kupolí (2013) (seriál)

Knižní předlohu jsem zatím na rozdlí od jiných knížek Kinga nečetl, ale musím bohužel konstatovat, že postavy se chovají zase jako naprostí retardi. Rozhodně bych si dokázal předsavit větší problémy pod kupolí a radikálnější řešení, ale prostě mám nějak dojem že se postavy chovají nepřirozeně retardovaně, stejně jako třeba u The Walking Dead. Jeden den máme hipíka z rádia, druhý den je ten hipík polda co zabíjí na potkání bez skrupulí. Radní kterej zabíjí na potkání, pak se umoudří a pak zase zešílí, novinářka která chrápe klidně s vrahem svýho manžela... Žádné gradování není, je to jen taková telenovela kde občas někdo zařve, občas nějaký ten jakoby zvrat ale žádný skutečný vývoj vidět není. Vůbec to není uvěřitelné, první sezóna je asi nejlepší a pak to strmě klesá, člověk se ani nedočká takové té klasické kingovské šílenosti, nemá to prostě žádnýho ducha, žádnou hutnou atmosféru, nic. Jen další z řady pitomých seriálů.

Elysium (2013)

Ne prostě ne. Kdybych byl lidově řečeno svině tak dám odpad už za obsazení Matta Damona do hlavní role. My jsme ale řekli ne! Je to podrpůměrné sci-fi, slabší kousek z dílny Bloomkampa.Nevím co vlastně napsat, protože vlastně není o čem psát, film pro mně byla nuda, šeď, šeď a nuda.