Poslední království (2015) (seriál)

No...nebylo to nejhorší, ale mám dvě zásadní výtky. Který blbec dělal casting? Hlavně ten hlavní hrdina byl šíleně nesympatický. Kterýho blba napadlo, že hlavní hrdina bude nosit meč na zádech? Navíc je to bohužel takové celé jak když se díváte z rychlíku, jednu babu hned vystřídá za druhou a druhou za třetí hned v následujícím díle. I přes to vše je to stále jeden z těch lepších seriálů, což je ale vlastně trochu smutné.

Zbrusu Nový zákon (2015) odpad!

Zbrusu Nový zákon je jako student filozofické fakulty. Tak dlouho čekáte jestli z něj vyleze kloudná myšlenka, až zjistíte že opravdu ne, nevyleze. Mám pocit že to je jeden z těch takových "kůl" filmů, který když nemáte rád, jste out, idiot, nechápete to, prostě jste iq tykve a já jsem ta vyšší vrstva schopná to pobrat. Asi jako když na Jirky Káry ožralej "umělec" při tůře k záchodové míse vyleje kýbl barvy na plátno a lidi se pak předhánějí v pření se a dohadování jaké myšlenky ten obraz vyjadřuje, co tím autor myslel a jaké to navozuje emoce. Nic, prostě se ožral a vyválel v barvě a teď se u bedny s whiskey tlemí jak krásně mu to lidi žerou. Tenhle film je stejný, po celou dobu se snaží navodit takovou nějakou atmosféru poetiky a to že se zabývá složitými myšlenkami, ale v důsledku to je jen velkej sranec z hlavy hipíka závislého na LSD. No tak hlavně si změnit pohlaví, zašukat s gorilou (vypadá že Svěrák přeci jen chytil správný vítr s pedofilním myslivcem), vyklátit všechny ženský světa protože prostě proto. A všichni můžem v klidu žít přikrytí kýčema retardované bohyně. Peace vole a na Uzbeky sere pes, tam si stejně boha nezasloužej že jo, takže do konce života prostě musí svině líný makat. Haha hi hi, fakt jsem se nasmál... Přitom podle traileru by člověk mohl soudit, že půjde o další z řady komedií se solidním francouzským humorem, ale opak je pravdou. Není to ani komedie, ani film s nějakou hlubší myšlenkou. Takový napudrovaný hovno, po kterým si budete chtít vydloubnout oči z důlků či vyprosit si nový déčkový film Uwe Bolla.

Nesmrtelný (2015)

Další z řady scifi, které nenadchne, ale ani neurazí. Asi škoda nevyužitého potenciálu, ten metrouš mě taky do děje moc nevtáhnul. Film na který za pár týdnů zcela zapomenu.

Terminator Genisys (2015)

Jako za mně dobrý, není to samozřejmě žádná extra bomba, ale solidní béčko s Arniem. Mně to na takový oddech stačilo, rozhodně lepší než ta minulá hovadina. Myslím, že se dá souhlasit s verbalem, je to píárko Arnieho, ale solidní píárko! Má tam spoustu světlých momentů a hlášek, takže proč ne?

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jako vážně? Jako vážně musí Abrams prznit další universum? A to si myslím, že kdyby natočil konečně něco svého originálního, nemuselo by to být ani tak špatné, ale tohle špatné je. Máme tu jen něco, co už tu jednou bylo, postavy nemastné neslané, vůbec jsem si k tomu nedokázal utvořit vztah. Když někdo zemře či je zraněn, nechá mě to uplně chladným, bylo mi to fuk. Abrams to natočil tak aby nic nezkazil. Ano, v podstatě nic nezkazil, ale ani nepřinesl nic nového, něco po čem bych si mohl říct wow, bylo to fakt dobrý, půjdu na to znova. Viděl jsem jednou, vidět znova nepotřebuju

Marťan (2015)

Uvažoval jsem dokonce jen o třech hvězdách ale to by asi nebylo fér. Celkem se mi to líbilo, ne že ne, ale prostě mě iritovalo jak i když se vše podělalo, vlastně šlo všechno jako po drátkách, támhle pět minut a miliardy vyletí do vzduchu bez toho aniž by někdo musel lobbovat, támhle pět minut a číňani vyhodí miliardy do luftu, představoval jsem si že tam bude více o tom jeho přežívání, psychice, že třeba dostane menší infekci, otřes mozku nebo něco ale je to prostě střih a půl roku pryč. Nevím, moc mi to po pravdě nesedlo, třeba to je jen moje chyba ale přišlo mi to strašně zjednodušené a naivní, možná je to i cíl toho filmu ukázat jako že všechno je ve vesmíru možné i když vám neustále padají klacky pod nohy, ale na to já fakt nejsem.

Svatba Jiřího Káry (2000) (amatérský film)

Tohle je prostě perla vy kelti. Chápu i lidi, kteří tomu dávají odpad, ale já prostě musím dát plnej počet hvězd. To jak z obyčejného snímku svatby ihned vznikne kultovní záležitost s kvantem neotřelých hlášek. Je to snad ten nejpřirozenější vhled do kultury opilých bezdomovců, má to podle mně daleko větší vypovídající hodnotu než nějaké dokumenty snažící se přiblížit život opilců, feťáků a bezdomovců. A vůbec nejde o nějaké sympatie k vulgárním ušmudlancům jak se někdo snaží naznačit.

iZombie (2015) (seriál)

Tak je to taková teenager záležitost že jo. Byť už teenager nejsem, stejně se mi to docela líbilo, některé díly docela slabé, některé zase ale zábavné se zábavnými změnami osobnosti. Vše to vygradovalo skvělou poslední epizodou, i když to bylo drobet předvídatelné. Seriál si na nic nehraje a v tom je taky jeho kouzlo. Postavy jsou navíc různorodé a většinou sympatické, takže u mně dobrý!

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Ještě to sleduju, ale.... Proč se sakra ve skoro každém seriálu chovají "hrdinové" jako naprostí vymaštěnci? Mám pocit že tý směsky by si "walkeři" vůbec nevšímali, mozky už jim dávno vyleptal toluen. Opravdu nejde udělat příběh bez toho, aniž by se každej choval jak naprostej retard? To že panika a bla bla prostě neberu, postavy uvěřitelný asi jako pohádka o Sněhurce.

Temná polovina (1993)

Vezmete výbornou knihu Kinga, osekáte o nejlepší části protože si prostě myslíte že jste sežrali rozum světa který spisovateli chyběl, přidáte pár resp. pěknou řádku postav s charismatem umírající žirafy. Fakt nepochopím co je vedlo k tomu z nejnapínavějších a hutných "scén" udělat bezduchou brečku, film je asi jako kdyby scénář psal Beaumont, bez chuti, zápachu, ducha, napětí i atmosféry