Železná srdce (2014)

První polovina filmu velmi nadprůměrná, byl jsem příjemně překvapen a nelogické voloviny celkem ingoroval, bohužel od momentu kdy se SS objevila na scéně jsem si říkal už jen jestli si dělaj prdel. Pokud dokážete vypnout mozek a nevnímat takové do očí bijící debiloviny, film si užijete celej, ale já to nedokážu takže hodnocení musím dát jen dvě hvězdy. Kdyby takhle bojoval Waffen SS i Wehrmacht tak maj rusáci Berlín už v roce 1943. O patosu na konci raději vůbec nemluvit.

Bathory (2008)

Jako vážně? Podezíral jsem zdejší kritiky z toho, že kritizují víceméně jen proto, že jde o film československé produkce, bohužel jim nemůžu dát za pravdu. Musím totiž ještě přitvrdit! Začnu pozitivně. Anna Friel se role zhostila více než obstojně, fakt mě překvapila. Tlesk! Tlesk! Končíme! Teď negativa. Za prvé, co ty bojové scény? Psát dopis uprostřed bojiště s turkama? Do prdele proč? Nehledě na to, jak chaotické bylo zpracování těch bitev, hrůza, ještě že to není válečný film jinak bych se poblil jak by se mi točila hlava z toho bordelu na plátně. Pokračujme debilníma mnichama, vynaleznou běžky s motorem takové perpetum mobile co se jednou natáhne a vyveze vás to na kopec, vynaleznou padák a další hovadiny? To měla být nějaká vtipná vložka? Bože to je trapas jak mádlovo vytí! Všechny negativa by byla na dlouhou recenzi, takže radši už jen poslední bod: herci. Proč tam krucinál musí běhat Vondráčková? Jsem jen čekal kdy tam začne krákat nějakou maďarskou vodrhovačku. To samý Mádl jako mnich či Vašut. Bude to znít šíleně, ale i přes to jaké tomu dávám hodnocení konstatuji, promarněná šance, nějaký potenciál to skutečně mělo, o to víc zamrzí jak se to nakonec posralo. Až bude mít někdo zase dobrý scénář, nechť ho radši sežere, hlavně když to nedá do rukou československému režisérovi.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Po pár dílech deváté série jsem se rozmýšlel jestli hodnocení nedat jen na tři hvězdy. Rozhodl jsem se ale takto netrestat. Po pravdě už v nějaké šesté sérii začali být některé díly trochu o ničem (skoro-gay tématika už mi lezla krkem, prosím nemyslete při čtení na Todda), nicméně stále jde o výborný seriál. Jakmile se seznámíte s postavami, hned vás mrzí, pokud nějaká v nějaké epizodě chybí nebo se odebere na.. ehm někam pryč a to přes to, že některé jsou nesympatické (u mně Carla) Má se přestat v nejlepším, devátou sérii proto úplně ignorujte nebo si uškodíte.

Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě (2013) odpad!

Hroznej brak. Nudnej propagandistickej film na úrovni budovatelských filmů za komančů. Film je určen jen k podpoře jeho kultu osobnosti, že některé věci vůbec neodpovídají realitě už nikoho dle hodnocení asi nezajímá, lidi mají rádi prostě pohádky s jasnými záporáky a s krásným happyendem. Že byl terorista, měl ženu týrající lidi k smrti, to je divákům u prdele, hlavně že je story o hodném dědovi s tmavší pletí. Sám nevím proč musím koukat na takové hovadiny.

Noe (2014)

Tak jsem se dozvěděl, že si nezasloužím žít, protože mám rád maso. Veganská propaganda s prkenně hrající Emmou Watson, fakt nechápu proč ji tam obsadili... Za zmínku stojí jen efekty a hudba, jinak to je klasické béčko s přidanou hodnotou v podobě výplachu mozků.Taky fakt nechápu, proč se to celé odehrává v nějakém prapodivném fantasy světě s golemy...

Otčina (1994) (TV film)

Knihu jsem zatím bohužel nečetl, nicméně i přesto si troufám tvrdit, že to šlo zpracovat daleko lépe. Nevadilo mi ani pomalejší tempo, ani herecké obsazení (spíše naopak), ale atmosféra říše mohla být podle mě daleko lépe vytvořená než pár plakáty s nazi Beatles. Proč mi přišel hudební doprovod slabý a nevýrazný? Proč tam nebylo lepší zakončení filmu s lepším vysvětlením? Nevyužitý potenciál.

Památkáři (2014)

Je to bohužel takové neuspořádané, neotesané. Oceňuji snahu natočit něco o událostech druhé světové, které nejsou zrovna běžně popularizované, nicméně celý film je jakoby na pomezí komedie a vážného válečného filmu. Ani jedno, ani druhé. Ani kočka ani pes. Kočkopes

12 let v řetězech (2013)

Takovej průměr, neusnete u toho ale rozhodně žádný zázrak. Na druhou stranu tam alespoň není tolik heroického patosu o vzorném chudáku černochovi kterému všichni bílí ubližují.

Pacifik (2010) (seriál)

Nějak nechápu ty výtky tady, no ale co. Podle mého jde až o nečekaně výborný válečný seriál. I když válečný není ani tak přesné slovo, ano, válčí se tam a ne jen deset minut, jak se tady někteří snaží tvrdit, ale rozhodně to není z toho klasicky hollywoodského pohledu kdy jsou US marňáci hrdinové, kteří vytrvají až do konce bez náznaku sebemenšího strachu. Svým způsobem je film antiválečný, ať už z důvodů leckdy nechutných zranění, tak z důvodů postupné fyzické i psychické degradace mariňáků.

Dny zrady I. (1973) odpad!

Komunistická škvára na úrovni snímku Večný žid. Z historických postav udělali karikatury, "překvapivě" se nedrželi faktů, fuj, hnus, ble nikdy víc.