Rebelka (2012)

Já vlastně ani nevím, proč jsem očekávala kreslený napínavý akčňák s hrdinkou podobnou Katniss z Hunger Games, která se svým malým lukem zachraňuje celé království. Místo toho jsem se dočkala protivné upištěné holky a jakési wtf zápletky s proměnou v medvěda, kdy se celá-léta trvající nepochopení mezi hlavní hrdinkou a její matkou vyřeší během jediného dne. Ne že bych úplně nepochopila o co šlo... Zápletka tentokrát bez romantické lásky o komplikovaném vztahu matky s dcerou, což by se i dalo ocenit, každopádně s lepším vykreslením postav a logiky jejich chování. Chápu, je to v první řadě pohádka, není dostatek prostoru a mají tomu rozumět především malé děti. U ostatních disneyovek/pixarovek s tím ovšem problém nemám. Trapárny typu: nemotorný otec pořád něco shazuje, dementní bratříčci kradou koláče... to snad nemůže bavit ani ty děti! Mimochodem... zajímalo by mě, kolik lidí zaskočila ta dvouvteřinová scéna s nahými skotskými zadky! Jediné, u čeho jsem se zasmála, byly řezbářské medvědí výtvory čarodejnice. (a cítím se teď poněkud divně, že jsem jeden z nejdelších komentářů napsala na pohádku.)

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

1. série - bomba 2. série - ještě větší bomba 3. série - wow. Skvěle napsaný, zahraný, divák sám většinou vůbec netuší, kde je pravda. Záleží mi i na vedlejších postavách, které už ve třetí sérii nemají až takovou úlohu. A Claire Danes řadím definitivně mezi nejlepší herečky. U posledního dílu mi jsem brečela jak malá holka.

Velká nádhera (2013)

Viděno podruhé po čtyřech měsících v pražském Světozoru a pořád skvělé. I když už to bohužel postrádalo tu úžasnou atmosféru Velkého sálu, kdy se u závěrečných titulků nepohnul jediný divák. Rozhodně je to film pro velké plátno s kvalitním ozvučením.

Melancholie (2011) odpad!

"Neboj se toho meteoritu." "Nebojím, vypadá přátelsky." ....achjo!

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Tentokrát opět nebudu hodnotit. Poslední dobou se mi to stává docela často, jenže já prostě nevím, jak ohodnotit závěrečný díl celé Twilight ságy, když to je podle mě sice mizerný film, jenže já se u něj nad tou mizerností bavila. Ano, sice se můžu držet mého soukromého pravidla, že film hodnotím podle toho, jak ho tvůrci zamýšleli aby byl (podle tohoto pravidla i hloupější filmy mohou dostat vyšší počet hvězd, protože tvůrci jednoduše chtěli aby byl hloupý, např. taková Hanna Montana), pak by si Twilight zasloužil (ne poprvé) "odpad" protože jeho hlavním problémem je, že se myslí smrtelně vážně. Z těch největších stupidit bych poukázala na opětovnou absenci děje, hrůzný scénář/nescénář (nedivila bych se, kdyby každý part herce měl jen jednu stranu), nechtěně vtipné scény (Bella běhá po lese), casting a maskování herců (upírky vypadají jako vyžilé pětatřicátnice snažící se vypadat na dvacet, upíři jako metrosexuálové, David Guetta nebo na steroidech jedoucí blbečci z posilovny. O Volturiových ani nemluvím a vrchol všeho byla ruská dvojka, především upíří rus Vladimir aneb ach můj bože!!!) Triky opět děsivé. Ráda bych dostala vysvětlení, proč musel někdo dělat to digitální mimino. Také jsem ráda, že idolem dnešních mladých holek je emo Bella, jejíž představitelka važí asi tak 30 kilo a postavila svůj život na vztahu s klukem a jinak nic jinýho neumí. Ani soundtrack opět nebyl nic moc. Ale už dost, vracím se na začátek. Já se opravdu v kině pobavila a zasmála. Takže tentokrát budu hodná a nesnížím Twilightu hodnocení mým odpadem. Jsem vlastně ráda, že tu byl a budu čekat dalších x let na něco stejně šíleného. Takže z nostalgie nad závěrečným dílem nehodnotím a loučím se.

Obvyklí podezřelí (1995)

První zkouknutí: Mám za to, že jsem docela bystré děvče. U filmů dávám pozor, většinou mi neunikne ani nejmenší detail a nesnáším zbytečné vysvětlovačky. U tohoto filmu jsem byla totálně zmatená. Posloupnost děje: minulost-ještě větší minulost-přítomnost, ve které se vypravěč vrací k minulosti, která se však odehrávala mezi prvními dvěma minulostmi. Zdá se to být zmatené? Ano! Do toho se přimíchalo spoustu jmen a byla jsem ztracená. Ono se to na konci vysvětlilo. Jenže stojí to za to, když celý film tápete a vůbec si ho neužijete? A mimochodem k pointě. Naprosto souhlasím s komentátorem přede mnou, který zde napsal otázku "Ale koho to zajímá?". --------- Druhé zkouknutí: To už jsem se v ději, časové posloupnosti a postavách orientovala. Jenže zase už znám konec! --------- Jinak jsem v tomto filmu shledala spoustu scén, které spíš evokovaly záchvat smíchu. Například herecký výkon muže na lodi, který mohl usvědčit Sozého nebo retrospektiva do minulosti Kaisera Sozého a jeho vlající vlasy, když odchází od požáru. Och jak epické. A neodpustím si ani jedno rýpnutí do toho geniálního scénáře. To si vážně jedna z hlavních postav, která je prezentována jako inteligentní obchodník, splete maďarštinu s ruštinou? Nehodnotím. Tentokrát však ne z pocitu, že je chyba na mojí straně, když jsem to nepochopila.

Hunger Games (2012)

Oprava po druhém zhlédnutí a přečtení celé trilogie: Jako adaptace knihy podle mě perfektní. Navození atmosféry už od počáteční scény 'rozhovor v Kapitolu - střih - 12. kraj' až po závěrečnou 'po skončení her' a skvělá hudba. Jako kritika společnosti to má svoje mouchy. Ztrácí se totiž trochu v milostném románku. Ze začátku je člověk zhnusen povrchností Kapitolanů a celým systémem Hunger Games, jenže pak se nachytá, jak se cpe popcornem a dychtivě sleduje, jak si Katniss počíná v aréně. I když to vlastně docela dobře ukazuje, že takovou senzaci vlastně milujeme, i když je to samozřejmě jen film. Osobně jsem se občas u knihy nachytala (zejména u pozdějších dílů), že mě zajímá víc Katnissin milostný život než osud Panemu. Snižování hodnocení kvůli "nelogičnostem" u těch, kteří se například ptají, jaktože trvalo celých 74 ročníků, než se někdo postavil na odpor Kapitolu, odpovím, že v dalších dílech se ukáže, že tomu tak úplně nebylo... A je to asi jakoby se někdo ptal, proč lidem trvalo u nás tak dlouho, než se postavili na odpor komunismu.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Tento sitcom může dostat jak odpad, tak pět hvězd...a taky se to tak děje. Je jen málo seriálů (vlastně vím jen o dvou), u kterého jsme se sešli celá rodina každý večer (a že věkové rozpětí je velké) a společně se smáli. PS. Franina matka je dokonalá!

Bez kalhot (2012) odpad!

Zřejmě proto, že jsem na KVIFF takový druh filmu jednoduše nečekala. Zřejmě proto, že opravdu nemám ráda žánr přihlouplých, rádoby romantických "komedií" (v tom filmu mělo být něco vtipného??), bez jakékoli větší myšlenky. Zřejmě proto, že jsem asi trochu prudérní, ale mně prostě nepřijde v pohodě a super koukat dvě hodiny na několik chlápků předvádějících soulož na pištících holkách a následovné zfetování se v zákulisí a další ošahávání se. Do toho pár klišoidních keců a totálně předvídatelný průběh. O dojemné lince, kdy chudáček striptérek dělá striptýz jen proto, že si chce vydělat na svůj vlastní podnik, kde se bude živit poctivou stolařinou, se nebudu ani zmiňovat, především proto, že počty s penězi nedávaly smysl. Nerozumím zdejšímu hodnocení, mě to přišlo naprosto strašný.

Fontána (2006)

Nejspíš je chyba na mojí straně, že jsem si tento film pustila jen tak z nudy jedno prázdninové odpoledne, a taky štěstí, že mi nikdo blízký ještě neumřel ani neumírá, ale já se do tohoto příběhu absolutně nedokázala dostat. Tato třídimenzionální pouť za vyrovnáním se se smrtí milované osoby (pokud jsem to dobře pochopila) mě neoslovila a nebavila. Část, kdy Jackman s vyholenou hlavou proplouvá v obří bublině vesmírem, na mě byla trochu moc. Vzhledem k vysokému hodnocení ostatních lidí nebudu hodnotit a dám tomu v budoucnosti další šanci s tím, že možná pochopím, co mi uniklo.