Cizinec (2010)

Eeeee.... to jako vážně? Ale ne, upřímně mě tenhle snímek vlastně dost pobavil. Svou pitomostí samozřejmě. Angelina opět jako nejinteligentnější žena na světě a Depp u mě dost klesl, že se vůbec tomuhle propůjčil. Jinak bych řekla, že skloubení několika žánrů dohromady nedělá dobře snad nikdy. Když půlku filmu nevíte jestli se díváte na komedii nebo thriller, je to špatné, jelikož vtipy vám příjdou jako WTF momenty a na drama/thriller je jich tam zase až příliš a nesedí tam. Ale musím říct, že jsem se nenudila a že mě konec upřímně rozesmál.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Asi nebudu uplně objektivní, protože jsem film zhlédla hned po přečtení knihy. Chápu, že zhustit do dvouhodinového filmu skoro 800 stran tlustou, informacemi a emocemi nabytou knihu musí byt setsakramantsky tezke, ale vynechat tolik dulezitych casti... Popravde kdybych knihu necetla, tak vubec nepochopim, o co ve filmu jde, nebudu vedet proc se postavy chovaji tak, jak se chovaji a vubec co je smyslem celeho filmu. Rozhodne nejhorsi ze vsech dílu, kde jsou hlavni postavy (krome Harryho samozrejme) vytlaceny nekam do pozadi a naopak se objevuje spoustu novych postav a nektere z nich se berou (pro ty, co necetli) neznamo odkud. Umbridgeova, kterou jsem v knize nenavidela, mi ve filmu neprisla ani moc nesympaticka a vubec mi prislo, ze ve filmu nedokazali navodit tu atmosferu, ktera pak umocnila zaver. Nemluve o nejnapinavejsich momentech v knize, ktere bez vysvetleni probehly ve filmu behem nekolika sekund.

Po přečtení spalte (2008)

Film, ze kterého by byla totální hovadina, kdyby ho nenatočili tak výborní režiséři a z postav by byli jen obyčejní pitomci, kdyby je nezahráli tak geniální herci. Miluju všechny ty idioty a jejich představitele (ano Brade, tebe samozřejmě nejvíc). Tenhle film není u mě v top 10 poslední, protože by byl až desátý nejoblíbenější, ale proto, že je něco extra, něco jako třešnička na dortu.

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Původně jsem měla v top 10 všechny Bláznivé střely, ale přece jen musím uvolnit místo i dalším filmům, že..:) Tak jsem ponechala svůj nejoblíbenější díl, pro hodně lidí překvapivě, ten třetí. Tohle jsou ty nejlepší parodie jaké znám. Můžu to vidět po xté a pořád se budu smát a přeříkávat si s ostatníma fandama hlášky:)

Kozoroh 1 (1977)

Jeden z nejgeniálnějších filmů co znám. Jelikož je to docela starý film, tak po technické stránce nic moc, ale mě se hrozně líbila ta myšlenka, detektivní pátrání, boj o život astronautů, závěrečná honička. Prostě úžasný film, který si udržel napětí až do úplného konce.

Až tak moc tě nežere (2009)

Je váš vztah v koncích, který vypadá jako neřešitelná situace? Ale jděte! Určitě máte nějakého známého, který má kamaráda, který má jiného známého, co byl v podobné situaci a jemu to vyšlo! Líbí se vám někdo? Co takhle probrat všechny nepatrné "signály", které jsou "jasným" znamením toho, že on o vás také stojí? Nezavolal? Je tu přece milion důvodů, které vysvětlují proč, jen ne to, že prostě nemá zájem.... Jeden z mála filmů, který odpovídá svému žánru - tedy romantické komedii. Je tu neklišoidní romantika (hlavní hrdinové a jejich příběhy jsou opravdové a uvěřitelné a ne každý z nich skončí happyendem) a je tu i vtip. Myslím, že se v tom spousta lidí najde (jako třeba já). Podle mě oddychové a zároveň má každý příběh i nějakou pointu. Nehledě na to, že tam hrají tři moje oblíbené herečky:) Anketové vsuvky byly bezvadné. Ale myslím, že je to film spíš pro ženy.

Titanic (1997)

Můj nejoblíbenější film, který jsem viděla tak 10x a stejně pořád budu doufat, že se Titanic stačí vyhnout ledovci, budu napjatá jestli Jack stihne vylovit ty klíče, budu v naději, že oba dokážou vylézt na dveře a budu se bát, jestli se záchranné čluny pro Rose vrátí. A samozřejmě budu nesmírně dojatá nad romantickým příběhem a katastrofou.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Takovy ten film, u ktereho od zacatku nejen ze vite, jak skonci, ale dokonce i vite jak ke konci dojde. A to uz je prilis. Navic delat z ultrastihle Hathaway, ze je moc tlusta do satu pro modelky... to uz je vrchol.

Pretty Woman (1990)

Jestlize nekdo natoci film o prostitutce a zkazenem miliardari a vznikne z toho vkusna, zabavna a inteligentni podivana, ktera se stane klasikou dokonce na Vanoce, tak mi nezbyva nez smeknout klobouk a vrazit 5 hvezd

Tupíři (2010)

Myslím, že jsem cílová skupina pro tuhle parodii, protože se vždycky náramně bavím nad stupiditou originálu. Možná by bylo lepší , kdyby se toho ujal někdo jiný než tihle dva a jejich předešlé disaster parodie nebo aby jim alespoň někdo trochu vypomohl, ale lepší než nic. Příjemně mě překvapilo množství vtípků na trapnost dialogů a scén, přes naprosté napodobení retardovanosti hereckého výkonu Stewart, kdy Jacob a Edward občas šikovně sekundovali, povedené wtf scény (třeba to, jak vozíčkář přeletí kládu), až k vystižení toho, proč je Bella s Edwardem a ne s Jacobem, a samozřejmě konec. No a mohla bych pokračovat... Akorát se to mohlo obejít bez přehnaných scén jako utržený knír nebo stříkání krve z tepny. I tak chci však tvůrcům poděkovat, že se zdrželi opravdových nechutností, což nesnáším. Takže shrnuto podtrženo: já se vcelku bavila, párkrát jsem se od srdce zasmála, ale i nějaké mouchy bych našla takže průměr tři hvězdy :) "Máš delší vlasy" "Ne, to jen narostly"