Syrup (2013)

Knihu som síce nemala možnosť prečítať ale musím povedať, že film je pôsobivý. Naozaj dobrá satira na dnešnú konzumnú spoločnosť a dokonca som sa aj niečomu priučila. Skvelý a inteligentný scenár, cool spracovanie a hlavne Amber Heard sú dôvody prečo si Syrup pozrieť.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Na Colina by som sa mohla pozerať celý deň aj keby čítal len kurzový lístok ale toto bolo naozaj slušné prekvapenie s európskym nádychom. Skvelá atmosféra, hudba, obsadenie a mierne gýčovitý námet s rovnako gýčovitým záverom a to je jediný dôvod prečo nedávam plný počet. Ale rozhodne si tu každý nájde čo potrebuje. Muži mafiu a strieľačky a ženy romantiku a Colina Farrella.

Siréna od Mississippi (1969)

Musím povedať, že remake s Angelinou Jolie a Banderasom je mojím guilty pleasure, takže som sa pozrela aj na Truffautov originál. Truffauta mám veľmi rada a aj tento film je tak nejak dokonalý ale aj tak je celý dej nelogický a divný i keď v Original Sin som tú posadnutosť Angelinou chápala viac ako u Catherine Deneuve, ktorá je ale krásna iným spôsobom. V každom prípade je to ale dobrý film.

Velký Gatsby (1974)

Tohto Gatsbyho som sa snažila pozerať už pred pár rokmi, no vydržala som okolo 30 minút ale keďže som asi pred tromi dňami videla The Great Gatsby s DiCapriom, tak som si povedala, že keď už to hrajú v telke, tak uvidíme. Bohužiaľ je táto verzia iba bezduché vyrozprávanie knihy bez kúska života s otravnou Daisy a skoro žiadnym Redfordom. Nový Gatsby bol pre mňa 1000x lepší po všetkých stránkach. Takže rada na záver: Ak nemáte nad 50 rokov pustite si radšej The Great Gatsby z 2013 alebo ešte lepšie, prečítajte si knihu.

Krvavá máma (1970)

Na film som tiež natrafila na MGM neskoro v noci a môžem povedať, že je to blbosť. Poteší akurát mladučký Robert De Niro, inak to nemá cenu ani dopozerať.

My Dinner with Andre (1981)

Pridávam sa sa k tým, ktorý sa ku Večere s Andrem dostali prostredníctvom Cummunity a môžem povedať, že som ostala ohromená! Dve hodiny prešli ako voda a ja som ostala s hlavou plnou otázok zo svojho vlastného života a sveta. Priznávam, že zo začiatku som sa trochu nudila a hovorila som si, že ide len o film plný intelektuálskych kecov ale veľmi som sa mýlila. Tento film je naozaj výnimočný i keď možno nie je určený pre bežného diváka ale určite si zaslúži viac ako úbohých 50 hodnotení, ktorých tu teraz vidím.

Jako za starejch časů (2012)

Veľmi príjemný a zábavný film, ktorý by som pokojne nazvala nezávislý i keď herecká zostava tomu veľmi nenasvedčuje. Al Pacino je tu úplne božský a to nehovorím o scénach v bordele či viagrou. Christopher Walken či Alan Arkin sa ale tiež nenechajú zahanbiť. Tiež musím pochváliť skvelú soulovú hudbu a ten božský Dodge Challenger :) Takéto filmy by sa mohli objavovať častejšie.

Tajemný předmět touhy (1977)

Do tohto filmu som išla bez žiadnej prípravy a to nebol práve najlepší nápad. Najprv som nemala ani potuchy prečo tú istú postavu hrajú dve herečky a preto som celý čas čakala nejaké veľké odhalenie. Až neskôr som zistila že to malo niečo so surrealizmom. Samotný dej mi tiež pripomínal skôr nejakú mexickú telenovelu a po čase som si hovorila: "Už mu konečne daj." Možno tento film potrebuje ešte jednu šancu a tým, ktorí sa na film ešte len pripravujú, môžem poradiť aby si o ňom niečo prečítali aby neboli mimo ako som bola ja.

Předem vinni (1991)

Už nejaký čas sa snažím prísť nato čo napísať k tomuto filmu ale akosi nič neprichádzalo. A to isté môžem povedať aj o Vopred vinní. Nemastný neslaný. De Niro zle hrať nedokáže a dokonca sa tu ukázal ako dobrý herec i Martin Scorsese ale keď má scenár a réžia diery tak nepomôžu ani herci a zaujímavá téma. A ešte by som mala výtky k výprave, ktorá mohla byť omnoho pestrejšia a vypracovanejšia. Záver znie: Ak nemáte nič lepšie na práci a máte radi De Nira tak smelo do toho:)

Lincoln (2012)

V podstate dokonalý film bez kúska srdca stvorený len na zbieranie cien. O Abrahamovi Lincolnovi sa nedozvieme prakticky vôbec nič, čo je veľká škoda pre Daniela Day-Lewisa, ktorý je síce skvelý vo všetkom v čom sa ukáže ale ak by bol dej viac zameraný na neho, som si istá že by to bolo zaujímavejšie pozeranie. V naších končinách je skoro každému zrušenie otrotctva ukradnuté a nemyslím si, že by niekoho zaujímali aj také detaily do ktorých film zachádza. Omnoho viac by som ocenila trochu viac informácií o Lincolnovi a ani nespomínam odfláknutý atentát na ktorý som sa celý čas tešila.