84. Annual Academy Awards (2012) (pořad)

Už zopár rôčkov čakám že sa stane zázrak a show bude opäť skvelá ako tá s Hughom Jackmanom... Nemôžem si pomôcť ale trochu som sa nudila. Problém nebol v reklamách (na tie som si už po tých 5tich rokoch zvykla) a prenos som videla v originále, ale jednoducho tam niečo chýba, možno viac hudobných alebo akýchkoľvek čísiel, alebo nejaké prekvapenia...Zopár vtipných, milých či dojímavých momentov a fakt že ide o oscary ma presvedčil dať 4*. Víťazi boli jasný hneď od začiatku, ale aj tak som verila svojim favoritom...zbytočne:D. Tak či onak, teším sa na budúci rok:)

All That Jazz (1979)

Myslím, že keby sa Fellini rozhodol urobiť muzikál, vyzeral by presne takto. Netuším čím, ale tento film ma chytil od prvej minúty a nepustil ma. Tak prečo len 4*? Pretože koniec sa mi zdal príliš naťahovaný a ja už som si len hovorila "Tak už konečne zomri!", ale to sa možno napraví ďalším vzhliadnutím. Filmy Boba Fossea mám naozaj veľmi rada, a jeho muzikály sú jedny z mála, ktoré zvládnem bez ujmy a musím povedať že toto bol jeho vrchol kariéry, a rovnako i Roba Scheidera!

Zlatý Glóbus 2012 (2012) (pořad)

Toto boli už moje 5 Zlaté Glóbusy a myslím, že aj najlepšie z tých čo som videla. Ricky bol ešte netaktnejší ako minulý rok, hviezdy boli ešte krajšie, a celkový dojem bol uvoľnený, príjemný a vtipný. Výsledky hodnotiť nebudem, to je každého subjektívny názor. Neľutujem ani že som išla o 5-tej spať:) PS: Som jediná koho vytáčala tá ženská s telefónom pri stole tvorcov The Artist?? :D

Tony Bennett Show! (2006) (pořad)

Zo životopisnej stránky tento dokument nie je dokonalý, ale Tony Bennett a tá úžasná hudba by si sama o sebe zaslúžila 5*. A ak k tomu pridáme skvelé vystúpenia (čo iné čakať od muzikálového mága Roba Marshalla) a hosťujúce hviezdy, či už spievajúce alebo len "hovoriace", vyjde mi veľmi príjemná show. Fanušíkom skvelej hudby rozhodne odporúčam!

Obscenita - Příběh Mary Whitehouseové (2008) (TV film)

„My chceme sex! My chceme sex!...“ Celkom príjemný film, ale bohužiaľ ja, ako pravý konzumný divák, som s názormi pani Whitehouseovej nesúhlasila, a preto som si tento film jednoducho nedokázala užiť. Dnes by už Mary Whitehouseová asi nenašla veľkú podporu...

Cry-Baby (1990)

Cry-Baby je naozaj divný film, ale rozhodne nenudí, a to hlavne pre skvelú hudbu, zaujímavé postavy (jemne povedané) a Johnnyho Deppa, len škoda že nespieval on sám... PS: Tá ženská s tým ksichtom ma bude strašiť už do konca života :D

Moneyball (2011)

Na Moneyball som sa tešila naozaj dlho, takže keď som si ho púšťala mala som obavy či nebudem sklamaná. A nebola som. Spočiatku ma trochu vydesili všetky tie štatistiky a fakt, že o baseballe neviem v podstate nič, ale oplatilo sa vydržať, lebo z tohto filmu je jasný favorit roku. Skvelá pokojná réžia, hudba, scenár, všetko úžasné. A najúžasnejší bol, samozrejme, Mr. Pitt!!

Sedmý hřích (2001)

Original Sin síce nie je žiadne veľdielo, ale ja tie 4* jednoducho musím dať už len z nostalgie. Tento film som prvýkrát videla už pekne dávno a viem že to bol asi prvý film keď som si povedala že tá Angelina je ale kočka. Od scenára či réžie netreba čakať veľmi veľa a budete nadmieru spokojní. Tak či onak je na celom filme najlepšie obsadenie, na čele s nádhernou Angelinou Jolie či Antoniom Banderasom. A tiež treba pochváliť hudbu či kostými...a to je asi všetko. Na príjemný a nenáročný večer môžem Original Sin len odporučiť.

Špión, který přišel z chladu (1965)

Už druhý deň rozmýšlam čo by som napísala k tomu filmu, ale nevie ma napadnúť nič iné ako slovo perfektné. Tento film je zabudnutý klenot, čo je škoda lebo pohľad Richarda Burtona by si zaslúžil hotové davy obdivovateľov. Skvelý scenár a zápletka, kamera, úžasne vykreslené postavy, ktoré sú omnoho ľudskejšie ako ktorýkoľvek filmový špión, alebo réžia robia z tohto filmu brilantnú záležitosť....Jednoducho treba vidieť!

Šéfové na zabití (2011)

Celých 98 minút filmu som sa len smiala, a to sa už pri dnešných "komédiách" často nestáva. Absolútna spŕška vtipov vás ani nenechá nadýchnúť. Vedľajšie role ale mohli byť využité omnoho viac. Najviac ma mrzí malý priestor ktorý dostal parádny Colin Farrell, ďalej Kevin Spacey či Jamie Foxx. Potenciál tohto filmu bol väčší, ale aj si tých 5* zaslúži.