Gia (1998) (TV film)

Gia bola žena toľkých tvárí, že to nie je ani možné spočítať. Bola krásna a krehká, no zároveň drsná a rebelujúca. Vo filme je skvele znázornené to pozlátko showbyznisu á la v časopise dokonalá; v skutočnosti si šňupnem a pichnem všetko čo díler dá. Už 2 dni sa snažím o Gii pozisťovať viac ako bolo v tomto filme (lebo, ako vieme, skutočné príbehy nebývajú často také skutočné), a zistila som že Angelina ju stvárnila takmer dokonale, a kedže ju považujem za jednu z najkrajších žien, bola radosť na ňu pozerať (a to som žena:).

Profesionál 2: Samotář (1987)

Nepomôžem si ale mne tento film prišiel neskutočne nudný a nezáživný. Belmondo je dobrý, ale nie až tak aby zatienil ostatných nemožných hercov a príšernú 80tkovú hudbu.

Dablér (2006)

Klasicky skvelá francúzska komédia, ktorá dokáže parádne zabaviť. Obsadenie je skvelé na čele s vždy parádnym Danielom Auteuilom. Rozhodne odporúčam!

Čest rodiny Prizziů (1985)

Veľmi podarené dielko s príjemnou dávkou čierneho humoru a peknou náložou cynizmu, a to je presne to čo sa mi páči. Okrem Jacka treba tiež spomenúť skvelý výkon Williama Hickeyho, ktorý vyzerá ako na smrtelnej posteli,a tiež milú Kathleen Turner. No a záver...lahôdka :)

Osudová přitažlivost (1987)

O tomto filme som toho počula veľmi veľa, a tak som prirodzene čakala že to bude niečo výnimočné, no neskôr som mala problém pri ňom nezaspať. Nedá sa síce uprieť že film má aj svoje kvality, a to hlavne obsadenie, ale to nemení nič na tom že je proste nudný. Možno by to potrebovalo ešte jedno vzhliadnutie...

Beowulf (2007)

Najlepší moment filmu aj cez všetkých tých drakov, démonov, odťatých rúk pre vyšší cieľ, atď. je Angelinina jaskyňa a jej výstup z vody. Jednoducho magické. Všetko podstatné už bolo povedané, no ešte by som chcela podotkúť, že by som bola rada keby sa Zemeckis aspoň na chvíľu vykašlal na tie počítačové vecičky a natočil obyčajný hraný film.

Žralok v Benátkách (2008) odpad!

Bože, to bola ale sračka! Keďže už bolo neskoro večer a v telke nič nebolo, povedala som si že keď už nič, tak aspoň poobdivujem moje milované Benátky. Ale kdeže! Benátok minimum a sračiek maximum. Keby aspoň z toľkých Baldwinov vybrali nejakého sympatickejšieho. Ale vysvetlenie ako sa žralok dostal do Benátok stojí zato, a ešte treba odporučiť scénu ako žralok zožral opitého taliana. Nenechajte si újsť!

Zapadákov (1973)

Film má v sebe isté čaro, ktovie čím to je. Možno frajerským Jamesom Deanom alias Martin Sheen, možno zvláštnou Sissy Spacek, alebo réžiou. Hlavné že tento Bonnie a Clyde na prírodno, dokáže zaujať a nejakým spôsobom pohladiť na duši. Skvelý filmový zážitok!

Zredigováno (2007)

Veľmi silný film, ktorý mi nedovolil pokojne spať. Ak sa zamyslím že niečo také sa skutočne stalo (a je jedno či to film vykresluje pravdivo, či nie) tak mi je až zle. Práve spôsob, ktorým je príbeh natočení nám dáva možnosť sa do deja priamo vcítiť, čo priam bytostne zasiahne takmer každého. Viac nemám čo povedať, treba vidieť.

Teleráno (2002) (pořad)

Teleráno mi bohužiaľ vždy pripomenie hnusné vstávanie, ale počasie a hodinky sa zídu:)