Bouřlivé výšiny (1992)

Krásny príbeh o jednej láske spojenou s nenávisťou. Neviem prečo, ale ja som Heathcliffe konanie vcelku chápala, i keď to vôbec nebolo tak romantické, na romantický film. Jediné čo mi nejde do hlavy je kto preboha vybral Juliette Binoche do role Catherine. Absolútne sa sem nehodila. Na druhej strane Ralph Fiennes sa teda predviedol. Tiež treba spomenúť nádhernú a depresívnu hudbu (ako celý film). Už ten príbeh si zaslúži čistých 5*. " Nemôžem žiť, statila som telo. Nemôžem žiť, stratila som dušu."

Sledování (1998)

Zo začiatku som nevedela čo od filmu čakať, lebo som o ňom dokopy nič nevedela, ale bola som príjemne prekvapená. Najväčším kladom filmu je podľa mňa jeho dĺžka, bolo povedané čo bolo treba, tak načo to siliť? Pán režisér sa jednoducho nezapre, skvelý debut:)

Anglický pacient (1996)

Iné slovo ako "krásne" ma pri tomto filme naozaj nenapadá. Tak nežne a jemne natočený film som dlho nevidela, naposledy zrejme Návrat do Cold Mountain, čuduj sa svetu, od rovnakého režiséra. Niekto hovorí že je to dlhé a nudné, pre niekoho možno, no keď sa človek nechá unášať, tak dostane niečo výnimočné. Tiež treba spomenúť skvelých hercov, najviac ma nadchol Ralph Fiennes, naozaj skvelý. A tá hudba....Jednoducho jedinečný zážitok.

Divoch (1953)

Nieže by som porovnávala, ale keď už by som si mala vybrať, rebel Jamesa Deana by u mňa vyhral. Film to nie je zlý, ale po 50tich rokoch to už trochu stratilo grády, no tiež sa to dá brať tak trochu ako výpoveď tej doby. Marlon bol síce parádne nahodený, ale neviem či práve rebelsky:)

William a Kate (2011) (TV film)

Film natočený čisto len s úmyslom zarobiť na svadbe Williama a Kate, a tak to aj vyzerá. Hneď je jasné že to celé bolo zbúchané narýchlo a každú chvíľu som si hovorila že nie je možné aby to celé v skutočnosti vyzeralo tak telenovelovo. Ale hlavní predstavitelia sa aspoň podobali (teda až na Williamove vlasy:).

Tenkrát v Americe (1984)

Tento film je číra dokonalosť, ak v ňom niekto nájde čo i len malinkú chybyčku za tých 229 minút (resp. 251), dám mu 5€. Za takmer 4 hodiny som sa ani raz nepristihla žeby som sa nudila, a ešte by som si nejakú tú hodinku kľudne dala. Ja len môžem ďakovať pánovi režisérovi že tak urputne bojoval za svoj film a verím, že raz sa objaví aj pôvodná 6 hodinová verzia.

Desatero přikázání (1956)

Pre mňa, zarytého ateistu, to boli muky, a to mám staré filmy veľmi rada. Tak dlhé, patetické, strojené, kresťanské a megalomanské nič, som už dlho nevidela. Jediný znesiteľný sa mi zdal Yul Brynner, a hérečky (určite pravé egypťanky) boli kočky. No už len zato koľko peňazí sa zato dalo, a pár veľmi pekných záberov si to zaslúži 3*.

Rain Man (1988)

Dustin bol vždy skvelý a sympaťák, no toto je vrchol majstrovstva. Môj vzťah k Tomovi Cruisovi je taký že nie je najlepší ani nahorší, no tu dokázal prečo je tam kde je. Príbeh je vcelku veľmi silný, občas humorný, a cítiť z neho také teplo, ak ma chápate:)

Mafiáni (1990)

Skvelá sonda do sveta, ktorému my zrejme nikdy nepochopíme, no fascinuje nás. Teda mňa určite. Keď som bola malá, vždy som myslela že byť mafiánom je super, máš peniaze, milenky, veľké domy, autá atď. a tento film mi potvrdil že asi to tak aj bolo. No keď sa niečo poondie tak ste v hajzly. A tak skončili chudáci všetci. Joe Pesci si Oscara zaslúžil na plnej čiare, tak psychopatického a labilného magora, dokáže zahrať len on. Môj milovaný Robert De Niro je proste frajer, a to cítiť z každého pohybu. Ray Liotta je podľa mňa skvelý herec, len si po tomto filme nedokázal už vybrať nič normálne, a vlečie sa to s ním až doteraz. A tiež musím spomenúť príjemnú maminku Martina Scorseseho :) Réžia je dokonalá, na soundtracku fičím už peknú dobu, a celý film je celý neskutočne štýlový. Môj Top 10.