Příliš vzdálený most (1977)

Pre mňa jeden z najlepších vojenských filmov aký sa kedy natočil (samozrejme hneď po Apokalypse). Skvelá výprava s hereckými výkonmi pod dokonalou režisérskou rukou Richarda Atenborougha. Stopáž síce na prvý pohľad vydesí, ale čoskoro si poviete že by ste ešte aj chvíľu zniesli. Jediná výtka by smerovala k hudbe, ktorá mi občas pekne liezla na nervy, ale to nič nemení na kvalitách filmu.

Stmívání (2008)

Po 3 rokoch som sa konečne donútila si tento skvôst pozrieť. A ako to dopadlo? Tak, že som radšej ani nemala. Každá druhá veta vo mne spôsobovala nevoľnosť, akoby som zjedla vápno z tvárach hercov, ktorý hrali takmer ako stromy okolo nich. Nikdy som nebola na tieto megaúspešné sračky pre puberťákov, ale pripúšťam že pre niekoho to môže byť ako Občan Kane, ale nato treba mať...bunky...

Dívka z titulní strany (1944)

Koniec filmu mi bohužiaľ ušiel, lebo som zaspala, ale tá časť filmu ktorú som videla mi prišla dosť tuctová. Dokonca aj samotná Rita Hayworth je tuctová, i keď treba uznať že tancuje skvele, a nohy má ešte lepšie. Takže čistý priemer plus pár pekných muzikálnych čísel.

Bláznivá runway (1999)

Komédia to teda nie je, no zaujímavý film rozhodne áno. Zo začiatku vyzeral dej veľmi pútavo, ale neskôr sa to bohužiaľ zvrhlo do stereotypu. Obsadenie samozrejme skvelé, no kočka Angelina dostala veľmi málo priestoru. A za to všetko "ale" si tento film zaslúži slušné 3*.

Moře lásky (1989)

Veľmi vydarený neo-noir, vlastne ak sa povie neo-noir napadne mi na myseľ práve tento film, a to vďaka skvelej atmosfére, zápletke a ufajčenénu Al Pacinovi. Skvele mu sekundoval aj John Goodman, no Ellen Barkin mi príde rapídne asexuálna na femme fatale. Najviac na mňa urobila dojem scéna z reštaurácie a pohľad zronenej ženy. A tiež treba spomenúť osudnú pesničku "Sea Of Love".

Lásce na stopě (2001)

Film ktorý je pre romantikov ako stvorený. Osudový príbeh s krásnou atmosférou, ktorá pohladí na duši. Keď k tomu prirátame príjemné obsadenie, tak vzniká skvelý film na usnežené vianočné dni.

Austin Powers - Goldmember (2002)

Áno, je to slaboduchá úchylnosť, ale ukážte mi človeka ktorý by sa ani trochu neusmial tejto bizarnosti. Nájdu sa tu od geniálnych vtípkov (viď. dvojičky, bradavica) až po tie trápne. Najviac ma iritovala Beyoncé, tá patrí na pódiá, nie do filmu. No Austin je vždy skvelý:)

Showtime (2002)

Aspoň že je tam Robert De Niro a pes Kokaín:)

Trumbo (2007)

Dokument, ktorý zachycuje príbeh jedného skvelého scenáristu, ktorému kariéru zničila americká "demokracia" a čierna listina, na ktorej sa nachádzala i tzv. hollywoodska 10tka, kam patril aj Dalton Trumbo. Skvele zachytená tvrdohlavosť a osobnosť Trumba prostredníctvom jeho listov, mimochodom v skvelom prednese hviezd ako Michael Douglas, Liam Neeson, Donald Sutherland či Nathan Lane.