Vicky Cristina Barcelona (2008)

Tomuto sa hovorí pohladenie na duši. Hneď mám chuť sadnúť do auta (najlepšie červený kabriolet) a zamieriť do Ovieda a Barcelony, tam stretnúť bohémskeho umelca Juana Antonia a užívať si život. Naozaj okúzlujúci film! Rovnako okúzlujúce je celé obsadenie na čele s temperamentnou Penélope a sladkou Scarlett, no a samozrejme s Javierom.

Tlumočnice (2005)

Pravý oldschool thriller bez všemožných zbytočných strielačiek, výbuchov, atď... a to je pre mňa veľké plus tohto filmu. Taktiež mi veľmi pripomenul atmosféru Tri dni Kondora, a bodaj by nie keď sa do toho pustil rovnaký režisér. Skvelé obsadenie na čele so Seanom Pennom a Nicole Kidman, ktorá hrala na svoje pomery naozaj skvele, sú len ďalšou výhodou. Vynikajúci film ktorý si zaslúži 5*.

Rivalové pod rudým sluncem (1971)

Toto je tretí western ktorý som dokázala dopozerať do konca, a to je už čo povedať. Bohužiaľ časom sa trochu strácalo tempo a tak 5* už nebude. Charles Bronson je poriadne cool, a Alain Delon je poriadny hajzel, ale mohlo ho byť na obraze aj dlhšie... Inak je to skvelý a vtipný film, ktorý si rada opäť pozriem.

Báječný den (1996)

Taký veľmi príjemný a sympatický film, na pekne strávený večer, nič viac a nič menej. Ale kedže Clooney, tak o hviezdičku viac, ten chlap je skvelý :)

Léčba šokem (1973)

Veľmi divný film. Iné slovo neviem nájsť. Spočiatku som sa pekne nudila a odrazu tam začali všetci nahí skákať do mora spolu s Delonom ktorý sa ukázal v plnej kráse, a doteraz som neprišla na to, či to bolo pre dej nejakým prínosom...

Tři králové (1999)

Keď už ma nejaký film prinúti byť hore do 3tej ráno, tak na ňom niečo asi bude. Skvelý film so skvelými výkonmi a skvelým dejom, toť vše:) Jednoducho treba vidieť

The Doors (1991)

Pri pozeraní filmu som mala pocit akoby som si dala LSD spolu s Jimom. Až taký psychedelický film to je. Doors a ich hudbu mám celkom rada, ale nie som nejaký ich veľký fanušík (t. j. nevedela som o ich nič, len že spevák je Jim Morrison, ktorý sa predrogoval až na druhý svet a angličania ich mali radi:), no film bol aj tak pre mňa veľký zážitok. Jim bol žijúci dôkaz že medzi bláznom a géniom je tenká hranica. A Val Kilmer mi asi po prvýkrát dokázal prečo je vlastne herec, a počas filmu som si uvedomila že nevidím žiadneho Vala ale pravého Jima, naozaj skvelý výkon!

Dannyho parťáci 2 (2004)

Ja, ako fanúšik Dannyho trilógie, som veľmi spokojná. Film je síce ukrátený o lesk Las Vegas, ale zmena je život:) Mnohí tu spomenuli prekombinovaný dej, ale na druhýkrát už len ostáva sa kochať skvelou hudbou, šviháckou atmosférou, podarenými vtípkami a najmä obsadením, spolu s francúzskou posilou Vincentom Casselom... a na Clooneyho a Pitta sa dá tak pekne pozerať:)

Na pokraji slávy (2000)

Zo začiatku som si hovorila že konečne som našla TEN film (veď viete čo myslím), ale neskôr sa to bohužiaľ trochu pokazilo. Zrejme to bolo tým, že som videla Director's cut, a tam sa mi to zdalo trochu preťahované a chvíľkami aj nudné, no to nič nemení na skvelej hudbe a atmosfére, ktorú by chcel každý správny fanúšik zaziť na vlastnej koži.

Sbohem, baby (2007)

Bratia Affleckovci konečne prišli ako na úspech. Ben hrať nikdy veľmi nevedel, no za kamerou sa mu darí bravúrne, a Casey je zase talent, ktorého si všímam už dlhšie, no bohužiaľ nikdy nedostal dosť prietoru. A keď to skĺbia, vyjde film silný, no zároveň sa nebudete cítiť citovo vydieraný. Určite jedno z najväčších prekvapení, ja môžem byť len spokojná:)