Televizní společnost (1976)

35 rokov a všetko je rovnaké (a možno i horšie). Už od začiatku mi bolo hneď jasné že toto je 5* záležitosť. Keď Peter Finch vyšiel s tým že sa zabije v priamom prenose, smiala som sa, ale postupom času mi úsmev zamrzol a jeho "proroctvá" sa ma až bytostne dotýkali (a určite nie som sama). Réžia či herecké výkony boli skvelé, no nechápem oscara pre Beatrice Straight, ja som si ju ani poriadne nevšimla a radšej by som oscara šupla Williamovi Holdenovi, ten bol úžasný ako vždy. Myslím, že toto je film ktorý by si rozhodne zaslúžil omnoho viac hodnotení ako je tu práve teraz. Povinný film pre každého diváka!

Opilý koráb (2010)

Keď som sa sem včera prišla pozrieť, nebolo tu na tento film (s takým obsadením) ani jedno hodnotenie, a tak som si hovorila že čím to je že sa nenašiel ani jeden človek čo by to videl... Drunkboat je veľmi pomalý a zvláštny film, no tá atmosféra ma prikovala na gauč celých 95 minút. John Malkovich bol skvelý ako vždy, a jeho vojnový príbeh bol naozaj silný. Nezávislé filmy nie sú pre každého, ale kto ich má rád by si tento film rozhodne mal pozrieť.

Jak sbalit super kost (2005)

Veľká slabota, ani vtipu, ani romantiky a ani drámy. Dávala som tomu šancu 1 hodinu, ale potom som to radšej vypla...strata času. Herci sa mohli snažiť ako chcú ale toto nezachránili.

Operace "Blue Sky" (1994)

Trochu chaotický film, ktorý vlastne ani nevie čím chce byť. Postava Jessici Lange mi prišla vrcholne blbá, ale zahrala ju celkom dobre. Záver bol pre mňa tiež trochu mimo, ale ak od tohto filmu nečakáte nejaké zázraky, môžete nenáročne zabiť 101 minút :)

Splašený vlak (1985)

Čakala som obyčajný akčňák z 80tych rokov, ale toto bolo naozaj príjmené prekvapenie. Akčné scény zvládnuté na jednotku, nehovoriac o hereckých výkonoch. Jon Voight opäť zažiaril a predviedol sa aj zvyčajne nemožný Eric Roberts. Rozhodne môžem len odporučiť!

Informátoři (2008)

A o čom to vlastne celé bolo??? Absolútne zbytočný film, ktorý len tak horko-ťažko plynie a nič z toho. Inak je to čistá ukážka, že ani slávna tvár nedokáže zachrániť takú sračku.

Hank a Mike (2008)

No veľkonoční zajačikovia to majú na tomto svete hold ťažké...:)

Laura (1944)

Skvelý film, ktorý má všetko čo má správny noir mať, a ešte aj pár vecí naviac. Hneď zo začiatku ma zaujala kamera, ktorá bola na rok 1944 až príliš nestatická, a to je veľké plus. Predviedla sa aj krásna Gene Tierney, ktorá bola vlastne dôvod prečo som si Lauru pozrela. A tá atmosféra! Tma, dážď...pravý noir. Príjemná bola aj stopáž, a preto čistých 5*!

Vše o Evě (1950)

Ani po 60tich rokoch sa toho v Hollywoode veľa nezmenilo... All About Eve je podľa mňa jeden z prelomových filmov (spolu s Sunset Blvd.), ktoré ukázali aj tienisté stránky nablískaného sveta hviezd. Výkon Bette Davis ma až zarazil (príjemne, samozrejme). Za ňou tiež nezaostáva samostná Eva, Anne Baxter a poteší i mini rola božskej Marilyn. Film, ktorý by si mal pozrieť určite každý!

Tramvaj do stanice Touha (1951)

A Streetcar Named Desire je film (divadelná hra) o ktorom som už veľa počula, a tak som sa jedného dňa rozhodla že si to konečne pozriem, a zistím čo všetci na tom vidia. Vždy som si myslela že to bude nejaká typická romantika, ale tu je romantiky minimum, a nahrádza ju veľká dávka sexuálneho napätia, vášne či psychologickej drámy. Vďaka cenzúre je len ťažko z filmu vylúštiť náznaky homosexuality alebo znásilnenia, ktoré Tennessee Williams vo svojich hrách často využíval, ale pozorný divák ich zachytí a bude si užívať výnimočný filmový zážitok! A teraz sa už nečudujem prečo bol Marlon považovaný za sexuálneho boha. Jeho scéna na schodoch ako volá Stellu je jedna z najlepších aké som kedy videla. Čítala som tu mnoho o teatrálnosti Vivien Leigh, ale treba si uvedomiť že jej postava teatrálna aj bola, i keď občas lezie na nervy:)