Zabít tiše (2012)

Killing Them Softly nie je žiadna prevratná gangsterka pri ktorej nebudete môcť ani dýchať ale zrak z nej určite nespustíte. Film je podľa mňa skôr konverzačné krimi, ktoré ukazuje Ameriku (alebo svet?) z tej realistickej stránky, kde sa všetko točí okolo peňazí. No okrem kopy dialógov je tu aj mnoho surových scén, ktoré rozhodne stoja za pozretie a väčšinou sa viažu s cool Bradom Pittom, ktorý nie len že (zase) skvele zahral ale si aj pekne zprodukoval. Záver znie: Po dlhom čase konečne nejaký mafiánsky film s parádnou atmosférou, akurátnou stopážov a zopár pekne vyšperkovanými scénami.

Americká párty (2008)

Na tento dokument som narazila čisto náhodou v noci a môžem povedať že i keď to bolo o druhej v noci, nezaspala som. Celý dokument je o vzostupe a páde nočného swingers klubu Plato's Retreat a jeho mierne zvrhlého majiteľa Larryho Levensona očami zúčastnených. Nikdy v živote som o nejakom Plato's Retreat nepočula ale rozhodne to bol klub, ktorý priam predstavoval atmosféru 70 a 80tych rokov v Amerike. Okrem autentických záberov tu nájdete i zaujímavé a vtipné komentáre návštevníkov klubu a príbuzných Larryho Levensona.

Show Rickyho Gervaise (2010) (seriál)

Podľa mňa absolútne geniálny seriál a asi jediný, ktorý som bola schopná vidieť celý. Síce celý seriál vznikol len podľa rádiovej show ale nápad ju pretvoriť do animovanej podoby je briliantný aj s tými bezcieľnymi kecami:). Túto trojicu bláznov na čele s Karlom a maniakálny smiechom Rickyho Gervaisa som si neskutočne obľúbila a môžem zaručiť že sa od nich neodpútate.

Sestup Orfeův (1960)

Tennessee Williams je pre mňa jeden z najtalentovanejších amerických tvorcov a The Fugitive Kind je jednoducho majstrovské dielo, ktoré si zaslúži omnoho väčšiu pozornosť. Jednoduchá divadelná réžia len podtrhuje dej, úžasné dialógy a skvelé herecké výkony. Nikoho neprekvapí že všetku pozornosť na seba strháva Marlon Brando. Svojím pohľadom a priam živočíšnou charizmou dokáže usadiť snáď každého a potom sa už len pozeráte s otvorenými ústami...hlavne my, dámy:)

Deník vraha (1995)

Veľmi zaujímavý film s excelujúcim Jamesom Woodsom. Carl Panzram bol naozaj zaujímavá postava ale celý ten čas som čakala, že mi film poskytne logickú odpoveď prečo robil to čo robil ale na to zrejme odpoveď ani neexistuje. Myslím, že keby sa do réžie pustil niekto skúsenejší, mohol by to byť naozaj vynikajúci film zatiaľ čo teraz je to len dobrý film so skvelým motívom.

Útěk z MS-1 (2012)

Na druhý deň som si skoro ani nespomenula že som nejaký film videla ale v danej chvíli prišiel naozaj vhod. Ak hľadáte film pre zábavu a na odreagovanie, Lockout môžem len odporučiť. Nemyslela som si, že Guy Pearce by sa hodil aj McClaneovskej úlohy hláškujúceho svalnáča, ale ide mu to naozaj skvelo a pomaly sa stávam jeho fanúšikom. Príjemné, vtipné, akčné sci-fi B-čko, nič viac a nič menej.

Dědička (1949)

V podstate veľmi jednoduchý príbeh, ktorý sa inak ani nemohol skončiť (ale pri pohľade na Montgomeryho Clifta...). Skvelý film, ktorý rozhodne nevyzerá že už má cez 60 rokov a pokojne môže konkurovať tým blbostiam, ktoré dnes bežia v kinách. V kresle som ostala pripútaná celé 2 hodiny a stále som rozmýšlala nad ďalšími krokmi postáv, no predsa som dúfala že sa to skončí inak...som proste romantik :) Ešte treba spomenúť úžasné obsadenie a pána režiséra. Rozhodne treba vidieť!

Rozervaná objetí (2009)

Po dlhom čase konečne film, ktorý sa oplatí aj komentovať. Rozorvané objatia sú v podstate jednoduchý film s dejom, ktorý sme už videli mnohokrát ale nikdy tak geniálne podaný. Nemôžem povedať že by som bola veľkým fanušíkom Pedra Almodóvara keďže som videla asi len 3 jeho filmy ale zatiaľ všetky ma očarili. Krásna kamera, tie farby, herci, hudba, atmosféra... Od obrazovky som sa nedokázala odpútať celé 2 hodiny.

Znovu a jinak (2011)

Young Adult sa spočiatku zdal len ako film o jednej sociopatke ale neskôr mi to jednoducho nedalo spávať a prišla som na to, že je to silný film. Jasona Reitmana a jeho filmy mám veľmi rada a rovnako i Charlize, a to je vlastne dôvod prečo som si tento film pozrela, ale i tak to nebol vrchol Reitmanovej kariéry, niečo tomu chýbalo...mimochodom, toto by som komédiou rozhodne nanazvala...

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

...Natočiť porno by bolo lacnejšie a aspoň by to bolo bez tých debilných kecov....