Strom života (2011)

Na Strom života som sa tešila naozaj veľmi a naozaj dlho, až keď sa sem začali zbierať viac-menej negatívne hodnotenia, som začala mať obavy, či nebudem sklamaná...Obavy boli neopodstatnené, tento film je presne to, čo sa od Terrenca Malicka dá čakať, t.j. FILMOVÁ DOKONALOSŤ. Tento film je o živote a jeho zmysle, smrti, šťastí, nešťastí a Bohu, len podané takým spôsobom na ktorý väčšina divákov nie je zvyknutá... Nato sú zvyknutí len tí, ktorí už videli iné Malickove filmy. Ja viac k tomuto filmu nemám čo povedať len to, že som na konci plakala, a to sa u mňa nestáva často. Som ateista, ale aj tak je to najkrajší filmový zážitok za posledné roky!

Kabaret (1972)

Ja som uchvátená! Čakala som obyčajný muzikál, ako sa patrí, ale toto bola skôr dráma s pár muzikálnymi číslami (ktoré boli mimochodom skvelé). Od Boba Fossea som videla film Lenny, ktorý je jeden z mojich najobľúbenejších, takže som naozaj čakala veľa, a to som aj dostala. Dokonca som zvládla aj Lizu Minnelli, ktorá ma inak desí. Všetky oscary sú zaslúžené plus by som pridala aj jedného za scenár.

Sladký život v Orange County (2006) (pořad) odpad!

Videné čistou náhodou, a len jednu časť, ale musím povedať že som bola tak ochromená z toľkej blbosti, že som to ani nedokázala prepnúť. Nikdy by mi nenapadlo že na svete naozaj existujú také povrchné kravy, ktoré používajú viac manželovu kreditku ako vlastný mozog...asi som naivná...Viac slov už nemám, treba vidieť :)

Papírový měsíc (1973)

Konečne som po dlhej dobe našla skvelý film, ktorý ma úplne dostal. Skvelá réžia, herci, úžasná dobová hudba, čiernobiela kamera (ktorá by si mimochodom zaslúžila ďalšieho oscara), ja som jednoducho uchvátená. Až po skončení filmu som sa dozvedela že tá malá je vlastne Raynova dcéra...aspoň vieme odkiaľ sa ten talent nabral... Škoda že je tu tak málo hodnotení, tento film by si zalúžil omnoho viac. Rozhodne odporúčam!

Angela & Viril (1993)

Nervydrásajúca dráma o tom ako Angelina medituje a odrazu si spomenie na ďalšie číslo...naozaj zaujímavé...:)

Narušení (1999)

Týmto filmom som bola uhúrená už pred pár rokmi keď som ho videla 1x, a po 2x je to ešte silnejšie. Príbeh a scenár sa ma veľmi dotkol, pretože takmer každé pubertálne dievča si niečím podobným prejde, či už v menšej či väčšej miere. Herecké výkony sú úžasné, ale keď sa na scéne objavila Angelina, tak som ostala sedieť s otvorenými ústami. Tento film je jeden z dôvodov prečo považujem Angelinu za skvelú herečku. Rozhodne odporúčam tento výnimočný film, jeden z mojich obľúbených!

Fenomén Carpenters (1997) (TV film)

Priznám sa, že o Carpenters som nikdy nepočula (asi som riadny hudobný analfabet), ale akonáhle zazneli melódie, zistila som že ich hudba je mi vlastne dobre známa. Vďaka dokumentu som si k hlasu priradila aj tváre, a dozvedela sa niečo o tomto pop-fenoméne. Výhodou sú aj vystúpenia tejto skupiny či rozhovory so zúčastnenými.

Hranice zlomu (2003)

Svedomie mi nedovolí aby som dala menej ako 4*. Začiatok bol úžasný, ale postupne sa to bohužiaľ zvrhlo na sentimentálnu romantiku. Hlavnej dvojici to tiež nejako nefungovalo, ale nájsť Angeline vhodného partnera tiež nie je ľahké. Je jasné prečo si Angelina vybrala tento film (a preto čo robí si ju vážim), ale ona je taká krásna že nikdy neviem či je dobrá herečka alebo nie (ak ma chápete:). Hranice zlomu nie je dokonalý film, ale i tak má väčšiu dušu ako iné kritikmi vynachválené.

Nemilosrdně (1986)

Nechcem hodnotiť, lebo som videla len kúsok. A ten kúsok bol akurát keď sa Kim Basinger umývala a spod košele jej presvitali kozy, a v tom momente som to aj prepla.

Stopaři (1956)

Raz som videla nejaký dokument, v ktorom Martin Scorsese hovoril o tomto filme ako veľmi ho inšpiroval a bolo zreteľné ako bol nesmierne nadšený každým záberom. No ale ja Scorsese nie som a westerny naozaj nemám rada. Takmer vždy je to o tom istom (pravda, nájdu sa aj výnimky). Keby som hodnotila vizuálnu stránku The Searchers dám 5* ako nič, ale ostatné ma priam ubíjalo. Dokonca aj môj otec, čo westerny zbožňuje, bol znechutený a to už je čo povedať...