• Pohádka

Zjizvená tvář (1983)

Dost sklamanie. Hlavna postava bola napisana a hlavne zahrana skvele. (za 5 *). Ale to je vsetko. Pribeh je dost nudny a predpovedatelny. A obcas aj hlupo moralizujuci. (za 2 *)

Vycházející slunce (1993)

Pomerne dosť zlý film. Predvídateľný dej a množstvo klišé. Inak režisér bol zrejme nadšený výkonom Keitela - síce v jednej scéne mu Connery zlomí väzy, to ale neznamená, že nemôže byť v scéne nasledujúcej :-) Ako komédia to ujde.

Tajemná řeka (2003)

Dobrí herci, prijateľná réžia, ale so slabým scenárom.

Láska nebeská (2003)

Vtipný a zábavný film, až na ten koniec. Aj keď boli Vianoce, toho cukru bolo príliš.

Buldoci a třešně (1981)

Videl som to teraz s odstupom niekoľkých rokov a pripadalo mi to dosť trápne a kŕčovité. Asi jediný dôvod natočenia filmu bolo to, aby si mohol režisér zacestovať.

Moře lásky (1989)

Výborný scenár, výborní herci, výborný film. A tiež vtipný ("nebojte sa, je to dobrý človek"). Skôr 4 a pol *

Sladký život (1960)

Tento film je legenda, má iste nepopierateľné kvality, a dať mu 3 hviezdičky môže považované za trestný čin, ale nemôžem si pomôcť. Pozerať takmer 3 hodiny na ľudí, ktorí sa nudia, ma miestami nudilo.

Nesnesitelná krutost (2003)

Dosť zábavné, veľmi dobrý Clooney, ale predsa len Big Lebowski je určite o tú hviezdičku lepší.

Matrix Revolutions (2003)

Neskutočný pokles kvality oproti prvému dielu. Nudný, miestami až otravný film, ktorého jediným účelom bolo zarobiť čo sa dá a ktorý dufajme nebude mať ďalšie pokračovanie (aj keď podľa otázky malého dievčatka na konci filmu je všetko možné). Ale jeden dobrý moment film mal - a síce keď ľudia na konci kričali od radosti, že je koniec (vojny), ja som v duchu kričal od radosti, že je koniec (filmu).

Adaptace (2002)

Skvelý scenár, réžia, herecké výkony. Povinne pre Vorla s jeho Kamennym mostom.