• Pohádka

Peníze nebo život (1932)

V čase svojho vzniku to možno bolo zábavné. Ak si to niekto pozrie dnes, je to dosť nudné. Nie je to skrátka nadčasové :-)

Arizona Dream (1993)

Prvá polovica filmu je veľmi zábavná a vtipná. Od scény s "obesením" akoby to mierne zmenilo žáner. Stráca to tempo a trošku nudí. Niečo medzi 3 a 4 hviezdičkami.

Ďáblův advokát (1997)

Celkom slušný thriller. Určite nadpriemer v rámci žánru. Ale ten koniec sa mi zdal dosť slabý.

Zemianska česť (1957)

Kvalitné spracovanie klasickej predlohy. Vtipné dialógy, veľmi dobré herecké výkony.

Kapitán Dabač (1959)

Nebyť pána Chudíka v hlavnej úlohe, tak to nestojí za veľa. Inak je to klasický vojnový film z tej doby.

Jánošík I., II. (1963)

Celkom dobrý historický film, až na ten socialistický odkaz...

Intimita (2001) odpad!

Ako raz napísal Peter Breiner, priemerný európsky divák má problém isť do kina na porno, tak sa teraz začali robiť "umelecké" pornofilmy. Toto je jeden príklad. Kto čítal knihu, musí byť nasratý ešte viac. Zostala z nej nanajvýš hlavná postava a jedna veta.

Spalující touha (1999)

Zbytočný film, ktorý si mohol Kubrick odpustiť. Vzhľadom k jeho predchádzajúcim počinom dosť veľké sklamanie.

Wall Street (1987)

Tak toto je takmer komunistická propaganda. Jediné čo za niečo stojí v tomto debilnom filme je skvelý Micheal Douglas.

V kómatu (1978)

Nadpriemerný thriller, napínavý, ale záver sa veľmi nepodaril.