• Pohádka

Rychlejší než smrt (1995)

Pomerne hlúpy film, ktorého dôvod natočenia bol zrejme jediný - zmena imagu Sharon Stone.

Gladiátor (2000)

Maximálne nezaslúžený oskar za film. Technicky dobre zvládnutý, s príbehom to už bolo horšie.

Výkupné (1996)

Veľmi dobrý a celkom originálny film. Len škoda, že ten nápad nebol dotiahnutý do konca. Záver sa veľmi nevydaril.

Navždy a daleko (1992)

Priemerný romantický produkt so zodpovedajúcim obsadením a patrične debilným koncom.

Ed TV (1999)

Priemerná komédia, ktorá pri porovnaní s Truman show nedopadá práve najlepšie. Občas náznak nejakého nápadu, ale celkovo len nudné využívanie módnej témy.

Spaceballs (1987)

Keď som to videl po čase opäť zdalo sa mi to oveľa horšie ako na prvý krát. Nie veľmi vtipné, niekedy dokonca trápne.

Zakázané ovoce (1998)

Priemerná limonáda, ktorej nepomohli ani formálne hračky režiséra s filmovým časom. Najväčšie prekvapenie filmu je práve meno režiséra...

Vůně ženy (1992)

Skvelý Al Pacino v priemernej dráme s debilným záverom.

Muž na Měsíci (1999)

Jeden z najslabších filmov Miloša Formana a zároveň jeden z najlepších filmov Jima Carrieho. Keď sa na to človek pozerá z pohľadu predchádzajúcich filmov slávneho režiséra, trošilinku sklamanie, ale v kontexte súčasného filmu stále vysoký nadpriemer.

Truman Show (1998)

Pár chybičiek v logike príbehu by sa našlo, ale lepšie sa to asi urobiť nedalo. Skvelé spracovanie témy a vynikajúci Jim Carrey. Jeho doteraz asi najlepší film. Inak povedané, čo dokáže dobrý režisér.