2001: Vesmírná odysea (1968)

Celý film by sa dal okomentovať dvoma slovami TICHO a TMA. Film môže byť prešpikovaný rôznymi skrytými obrazmi a myšlienkami, ale ak neboli pred projekciou rozdávané brožúrky, ktoré ich vysvetľujú, tak ostávajú pre bežného diváka nepochopené alebo ani nepostrehnuté. Nehádam sa film mohol byť kvalitný kasový trhák, ale pred 50 rokmi. Ja však hodnotím film teraz podľa mojich kritérií, nehodnotím filmy z pohľadu človeka žijúceho v čase vzniku filmu. Film neohodnotím odpad!(om), či jednou hviezdou už len voči úcty, ktorú chovám ku Kubrickovi alebo kultovosti diela. Ani po 2 a pol zhliadnutiach som názor nezmenil.

Blbý a blbější (1994)

Dvaja primitívi na ceste, aký film z toho môže vzniknúť: Primitívny, ale funguje to. Jedna z nezabudnuteľných a najlepších komédií s Jimom. Však už len ten Jimov účes vyvoláva smiech.

Auta (2006)

Rozprávky o zvieratkách sú milé. Ak sa zvieratká správajú ako ľudia je to milé, pretože sa s nimi dokážeme stotožniť. Predsa sú to naši miláčikovia staráme sa o ne ako o deti... a ak sú ešte aj vtipné funguje to perfektne. No príbeh o kuse plechu? Čo ja viem? Nie všetko od PIXEL-u musí byť dobré a vtipné

Hledá se Nemo (2003)

Prečo sú pixarky také úspešné? Pretože sú vtipné, prefektne nakreslené a s postavami s ktorími sa dokážu stotožniť deti aj dospelý. Hľadá sa Nemo je na čelnej priečke, čo sa tíka tohto typu animácie. Perfektný príbeh, perfektne zvládnuté charaktery postáv či nezabudnuteľné hlášky nedávajú inú možnosť len dať plný počet.

Peřinbaba (1985)

Neviem prečo sa zaužívalo Perinbabu púšťať na Vianoce? Však nemá s Vianocami nič spoločné, ale je pravda, že si bez nej Vianoce predstaviť neviem. Táto rozprávka sa stala nesmrteľnou, pretože je vhodná azda pre každého. Jakubisko vedel čo robí. Avšak po X pozretí stráca na čare. Obrovskú rolu tu však zohráva jeden z najznámejších soundtrackov.

Frasier (1993) (seriál)

Konečne seriál v ktorom sa riešia problémy, s ktorými sa stretávam aj v bežnom živote. Konečne seriál z mojej často opomínanej vrstvy. ...ale nie :o). Seriál je úžasný v tom, že sa vlastne píše sám. Je tu taká možnosť využitia kreativity scenáristov a to len na základe mnoho a mnoho konfrontácií. Máme tu súperenie medzi bratmi, spôsob života strednej a vyššej spoločenskej vrstvy, konfrontácia sexuálnych životov, prístupu k životu, spôsobu vyjadrovania a mnohých a mnohých ďalších stretov. Seriál sa nedá nič iné ako odporučiť a sledovať dookola. Zaručene sa vám nezunuje ani po X sledovaniach. PS: Ďalší seriál, v ktorom slovenský dabing je omnoho lepšie lezúci do ucha ako český.

Přátelé (1994) (seriál)

Seriál, ktorý zaškatuľkoval všetkých hercov v ňom. Každý z hlavných hrdinov sa už nikdy nevymaní z role ktorú mal v Priateľoch. Jennifer Aniston bude už navždy Rachel, David Schwimmer Rossom atď. nech sa objavia v hocijakých iných filmoch, či seriáloch vždy budú porovnávaný práve s charaktermi ktoré mali v tomto seriály. O kvalite seriálu netreba ani polemizovať. Tak pohodový a vtipný seriál len tak ľahko niekto nenahradí.

Gladiátor (2000)

Film v ktorom sa ukázal Russell Crowe svetu. Sú role, ktoré vedú svojich predstaviteľov do sálu nesmrteľných, a z ktorých sa už herci nevymania. Ako bude D.Schwimmer vždy len Rossom, D.Duchovny Muldrom, či T.Hanks Forrestom, tak R.Crowe ostáva už navždy Gladiátorom.

Tajemné okno (2004)

Pre charizmatického Johnnyho Deppa rola, ako ušitá na mieru. V tomto filme sa ukázala jeho obrovská škála osobností a emócií, ktoré dokáže obsiahnúť. Film vás drží v šachu po celú dobu sledovania. Kto je to Shooter?

Simpsonovi ve filmu (2007)

Film na základe humoru, kvality a štýlu z posledných sérií, ktoré človek už pozerá viac menej z povinnosti. Film ktorý každý očakával no nie každého uspokojil. Tento film mal prísť už omnoho skôr, keď boli Simpsonovci v tom najlepšom a nie keď už sú viac menej za zenitom. Ale kvalitu a humor si držia na solídnej úrovni.