Střihoruký Edward (1990)

Podľa mňa najlepší film dvojice Burton-Depp. Celý film je konfrontácia ľudských hodnôt a pravidiel s ešte nenakazeným až detským vnímaním sveta hlavného hrdinu. Podlosť, falošnosť, klamstvo, agresivita, závisť... to sú všetko vlastnosti s ktorými sa Edward v živote nestretol, a jediný spôsob zachovania samého seba je únik.

Liga výjimečných (2003)

Film je bieda, no jediné čo mi ostalo v pamäti aj dlho po sledovaní je sir Sean Connery v scéne v Afrike so slovami: Boh ochraňuj Kráľovnú, to je jediný prejav vlastenectva, čo tu môžete vidieť.

Mizerové II (2003)

Streľba, auto-naháňačky, výbuchy, drogy kde tu pekná baba presne to čo sa od akčného filmu očakáva. Jednu hviezdičku som pridal za celkom slušné hlášky na ktorých som sa celkom pobavil. Inak nič výnimočné Bad boys II sa ani trochu neobtreli od slušnej jednotky. I keď osobne Lawrenca neobľubujem po boku Willa Smitha ca celkom zniest dá.

Čtvrtý druh (2009)

Sú filmy o mimozemšťanoch, ktoré sa tvária síce vážne ale po konci si poviete: „To je blbosť“. Osunsanmi natočil film po ktorom si poviete: „Hmm, niečo na tom bude“. Prestrihávky na “skutočné“ zábery zo sedení vytvárajú dojem autentickosti, ktorá dáva celému filmu ten pravý mysteriózny cveng. Scény samotného interview sa mi zdajú celkom rušivé ale aj tak nepokazili celkový dojem. Čo sa tíka hlavnej predstaviteľky je príjemné vidieť Millu Jovovich v roli, kde nemusí nikoho alebo nič zastreliť. Milla svoju úlohu zvládla bravúrne a dokázala že vie hrať a nie len vysoko kopnúť.

Avatar (2009)

Keď E. Zwick preniesol film Tanec s vlkmi do Japonska tak James Cameron ho poslal rovno na inú planétu. Celý film je pozliepaný asi zo všetkého čo donieslo väčšie tržby z kín za posledných pár rokov. Cameron priemerný scenár zabalil do krásneho digitálneho sveta vypracovaného do posledného detailu (v čom je asi jediná originálnosť filmu) a na tom sa zakladá celý úspech filmu. Príbeh nijako neprekvapuje a drží sa zabehnutého scenára, keď nakoniec zvítazí dobro nad zlom. Môžme sa tešiť na dvojku.

Králové ro(c)ku (2006)

Šuster drž sa svojho kopyta. Jack Black je roker telom aj dušou, preto mu hudobné fimy tak sedia. A či už učí, alebo sa učí dá sa mu to uveriť o humore jemu vlastnom netreba ani hovoriť. Keď mu rola sadne tak svojou charizmou potiahne celú kvalitu filmu a tak sa dá celkom sledovať aj taký gumový herec ako Kyle Gass. Filmom sa tiahnu bravúrne texty piesní, ktoré vylepšujú nie veľmi vydarený scenár. Je škoda že sa film neubral viac tímto muzikálnejším smerom. U mňa ŠKOLU RO(c)KU tento film neprekonal ale dosť sa knej priblížil.

Záhada Blair Witch (1999)

Keď som film videl prvý krát, tak som nevedel riadne ani zaspať. Vtedy by som odprisahal, že toto je najstrašidelnejší film aký som kedy videl. Tento názor som si držal až do svojich 22 rokov. Jeden večer som si spravil však nostalgický comeback a pustil som si Záhadu Blair Witch znova po 8 al. 9 rokoch, že sa chcem opäť trošku báť. Poviem vám to bolo niečo strašné. Ja som to síce dopozeral ale ešte raz to bolo niečo strašné. Možno to bolo tím, že som to sledoval v českom dabingu, ale ako bol film u mňa hore tak padol až na úplné dno. Hlavná herečka ma po celý film nehorázne štvala. Hviezdu som ponechal pre nostalgiu a nápad. Odporúčam všetkým čo film hodnotili "po pamäti", aby si ho kukli ešte raz.

Umučení Krista (2004)

Autenticky natočený a veľmi vydarený film. Sektársky založením ľuďom tak nepríde, ale mne ako ateistovi (dokonca antikresťanovi) sa tento film veľmi páči. Vizuálna stránka, špeciálne efekty, dobové kostýmy a hlavne hebrejčina to všetko robí z filmu nezabudnuteľný zážitok.

Tři veteráni (1983)

Po Poslednom Mohykánovi najchytľavejší soundtrack.

Říše pavouků (2002) (TV film)

Mňa ako chovateľa vtáčkarov (nie tarantúl) vždy poteší nejaký ten dokumet o nich. Rick West ako jeden z najväčších borcov z oblasti vtáčkarov cestuje do Mexika za slepím pavúkom Speleopelma reddelli. Pokračuje do Venezuely za pavúkom Chromatopelma cyaneopubescens a cestu zakončí stretnutím sa s najväčším pavúkom sveta Theraphosa blondi. Dokument je natočený hlavne pre nezainteresovanú verejnosť, no aj ľudia čo do sveta vtáčkarov trochu vidia si v ňom niečo nájdu. PS: Názov dokumentu sedí s obsahom, ale zoznam hercov je vypísaný z iného rovnomenného dokumentu.