Prci, prci, prcičky: Nahá míle (2006)

Nie je to vôbec vtipné, ale trápne a miestami až nechutné. Absolútne zbytočný film, ktorý opäť parazituje na slávnom mene American Pie. Toto môže nadchnúť snáď len mladých tínedžerov. Nové herecké prírastky boli hrozné. John White a Steve Talley ako ďalší z rodiny Stiflerových sa tam vôbec nehodili. Toto pokračovanie je ešte stupídnejšie ako štvrté. /20%/

Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005)

Ďalšie pokračovanie, ktoré s pôvodnými dielmi nemá absolútne nič spoločné. Celé to bolo neuveriteľne trápne. Aspoň, že to nebolo také nechutné, akými sú ďalšie pokračovania. Hlavne postava mladého Stiflera mi prišla dosť arogantná a úbohá. Je smutné, že sa tvorcovia chceli priživiť na úspechu slávnych predchodcov. Rozhodne tomu chýba nápad a stará parta. Akurát na krásnu Arielle Kebbel sa dalo pozerať a robila tento film aspoň ako tak znesiteľným. Taktiež skvelá hudba, aká bola aj v predchádzajúcich častiach. Stifler je len jeden a tým už bude navždy Seann William Scott! /35%/

Oko dravce (2008)

Príbeh o tom, čo sa môže stáť, ak by náš svet riadil počítať. Námet síce originálny, ale mňa to veľmi nenadchlo. Je tam síce pár fajn scén, ale ináč je to nuda. Akčné scény ma nebavili a ten koniec bol dosť americký. Takisto niektoré momenty ani nedávali zmysel. Je to len taká bezduchá akčná jazda. Páčilo sa mi najmä herecké obsadenie sympatickej trojky LaBeouf, Monaghan a Thornton. Vizuálna stránka dobrá, ako aj zvuková.

Street Kings (2008)

Krimi s klasickým scenárom o tom, ako hlavný hrdina sám bojuje proti korupcii z rád polície. Prvá polovica filmu ma nezaujala, ale neskôr sa to rozbehlo a záverečná polhodina bola dosť vydarená. Celkovo mohol mať film kratšiu dĺžku, pretože ten úvod zaváňal nudou. Celé to bolo postavené na hereckom výkone Keanu Reevesa, ktorý odviedol kus práce a predviedol dosť presvedčivý výkon. Takisto vyzdvihnem aj trojicu Laurie, Whitaker a Evans.

Božský Bruce (2003)

Celé je to založené na dobrom námete, ale autori z toho dostali minimum. Na pár scénach za smiať dá, ale celkovo je toho vo filme málo. Carrey s jeho typickými grimasami po čase už vyznel skôr trápne a to mám tohto herca rád. A záver filmu v duchu romantiky iba skazil celkový dojem. Pre mňa priemerná komédia, ktorá sa pozrieť dá, ale človek sa pri nej veľmi nezabaví. Takisto neodporúčam otrasný český dabing, ktorý sa v tomto prípade vôbec nevydaril. Dabing Bohdana Tůma pre Carreyho sa vôbec nehodí.

Jezdci Apokalypsy (2009)

Námet nie je vôbec zlý. Otec, ktorý kašle na svoje deti a radšej sa venuje svojej práci, kedy začne vyšetrovať prípad sériových vrážd, ktorý mu zmení život. Atmosféra bola dobra, takisto herecké výkony, ale chýbalo ešte tomu niečo. Je to ten typ film, ktorý mi nič nedal. Takisto záver bol veľkým sklamaním. Aspoň, že to nebolo až tak predvídateľné. Pre mňa priemerná krimi, ktorá je natočená na štýl filmu Sedem s náboženskou tematikou.

Utopenec na útěku (1998)

Strašné úbohý typ humoru. Ani raz som sa nezasmial a to komédie mám rád. Zábava hodná päť ročných detí. 1* dávam len z úcty pred Leslie Nielsenom. Ináč jasný odpad tento film. Jedna z najtrápnejších paródii, akú som kedy videl. Dalo mi zabrať to dopozerať dokonca. Čudujem sa, že má také vysoké hodnotenia.

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Americká komédia s neobvyklým námetom. Zo začiatku to bolo vtipné a film sa mi páčil, ale ku koncu to už dosť strácalo na tempe. Začínalo to zaváňať nudou. Humor ustúpil a celé to bolo až príliš "teplé". Neustále reči o tom, ako sme si každý rovný bez rozdielu na orientáciu má už naozaj prestávalo baviť. Škoda toho, malo to väčší potenciál. Vyzdvihnem dobré herecké obsadenie. Spojenie Sandler a hlavne krásna Jessica Biel fungovalo.

Šťastné a Veselé (2005)

Pomerne nudný film. Námet je síce veľmi zaujímavý, ale takmer hodinu sa v tomto filme nič nedeje. Až keď sa všetky tri strany zblížia, tak je to celkom pozerateľné. Samotný príbeh sa mi páčil. Poukázal nato, že všetci môžeme spolu vychádzať a len kvôli pár idiotom v kravatách musia zomierať ľudia. Herecké obsadenie dobré, takisto sa našlo pár scén, ktoré ma pobavili. Keby to malo trochu zaujímavejšiu výpravu, tak by som siahol aj po väčšom hodnotení.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Mám rád filmy tohto typu, ale tento sa veľmi nevydaril. Zo začiatku to bolo ešte zaujímavé, ale od polovice je to už len prázdne kecanie o tom, ako sa ľudia majú zmeniť. Takisto chýbalo tomu viac akčných scén a lepší scenár pre Reevesa, ktorý ako jediný herec do tohto filmu pasoval. Tiež mi na kvalite ubral herec Jaden Smith, ktorý určite nekráča po stopách svojho slávneho otca. Herecké poleno, navyše jeho postava mi vo filme prišla strašné otravná. Vizuálne to bolo dobre a to je azda najsilnejšia stránka tohto snímku. Trailery ako vždy nafúknuté, pretože realita bola iná. Je to škoda, pretože tento film mal rozhodne na viac.