Zelená zóna (2010)

Plně se ztotožňuji s komentářem uživatele Tuxedo. Vystihl to přesně.

Happî furaito (2008)

Jak už je u Shinobu Yaguchiho zvykem, jeho filmy překypují optimismem. Tenhle není výjimkou a víceméně bych zde mohl napsat to samé jako u jeho minulých filmů. Bohužel mi tady schází trošku "štávy". Ne moc, ale tu jednu hvězdičku to ubere. Přesto mi zase zvedl náladu a už se těším, až se mi trochu vytratí z hlavy a já si to budu moct pustit znova.

Bez soucitu (2010)

Druhý vtipnější Taken se nekoná. Hlavním záporem filmu je sám John Travolta, který se do role vůbec nehodí. Hláškování mu sice ještě jde, ale v akčních scénách už tak přesvědčivý není. Jinak akce je tu dostatek a nenudí. Jenže s blížícím se závěrem už víte, jak to všechno skončí (víte to i v průběhu, ale pár překvapení se najde) a začíná to být až příliš monotonní. Lehký nadprůměr jak vyšitý.

Uri saengae choegoui sungan (2008)

Filmy se sportovní tématikou mám rád a díky tomu přidávám 1*, jinak by mé hodnocení bylo nižší. Tento film má, i přes pro mě překvapující závěr, až příliš mnoho klišé, ale nebudu tady spoilerovat. Ve výsledku se přesto jedná o nadprůměrný film, který v závěru dokáže strhnout a upoutat k obrazovce. Bohužel, tenhle stav nastal příliš pozdě.

Jeon Woo Chi (2009)

Komedie, která se naplno rozjede až ve druhé půli. První půle je o třídu slabší a méně zábavná, ale vysloveně špatná také není. Filmu dokonce nevadí slabší triky, neboť jsou kompenzovány příjemnou atmosférou a celkovým audiovizuálním pojetím.

Gamer (2009) odpad!

Čekal jsem akční výplach mozku, ale tady i ta akce děsně nudila. Nemastné, neslané, nudící a celkově zmatené. Naprosto zbytečný film a škoda času, který se dal využít úplně jinak. Kdybych se na to nedíval jako na film před spaním (nechtělo se mi vstávat z postele), tak to po cca 30 minutách vypnu. Škoda, protože trailery vypadaly mnohem lépe.

Tendžó tenge (2004) (seriál)

Škoda, že je děj neukončený, protože by mě opravdu zajímalo, jak bude seriál pokračovat. Ze začátku má sice pomalejší rozjezd a není pořádně ani komu fandit, ale poté se vše změní a i boje získájí novou "šťávu", takže nejsou vůbec stereotypní a nenudí.

Blázinec (1988)

Nudná "komedie", při které jsem se snad ani jednou nezasmál. Filmy s Chevym Chasem mám rád, ale tohle byl opravdu krok vedle. Něco je špatně, když film začne být trochu vtipný až v závěru.

Tokio! (2008)

První povídka Interior Design - Zajímavý počin od Michela Gondryho, který zaujme především ve druhé části, ze které jeho osobitý rukopis přímo čiší. 4*. Druhá povídka Merde - Tenhle počin, od pro mě neznámého Leose Caraxe, mě zaujal ze všech nejméně, zvláště díky obsahu, který byl pro mě asi až příliš "divný". 2*. Třetí povídka Shaking Tokyo - Příběh zamilovaného Hikikomoriho, od Jun-ho Bonga, by si podle mě zasloužil vlastní celovečerní film. Silnější 4*. Shrnuto podtrženo, jedná se o velice zvláštní dílo, které dokáže zaujmout a které by si každý fanoušek filmu neměl nechat ujít.

Přemluv bábu (2010)

Originality moc nepobrali a místy je to až moc přehnané, ale místy i bohužel pravdivé.