• Krátkometrážní

Présumé coupable (2011)

Z rodinnýho života přes kriminál do invalidního důchodu aneb neštěstí nechodí po horách, ale po lidech.

Generation Iron (2013)

"Kulturistika spadá do unikátní kategorie, je to sport, je to zábava, je to životní styl a je to taky umění. Takže musíte mít cit sochaře a vytesat svoje tělo." - Arnold Schwarzenegger ...Arnie slovy zkušeného profíka vystihl hlavní myšlenku a já jako úplný neználek nahlédla do světa namakaných, upocených, soupeřících samců.

U nás si tykáme, miláčku (2007)

Miláček, taťka a kuchtík v jednom. Hlavně dodržovat nástupy k jídlu, navzájem se milovat, naladit se do vánoční pohodky a nezapomenout přitom všem dodržovat pitný režim(nejlépe z dědečkových zásob). A kdyby to náhodou zase nevyšlo, stěhovací krabice jsou vždycky po ruce. :-)

Metallica: Some kind of monster (2004)

Metallica se rozhodla k veřejné, hodně emotivní, intimní zpovědi. Otevírání starých ran (Dave Mustaine), vzpomínky (Cliff Burton), nová krev do metalového srdce (Robert Trujillo). Napětí mezi Jamesem a Larsem by se tu dalo krájet. Měla jsem pocit, jako bych sledovala dlouholeté manželství, které prochází těžkou krizí. Ale tihle velcí kluci ošlehaný životníma zkušenostma, tihle dlouholetí kamarádi to nakonec všechno ustáli. Zajímavý dokument.

Queen: These Are Days Of Our Live (2011) (TV film)

"Freddie Mercury - milovník života - zpěvák. Bezpochyby žil naplno a pokud jde o jeho odkaz, byl to štědrý, laskavý člověk, možná někdy netrpělivý, ale každopádně horlivý zastánce toho, co považoval za důležité - muziky." - Brian May ...Když se dívám na nějaký dokument o Freďoušovi, tak si vždycky říkám, že na jeho konci nebudu smutná a stejně to nikdy nedodržím. Freddie Mercury = nezapomenutelný, neúnavný, nenahraditelný, nesmrtelný. Díky za další nádherný dokument!

Iron Maiden: Flight 666 (2009)

"Nestali jsme se žádnými celebritami. Pořád chodíme do hospody s našima kámošema. Nikdo se nám nemusí klanět, jsme jen muzikanti. Hrajeme, baví nás to, a když se ti líbí naše muzika, Bůh ti žehnej. A pokud se ti nelíbí, tak víš co? Bůh ti žehnej taky. " ...Chlapci a děvčata, let 666 právě vzlétá a pilotem není nikdo jiný, než Bruce Dickinson! Rockwoman se opět nostalgicky naladila a užívala si spolu se všema tuhle jedinečnou atmosféru. Je to znát a cítit, že tyto naprosto úžasný hudební dokumenty točí člověk, kterému v těle bije metalové srdce. *** Fear of the Dark ***

Muž bez minulosti (2002)

"Boží milosrdenství vládne v nebesích, ale tady na zemi si lidé musí pomoct sami." ...Tento milý film budiž důkazem toho, že i rána do hlavy štěstí přináší.

Veteráni (2009)

Někteří lidé o sebe zkrátka musí ťuknout. Třeba jako 4 = romantický typ a 8 = vyzyvatel. :-) Severská pohodka o přátelství a zodpovědnosti. O tom, že život občas přináší i nepříjemný věci, ale taky nové šance na lepší začátky.

Za hranicí ticha (1996)

"Jak vůbec zní sníh? Říká se, že sníh pohltí všechny okolní zvuky. Když je sníh všude kolem, pak je všechno takové tišší." ...Německá nádhera o propojení dvou světů, lásce nejen k hudbě, síle rodiny, vzájemném porozumění a také o tom, že zvuky se dají poslouchat a vnímat nejen sluchem.

Joy Division (2007)

Mé pocity jsou hodně podobné jako při sledování filmu Control, který jsem viděla dříve než tento dokument o kapele Joy Division. Kluci měli štěstí, že potkali Iana Curtise, protože jeho hluboký a osobní texty, jeho fascinující taneční pohyby dělaly tuhle kapelu vyjímečnou. Smutek, samota, deprese, zranitelnost, boj s epilepsií. Tohle všechno si nejspíš Curtis nosil v sobě jako břímě. Líbilo se mi když zpíval, jak své písničky prožíval. I na těch černobílých fotkách je jasně vidět ten obrovský smutek v jeho očích. Zajímavý dokument a já bych tímto chtěla opět vyzdvihnout herce Sama Rileyho, protože on opravdu věrohodně ztvárnil neštastnýho, zranitelnýho, fascinujícího Iana Curtise. Jako kdyby mu z prdelky vypadl. :-)