Matrix (1999)

Netreba zadneho komentare: Matrix je proste kultovni zalezitost a nic na tom nezmeni ani zmrsena pokracovani, ktere nesahaji pribehove jednicce ani po kotniky....

Leon (1994)

Narez od zacatku do konce! Povinnost pro kazdeho fandu filmu!

Univerzální uklízečka (2005)

Vynikajici cerna komedie, ktera po pomalejsim rozjezdu predvede opravdu povedene finale. Pokud mate radi cerny humor stejne jako ja, bude sem vam Keeping mum urcite libit.

Hranice života (2005)

Tenhle je film je hodne zvlastni - prostrihy, deja vu, podivne nahody a prekvapive rozuzleni (aspon pro me). Rozhodne to neni film pro kazdeho a pokud mate zrovna depresi, tak se mu obloukem vyhnete. I presto se jedna o zajimavy kousek, ktery si s vami poradne pohraje a podniti vasi predstavivost.

V jako Vendeta (2005)

Jsem nadsen! Co nejdriv si musim opatrit original, protoze jestli je jenom z poloviny tak dobry jako film, tak stoji za ten cas i namahu. Po dlouhwe dobe film, ktery je sice mainstreamovy a presto neni uplne klisoidni a nekonci stupidnim happyendem. Prvni komiksovy film, u ktereho jsem si na konci poplakal. Pokud mate jen trochu radi komiksove filmy, tak tady nemuzete slapnout vedle. 90%

Spojenec (2006)

Vyborna detektivka s kvalitnimi herci, kvalitnim scenarem co ma hlavu a patu a s netradicnim (na hollywood) koncem, ktery je mnohem realnejsi nez vetsina konkurencnich titulu. Pokud se vam libil Vyjednavac s Kevinem Spacey a Samuelem L. Jacksonem, nemuzete s timhle filmem slapnout vedle.

Repli-Kate (2002)

Kvalitni oddychovka, ktera nenadchne ani neurazi. Idealni na dlouhy vecer. Znova se ale na tohle dilko urcite koukat nebudu. Zkratka komedie na jedno pouziti.

Nepohodlný (2005)

Vyborny zanrovy mix, ktery ani chvili nenudi a je v ramci moznosti napinavy az do konce (respektive do dvou koncu). Jedine, co mi nekjde do hlavy, je to, proc za svuj vykon dostala Rachel Weisz Oscara, protoze nehrala o nic lip nez v Mumii nebo Constantinovi:)

Faktótum (2005)

Velice solidni podivana, ktera me mile prekvapila. Mat Dillon jako nenapravitelny bohem je uzasny, dej navzdory epizodovosti drzi pohromade mnohem lepe, nwez nedavny "skvost" Syriana a jde o film, ktery je inteligentni a zabavny. 70% jako kdyz vysije!