Železná srdce (2014)

Není to tak velkolepé jako například Save Private Ryan a kdybych byl hnidopich, asi bych nějakou vadu na kráse našel (nebo si ji vymyslel :)), ale copak můžu dát nižší hodnocení, když jsem celou závěrečnou pasáž skoro nedýchal?! Navíc Pittův ,,Wardaddy" je role, která mu sedla, konečně nehraje jen 100% nezničitelnýho klaďase, ale i člověka, který je válkou zasažen a postihnut a má zkrátka své vady. Nejlepší výkon však jednoznačně Shia LaBeouf! Ten kluk možná všechny na place vytáčí, ale jak se na něj zaměří kamera, dominuje. A Steven Price se opět vytáhnul se skvělým soundtrackem, kterým po Gravity potvrdil současnou formu.

Interstellar (2014)

Neskutečný. Prostě zase mě Nolan dostal tak, že jsem po skončení nemohl popadnout dech. Abych pocítil relativitu času, nemusel jsem cestovat červí dírou, stačilo se uvelebit v sedačce a tři hodiny utekly jako nic! Že Interstellar není pro každého, je jasné - Sci-fi, fyzika či kubrickovská psychologie. Film, po kterém zase budu jen žít ze dne na den, abych se za nějaký ten rok dočkal dalšího opusu mistra za kamerou. No a Matthew McConaughey? To je něco neskutečnýho! V Nolanových filmech podávají herci standardní, nikoliv však dechberoucí výkon (nepočítaje Ledgera), ale to, co dokázal Matt, sakra...!

Na hraně zítřka (2014)

Edge of Tomorrow nenudí doslova ani vteřinu navzdory tomu, že se některé scény mnohokrát opakují, no schválně, zažil už někdo něco podobného? ;)

Nesvatbovi (2005)

První hodina skvělá, ale ten klišoidní závěr by si už mohli Amíci občas odpustit..

Duch (1990)

Těžkej doják!

Pařba na třetí (2013)

Výborná pocta prvním dvěma dílům a skvělé zakončení trilogie. A ten konec!!!

Temný rytíř povstal (2012)

"Myslím, že to je to největší, co jsem kdy natočil. To největší, co kdokoliv natočil od dob, kdy skončila éra němých filmů." - Christopher Nolan. Myslím, že to mluví samo za sebe. Příběh posledního dílu je mnohem pestřejší než předchozí Temný rytíř. První hodina bezvadně vysvětluje a nastoluje situaci, ve které se Batman, Bane a celý Gotham ocitl osm let po poslední akci. Pak to příjde. Jokerův projev byl určitě mnohem atraktivnější, ale jeho chaos byl výsledkem prvoplánových útoků, kdežto Bane spojil hned několik plánů v jeden obří. Proto je v mých očích daleko nebezpečnější výzva pro Batmana. Každý ze třech dílů je naprosto jiný, proto nechápu ty, co srovnávají zakončení trilogie s předchozím(i) počiny. TDKR u mě zvítězil myšlenkou onoho povstání z naprostého dna, tomu, že zde Batman čelil té největší hrozbě, a také největším počtem okamžiků, při kterých jsem se přistihl, jak nedýchám, a nebo mám husí kůži. Teprve třetí díl dělá z Batmana legendu a symbol. Až tady je vidět, jak moc Gotham temného rytíře potřebuje a věří v jeho ochranitelské schopnosti.

Maléna (2000)

Zábavné, ale až příliš infantilní.

Přátelé (1994) (seriál)

Ne, tomuhle se prostě HIMYM nikdy nevyrovná..Jde o ten nejkrásnější, nejvtipnější, nejnávykovější seriál, se kterým jsem se kdy setkal, a nemyslím si, že by ho někdy něco překonalo.