Nejtemnější hodina (2017)

Nejsem žádný historik, takže jestli se Nejtemnější hodina v něčem liší od skutečnost, vážně nevím a ani jsem to nepostřehl. A i kdyby měla pár takových to chyb, asi bych si jich nevšiml, oslněn Garyho hereckým výkonem. Skvělá maska, řeč, mimika a jeho postava. I když se jedná o konverzační drama, neustále film něčím překvapoval. Churchill v podání Oldmana byla zajímavá figurka, a i celkově bylo zajímavé poznat, jak se Churchill choval v soukromí a mezi svými blízkými. Zároveň mě potěšila skutečnost, že jsem se dozvěděl něco víc o Dunkerku. Takže pokud jste tento film nedávno viděli, tak Nejtemnější hodina je krásným doplněním. Místy zábavné, úderné, a hlavně nadživotní výkon Odlmana.

Velká hra (2017)

Filmy typu Vlk z Wall Street, Zlato, a nyní už i Velká hra, mám rád z důvodu zpracování vyprávění příběhu. Celý film je svižný, zábavný a zároveň nesmírně zajímavý. Hlavní příběhová linka se odehrává už po všem, kdy Molly Bloom řeší svůj případ s právníkem Charliem Jaffeym. Ta jemu, a vlastně nám, vypráví svůj působivý příběh, jak k penězům přijít. Samotné vyprávění je skutečně rychlé, takže pokud na chvilku zaváháte, dá se v něm lehce ztratit. Hlavně tedy v postavách. Také nemusí všem říkat něco pokerové výrazy, kterých je ve filmu požehnaně. Já jsem naštěstí párkrát poker hrál, takže ani v tomto smyslu jsme se neztrácel. Je to velice živý příběh. Nenudí vás, protože se pořád něco děje. Jsou v něm dobré momenty, ale i emoční zážitek – zde bych asi vyzdvihl herce Kevina Costnera, jehož výkon na lavičce v parku považuji za nejvýraznější um v celém filmu. Taktéž Jessica Chastian, krom hlubokých výstřihů, předvedla svůj životní výkon. Jop, toto se velice povedlo, to se mi líbilo.

Táta je doma 2 (2017)

Jednička mě lehce uspávala a i vlastně bavila. Dvojka byla o poznání horší.

Bába z ledu (2017)

Na český film až moc dobře vymyšlený. Sám od sebe bych si ho asi nepustil, ale 16 nominací na Českého lva mě přeci jenom zlákalo. Tragický život ovdovělé Hanky, která má kolem sebe jen debilní rodinu, mě překvapil. Uznávám, že její synové byli vykresleni až moc na přes držku, ale věřím, že i takový lidé mezi námi normálně žijí. Přesto, seznamování Hanky s Bróňou, jejich oťukávání, otužování – to všechno bylo natočeno s citem, rozumně a i příjemně. Zuzka Kronelová svou roli Hanky zahrála naprosto dokonale. Navíc, její postavu obdivuji. Já bych s takovými lidmi žít nemohl. Ještě se mi líbila Tatiana Vilhelmová, kterou moc nemusím, ale tato role jí naprosto sedla. A plus za samotný závěr. Film to není nějaká extra třída, ale je natočen skutečně dobře, a pokud přihlédnu na to, že se jedná o českou tvorbu, tak nemám nic, co bych vytkl.

Kolo zázraků (2017)

V případě Zázračného kola se žádný zázrak nekoná. Nějak mě prostě nebavilo dívat se skoro hodinu a půl na jednu problémovou rodinku, která to zas až tak dobře nezahrála. Kate Winslet se musela při potopení Titaniku pořádně praštit do hlavy, jelikož zde jí v devadesáti procentech příběhu bolí hlava a dává vám to zřetelně najevo. Vlastně ani příběhová linka, kdy podvádí svého manžela a snaží se být herečkou jako tenkrát není vůbec zajímavá. K tomu se přidejte jejího synka, jenž má zálibu v zapalování věcí – a to je vše, nic dalšího u něj nečekejte, a Justina Timberlakea, který vám neustále při sledování filmu kouká přímo do očí a vypráví vám stejný příběh, na který se díváte (to kdybyste asi netušili, na co se díváte). Nic jsem z toho filmu nedostal, ani žádný zvláštní pocit se nedostavil.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Nového zpracování Jumanji jsem se šíleně bál, ale kupodivu se mé obavy nenaplnily. Už na začátku bylo jasné, že se historie opakovat nebude a z moderního zpracování se kultovní film nestane. Není zde ta původní atmosféra, geniální herec (RW) a nic, co by vás maximálně upoutalo. I tak se ale jedná o docela zábavý rodinný film. Příběh je jednoduchý, nějak zajímavý. Co se mi spíš líbilo byl humor. Každý ze čtyř herců byl něčím zajímavý a dokázal jiným způsobem rozesmát. Nejvíc se mi asi líbil Jack Black, jelikož se do něj "vtělila" mladá pipka, maximálně rozmazlená. Dwayne Johnson zahrál jako vždy. Nebylo to vůbec trapné, nějaké scény zněly do prázdna, ale převážná část mě docela dost rozesmála. Rodinný americký film je to skvělý. Je tam humor, akce, krásné scenérie a pár odkazů na původní film. Nic víc se ale nekoná...

Most (2011) (seriál)

1. série - 100% Nemohu hodnotit jinak, než plným počtem. První řada měla vše, co jsem od Mostu očekával. Vlastně mě to ani jednou nepustilo, nebyl tam ani jeden okamžik, kdybych se nudil. Mé počáteční obavy se vypařily jak pára nad hrncem. Nejdřív jsem si myslel, že Sagu nebudu moc vystát a raději jsem se přikláněl k Martinovi, ale po několika dílech se mé sympatie otočili. Nechybí zde sériový vrah, mrazivá atmosféra, dobře napsané postavy a "pomalé" tempo. Dlouho jsem neviděl tak skvělý seriál. 2. série - 80% Měl jsem menší problém se zakoukat. Chyba rozhodně nebyla ve zpracování a ani v postavách - vše pokračuje v dokonale načrtnutých kolejích. Spíš jsem se zalekl příběhu, jelikož ve druhé řadě nemáme už klasického masového vraha, ale spíše teroristy bojující za "správnou" věc. Po několika dílech jsem se ale opět dostal na vlnu nepopsatelného vzrušení a sjížděl jsem každičký okamžik. Sagu mám čím dál tím raději, ta herečka ji hraje dokonale! 3. série - 90% A kvalita seriálu se opět zvedá. Nebojím se tvrdit, že třetí řada je rozhodně lepší než ta předcházející. Masový vrah, který ze svých obětí vytváří "umělecká" díla. Několik zajímavých dějových linek, které spolu na první pohled nemohou souviset, ale nakonec jako vždy je vše propojené. Sofia Helin opět posouvá svou postavu na další level a hraje ji opravdu dokonale. Po dvou řadách jsme se dočkali obměny jedné z hlavních postav a místo Kima Bodnia (Martin) tu máme Thurea Lindhardta, který hraje Henrika - skvělá náhrada. Asi lepší postava jak Martin, zajímavější. Těším se na čtvrtou řadu. Jen tak dál! 4. série - 100% Jednoduše bez chyby. Na konci ukápla slza...

Sněhulák (2017)

Rovnou se přiznám, že jsem žádný román z pera legendárního spisovatele Jo Nesbøa nečetl, takže nemám srovnání. Ale podle reakcí těch, kteří Sněhuláka četli, je to prý katastrofa. On i samotný film nedokáže sám pořádně stát a toho nemusíte s ničím srovnávat. Nesympatické postavy, do kterých jsem se těžko vžil. Samotný příběh je možná zajímavý, ale je špatně podaný. Chyběla mi zde mrazivá a přitažlivá atmosféra, kterou normálně severské detektivky mají. Film sráží i to, že vraha poznáte hned, jak se na scéně objeví, což je hned na začátku. Táhlé, bez čehosi, co by mi vyrazilo dech.

Medvědi (2014)

Krásný dobrodružný dokument s dechberoucí přírodou, zvířaty a příběhem o přežití. Místy se skoro jednalo o pohádku, ale jinak je to boj o holý život.

Kdo přežije - Caramoan (2013) (série)

Opět skvělých 15 dílů plné přežívání, intrik, soutěží a krásné přírody. S finálem nejsem spokojen, ale co nadělám. Oblíbení hráči - Malcom, Reynold a Eddie.