Dokud nás svatba nerozdělí (2017)

Francouzské komedie mám doopravdy rád. Mezi mé nejoblíbenější řadím Co jsme komu udělali, Nedotknutelní, Srdečně vás vítáme či I dva jsou rodina. Francouzi umí vytvořit inteligentní humor a jejich komedie mají hlavu a patu. Dokud nás svatba nerozdělí také dává smysl, netvrdím, že ne. Celkové poselství je krásné a chytré a duchaplné. Občas jsem se i pousmál. Ano, v tom je ten problém. Pousmál jsem se. V první polovině, tedy v přípravách na svatbu, jsem trpěl, jelikož mě příběh uspával. Nakonec přišla už samotná svatba, respektive hostina a oslava, která film zachránila. Líbil se mi proslov a překvapení ženicha. V tomto okamžiku to mělo celkem drive a bavilo mě to. Jako celek mě to ale moc nezaujalo a čekal jsem o mnohem víc. Potenciál to rozhodně mělo.

7 životů (2017)

Režisér Tommy Wirkola má talent natočit film vždy s originálním a neotřelým námětem, ale zpracování a maximální vytěžení z látky trochu pokulhává. A zde je to stejné. Naprosto geniální myšlenka, ale dalo se z toho vytěžit víc. Víc bych se zaměřil na soudružnost sester a na jejich přežívání. Co se totiž stane jedné z nich, musí ovlivnit všechny. To zde byl jen malý náznak úrazu v dětství. Dále bych potřeboval vysvětlit, kde se holky naučily tak dobře bojovat. Však sundaly i trénované chlapy a jejich převahou to rozhodně nebylo. Trochu mi také nesedly okaté přizpůsobené momenty, když například spreje explodovaly v mikrovlnce přesně na vteřinu, kdy skončil odpočet... Moc jsem nepochopil motivaci Pondělí a hlavně závěr. Přesto to mě film docela bavil a neměl žádné hluché momenty. Takové lepší průměrné akční sci-fi z nedaleké budoucnosti.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Geostorm má zálusk se stát nejhorším filmem letošního roku. Upřímně jsem čekal katastrofický film, kde dostanu tunu nereálností, obyčejných hrdinů, jenž projedou autem přes padající mrakodrapy, a přežijí celou apokalypsu. V tomto směru mě třeba uspokojilo San Andreas, které bylo postavené tak na hlavu, až mě to bavilo. Prostě akční katastrofická jízda. A zde? Řešení rodinný vztahů, politika, intrikaření, trapné hlášky, plné klišé a spousta dalších hovadin. Absolutně o ničem, přitom začátek vypadal tak slibně! I celá ta myšlenka, že hraní si na Bohy se nevyplácí ( i když to vlastně bylo jinak), je dobrá, jen to provedení je tak žalostné, že jsem měl chuť odejít z kina.

Já, padouch 3 (2017)

Já padouch 3 si víc jak tři hvězdičky nezaslouží. Už se jedná o hrané téma, které lehce zapadává do „dětské“ zábavy. Příběh nic moc originální občas vylepšily scénky s mimoněmi, ale ti moc prostoru také žel nedostali, a tím pádem spadla trojka do průměru. První dva díly už nic nenahradí.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Když nasadíte laťku hodně vysoko, pak se těžko překonává. Stejně jako u letošních Strážců galaxie, i zde se laťka nepřekonala. Je to stejně obroukaná písnička, kterou ale dokážete poslouchat dokola, a i když je to šíleně předvídatelné a jede to podle zajetých kolejí, stejně to baví a má to dobře vyvořený kabát. Za mě obstojné pokračování.

Vražda v Orient expresu (2017)

Knižní předlohu jsem žel nečetl a ani jiné adaptace tohoto románu jsem také neviděl. I tak mám ale romány a detektivky od Agathy Christe rád (ujíždím na britských filmech o slečně Marplové..) a proto nová a modernější verze Vraždy v Orient expresu byla jasná volba. A výsledek? Možná nejlepší film letošního roku? Výtečné provedení, skvěle vybraní herci a dobře napsané postavy. Kamera a záběry na okolí a vlak neměly chybu. Mělo to správnou atmosféru. Jediná chybka je, ale za to režisér nemůže, že jsem hned rozpoznal, kdo za vraždu asi mohl. Divák vyřeší případ rychleji jak H. Poirot (skvěle ho režisér zahrál!), ale i tak to byla skvělá jízda. Těším se na dašlí díly.

Fakjů pane učiteli (2013)

Němci to roztočili ve velkém stylu a musím uznat, že se jim to povedlo. Je sice pravda, že tolik klišé a předvídatelných momentů jsem už dlouho neviděl (možná si vybírám správné filmy), ale i přesto mě to bavilo. Originální nápad, dobré provedení.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Není to tak zlé, jak to vypadá. Jediné co mi vadilo byla dlouhá stopáž a Dane DeHann, kterého poslední dobou nemohu vystát. Jinak je to mišmaš avatara, pátého elementu, star wars a kdo ví, čeho ještě. Ale ono je to vlastně moc fajn. Je to krásně barvité, je v tom spousta akce a je to nápadité. Poměrně i příběh mě překvapil. Jednoduše pohádka pro odrostlejší, kterou jednou za čas taky potřebuji.

Ztracen v džungli (2017)

Ať už je tento film podle pravdy, či nikoliv, měl zajímavé provedení a ještě zajímavější příběh. Upřímně, čekal jsem to trochu jinak a to se mi právě líbilo. Prostředí úchvatné, ale zároveň smrtící. Herci zahráli dobře. Chápu, že většina v Danielovi Radcliffovi stále vidí čaroděje s hůlkou, ale když se od toho oprostíte a budete ho brát jako jakéhokoliv herce, film si užijete. Na konci originální fotografie potěšily. Ano, to se mi líbilo. Jen ten konec bych si trochu upravil podle svého, ale pokud to bylo podle pravdy, tak s tím asi nic nenadělám.

Thor: Ragnarok (2017)

Jsou to slabší čtyři hvězdičky. Třetí Thor není špatný, to rozhodně netvrdím. Jen je to něco jiného na co nejsem moc zvyklý a nevím, zda se mi to líbilo. Jako komedie je to skvělé a náramně to funguje. Důkaz je několikrát rozesmáté kino a já sám. Postavy jsou fajn a Cate Blanchett jako Hela je výtečná. Konečně pořádný záporák, který když o sobě mluví, že přináší smrt, tak ji fakt přinese. Jen Thor mě zklamal. Dříve jsem ho bral jako nebojácného Avengera, který má nadhled a je neporazitelný. Neporazitelným stále je, ale stal se z něho frajírek, který si ze všeho dělá jen legraci a už k němu po zhlédnutí Ragnaroku nechovám takovou úctu. Ano, vtip mám rád, ale když je film postaven z 98% jen na vtipu a to i v závěrečných scénách, nevím, nevím ... Samotný příběh je velice jednoduchý. Přišla záporačka, všechno zrasila, pak tam je povinný prostředek, kdy hrdinové sbírají síly a dávají dohromady "tým", nu a pak je konec, kdy záporačka dostane na zadek. To mi ale nevadí, takto je to nastaveno převážně ve všech komiksových filmech. Za mě se jedná o skvělý a velice vtipný díl, ale stále mám z něho smíšené pocity a doufám, že příště dostanu pořádnou komiksovku a ne komediální rodinný film.