Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Názor na pátý díl nezapomenutelných Pirátů z Karibiku ve mně pluje ze strany na stranu jako dokonale udělané Salazarovy vlasy. V jeden okamžik bych jen chválil a po chvilce zas hledám chyby, kterých v Salazarově pomstě bylo požehnaně (žel, i ty logické). Už to prostě nemá tu šťávu, která fungovala před čtrnácti lety. Naštěstí se z minula poučili a Jack Sparrow zde není hlavní postavou na kterou se soustředíme, ale toto břemeno si převzal mladý Turner, který mě kupodivu bavil víc než samotný kapitán Jack. Jako vždy zazářil kapitán Barbossa a i mě překvapil Salazar, o kterém jsem si před usednutím v kině myslel, že mi bude vadit. Vůbec mě to nenudilo, což je základ. Každou chvíli se něco dělo, někdo křičel, mlátil nebo něco někde vybouchlo. Slabý příběh zastíní výtečná vizuální stránka (Taky aby ne, když každá minuta stála 2,5 mil. dolarů!). Salazarova pomsta není špatná, jen pomalu celé sérii docházejí nápady a energie. Kvůli překombinovanému konci a Jacku, který spíš celou dobu hledal láhve rumu a sukně, dávám menší hodnocení, než by si sám film zasloužil, jelikož mě bavil a některé okamžiky neměly chybu a zapíšou se mi do mysli. Už bych ale tuto láhev rumu odložil, je dopitá až na dno, a další bych neotevíral… Všeho moc škodí, že?

Vetřelec: Covenant (2017)

Pokud se oprostíme od toho, že Covenant patří do kultovní pecky ságy Vetřelec, tak to jako samostatný film jde. V sérii Vetřelce se ale jedná o další katastrofu. Postavy naprosto ploché a některé ani pořádně nepoznáme, než si pro ně drastická smrt přijde. Předpokládal bych, že pokud má posádka na povel kolonizovat novou planetu, má se jednat o profíky, kteří se na misi stoprocentně hodí. Oni však jen brečí, šahají na to, co nemají a chodí tam, kam nemají (Jako vážně si jde tajně zakouřit, když prozkoumávají planetu??). Pokud srovnáme Prometheuse s letošním Covenantem, vychází v tomto souboji Covenant lépe. Přesto je to šílená béčkovina.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Já mám prostě u podobných filmů problém v tom, že moc očekávám, ale neuspokojí mě to. Neříkám, že SG Vol. 2 jsou špatní nebo snad horší než první díl. Dvojka se právě nesnaží být lepší než předcházející a drží se v zajetých kolejích, což se mi líbí a oceňuji. Kupodivu se tu hlavně nezaměřujeme na pompézní záchranu lidstva, ale na rodinné vztahy a postavy. Pochopitelně to celé stojí na vtipu, bez něhož by to bylo hodně zlé, o který se převážně stará malinký Groot (ten skutečně neměl chybičku) a chvílemi Drax. Ostatní buď vtipní nejsou, nebo to neumí. Hlavní dějová linka byla fajn, jen trochu čitelná, ale udržela pozornost a bavila mě. Navíc, má to skvělý soundtrack. Málo kdy se mi stane, že po přijití z kina domů běžím na net a toužím si ho znovu poslechnout. Jednoduše, druhý díl je stejný jako první, což u mě znamená, že jsem se nedočkal ničeho nového a nebyl jsem tak fascinován jako minule. Vadí mi, že přesně neznáme přesné schopnosti postav, jelikož občas je dokáže zranit / rozhodit maličkost, někdy ale vydrží ohromný nápor. To je jedno. Mělo to zabavit a to se stalo. Jen nevím, jak to bude fungovat dohromady s Avengers, až se za chvilku setkají. No, nejsem ze studia, tak se tím nebudu lámat hlavu…

Max Steel (2016)

Ukázky slibovaly něco jiného! Bylo to hodně slabé, nepropracované a celkově .... i trapné. Škoda, potenciál to mělo.

Robinsonův ostrov (2017) (pořad)

1. série - 60% - Oceňuji, že Češi přišli s něčím novým. Už mám pokrk samých talentových soutěží a SuperStar. Ano, je to kopírka americké verze, ale to byl účel. Mě to bavilo. Byla sranda, ale opět (stejně jako v amerických verzích) to nevyhrál ten, kterému jsem fandil. Příště víc soutěží a kmenových rad, tady bylo moc dění na ostrově, což byla celkem občas nuda. 2. série - 70% - Nevím, jestli mi to jen tak přijde, ale konečně jsme dočkali více soutěží a více se toho dělo. Poučili se! Možná lepší parta než vloni. Více méně stejná úroveň a stále si stojím za tím, že v rámci soutěží a reality show česká Tv nemůže nic lepšího nabídnout.

I dva jsou rodina (2016)

Dojemné a poutavé. Zároveň velice vtipné a povedené. Letošní překvapení, které si rád zopakuji.

Rozpolcený (2016)

Kdyby se nedostal Kevin ke čtyřiadvacáté osobnosti, bylo by všem lépe. Nejenom třem studentkám, ale i nám divákům. Do té doby, než se stal Kevin, tím čím se stal, mě to neskutečně bavilo a pak to šlo všechno do kopru jako plány děvčat na útěk. Nu a konci se už jenom směju. Někdy je méně přeci jenom více.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

1. série - 90% Momentálně nejlepší letošní seriál. Ano, je to trochu teen drama, ale přesto mě to bavilo. Mělo to hlavu a patu a hlavně drive. Skvělé na tom je, že už dopředu víme, co se stalo za hrůznou událost, ale nevíme, proč a kdo za to mohl, a tak postupně odkrýváme karty. Jediné mínus je konec. Nedostal jsem odpovědi na všechny mé otázky, ale ty se určitě zodpoví v dalších sériích. Je pravdou, že některé důvody, kvůli kterým se Hannah zabila byly malicherné, ale když si dáte dohromady všechny důvody, pak následnou lhostejnost a pubertu – je to tady. Skutečně depresivní seriál, který vám srdce nerozradostní. Bravurně zahrané a vymyšlené. 2. série - 80% Pochopitelně se už nedostavil obdobný wow zážitek jako u první série. Přesto jsme si na postavy zvykli, takže jejich osud hrotíme. Jo, funguje to stále dobře. Má to slušné zvraty, nenudí to, je to napínavé, místy až skoro syrové. Stále je až moc zřetelně vidět to poselství od tvůrců, ale to mi nevadí... 3. série - 80% Trochu se nám z tohoto seriálu stala kriminálka. Rozhodně mi vůbec nevyhovuje Ani, ale co nadělám. Mělo to zajímavý styl vyprávění, několik vrstev. Super progress u hlavních postav. Postavy, které jsem v první sérii nemusel, nyní jsem si oblíbil a nedokážu si seriál bez nich představit. Rozhodně se těším na poslední sérii... 4. série - 70% S odřenými uši dávám sedmdesát. Možná by si poslední řada tolik ani nezasloužila. Podivné chování postav, skoro všech, tlačení poselství divákům (těm mladým) až moc na krev, vlastně se skoro nic zajímavého nestalo. Potěšil mě finální díl a rozloučení se s postavami. Jinak čtyřka zapadla do takového průměru, což je škoda, jelikož první série byla dokonalá.

Ochránci (2017)

Pokud měli být Ochránci parodií na hollywoodské aktuální komiksové trháky, to bych asi bral víc. Ochránci to ale mysleli doopravdy vážně a vůbec se jim to nepovedlo. Stupidní příběh, nepropracované postavy, záporák, který mě akorát rozesmíval, a debilní dialogy. Na začátku očekávaně dostaneme plnou dávku toho, co postavy umí, aby to pak mohli použít v boji. A to jsem nezmínil vizuální stránku. Chápu, je to jejich poprvé, ale snad se poučí a příště to bude lepší a klidně zainvestujte více rublů. Nestačí jen zpomalené záběry a fešné dámy – chce to vše víc propracovat.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Už jsem si dávno zvykl, že série RaZ už není o nelegální závodech a tvůrci nám servírují jednu absurdnější akci za druhou. Prostě adrenalinová smršť. Minulé díly mě nechávaly chladným, jelikož jsem upadl trochu omámení a věděl jsem, co očekávat. Pořád to samé – nesmyslná akce, smysl pro rodinu, Johnsonovi svaly atd. (Je pravdou, že odchod P. Walkera trochu sedmý díl ovlivnil). Konečně se to ale změnilo. Osmý díl má nejpropracovanější scénář a věci tam dávají smysl. Ano, pořád je to ta nereálné akce, kde každý plán tohoto týmu spoléhá na náhodu, ale nevadí mi to. Přenesl jsem se přesto a užíval si rychlou a zběsilou jízdu. Z celé série nejpovedenější.