John Wick 2 (2017)

Druhá kapitola už má na co navázat, takže stojí pevněji v základech. Je pravdou, že příběh je již o trochu složitějí než v předchozím díle, ale i tak se v něm divák lehce zorientuje. Konečně poznáváme svět, ve kterém se John Wick pohyboval a jaké má pravidla. Sice je pravdou, že nám druhý díl nepřináší až tak nic nového, ale má to styl a když k tomu přidáte jeho drahý oblek a černý rolák, není co zkazit.

LEGO® Batman film (2017)

Nevím přesně proč, ale Lego příběh s Emmetem mě bavil víc. Tam měl Batman jen vedlejší roli a více mu sedla. Jako samostatný film to moc nefunguje - pro dospělé, pro dětské publikum rozhodně ano. Tím nechci říci, že to není dobré, ale čekal jsem mnohem víc. Pár světlých chvil to ale mělo a zasmál jsem se. Plus za velkého množství postav, jenž jsem ne všechny čekal.

Dárek (2015)

Mělo to nápad, mělo to myšlenku a mělo to atmosféru. Něco tomu ale chybělo, abych udělal světoznámé "wow". Dobře zahrané, ale brzy vyšumělo.

Jackie (2016)

Rozhodně zajímavé. Pokud někdo rád sleduje životopisné snímky a zajímá se například o JFK, tak vřele doporučím. Jinak pro mě to bylo bez šťávy a kdyby Jackie hrál někdo jiný, možná by mě to chytlo víc. N. Portman se snažila, ale až moc. Její postava působí nepřirozeně a naučeně.

Zakladatel (2016)

Zakladatele beru jako informativní film, který nám sice neukázal nic nového, ale díky němu jsme se dokázali přenést do dob minulých a do "slavných" začátků slavného McDonalds. Michael Keaton svého Kroce skvěle zahrál a přímo se pro tu roli narodil. Jeho intriky a odhodlání jsou neuvěřitelné. Kdo ví, zda to tak skutečně bylo, ale bylo to zajímavé sledovat. I když film na emoce moc netlačí, bylo mi ke konci vlastně bratrů McDonaldových líto.

Místo u moře (2016)

Pomalu plynoucí drama, které mi výtečně vyhovovalo. Casey Affleck se na jeho roli skvěle hodil. Výborný scénář. Dokázalo mě to na dvě a půl hodiny zaujmout, i když jsme sledovali jen těžký život jednoho člověka. Na pět hvězd to ale není, muselo by mě to více zasáhnout. Vřele doporučuji.

Spojenci (2016)

Příjemné překvapení. Příběhově dobře sestavené, i když celou dobu víte, jak se bude děj vyvíjet - popis filmu. Proto čekáte na konec a jste zvědaví, jak to celé dopadne. A mě to šokovalo. Spojenci jsou tím lepším filmem roku 2017. Skvěle zahrané a natočené. Neútočí to šíleně na city, přes to může dojmout. Nenudí a udrželo to moji pozornost až do samotného finále. A Maxovo (Pittovo) míchání karet bylo výtečné!

Všechno nebo nic (2017)

Po dlouhé době konečně dobře natočená česká romantická komedie. Poláci film vyzdvihli na větší úroveň.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Kéž by to ukončili dřív. Jinak se ale jedná o klasický Resident Evil, takže mě to ani nepřekvapilo a ani nezklamalo. Občas nějaká "lekačka", což jsem uvítal, jinak opět šílený střih a katastrofická kamera. Žel, neměli moc peněz a je to vidět, ale jako celá série to funguje dobře.

Stalo se (2008)

Skvělá myšlenka, ale zpracování slabší. Nepodařilo se vytvořit takovou tu správnou atmosféru. Kdyby tu nehrál M. Walberg, mířilo by to k odpadu.