Život (2017)

Klasické dražší Béčko obsazené hvězdnými herci. Ano, vykrádačka Gravitace a Vetřelce v jedné podobě, ale vůbec mi to nevadilo. Mám podobné filmy v oblibě, takže jsem jen usedl a nechal se unášet. A přidávám hvězdu za konec. Docela mě to překvapilo.

Kráska a zvíře (2017)

Je zajímavé, jak člověka může bavit příběh, který dobře zná a už ho několikrát viděl. Pro mě je Kráska a zvíře z 1991 prostě klasika, kterou nic nepřekoná. Ta pohádka mě jako malého fascinovala a nehorázně bavila. Od té doby jsem několik adaptací viděl, ale žádná nebyla tak skvělá jako letošní zpracování. Chytlavé písně (některé stejné jako minule), příběh známý, ale i tak opojný, a zpracování dokonalé. Určitě bych zkrátil délku, jelikož to zbytečně natahovali, ale jinak nemám co vytknout

Divoké vlny 2 (2017)

Je jen dobře, že to v Americe nešlo do kin, jelikož by na to nikdo nechodil. U nás, pokud dvojku chceme vidět, žel do kina musíme. Přijít s pokračováním po deseti letech je docela výzva, ale mělo se na čem stavět, protože jednička byla nadprůměrným animákem, který přišel zas s něčím novým. A to se právě o Divokých vlnách 2 říci nedá. Je možné, že dětské diváky to pobaví, a to jim přeju, ale pro mě to byla ztráta času. Ale viděl jsem opět známé tváře, tak dvě hvězdy musím dát.

Volání netvora: Příběh života (2016)

Smutný příběh o nešťastném chapci, jenž útočí na city a je podkreslen dětskou fantazií. Přesto mě to vtáhlo do děje. Dětem bych asi novinku nedoporučil, jelikož je dosti depresivní, ale nám dospělým může hodně předat.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Parta maníků, co hledá netvory a příšery, se vydá na cestu na Tajuplný ostrov, kde veškerá fauna je poměrně větší, než by měla. Tam potkávají obrovskou rozzlobenou opici, která by se hodila Caesarovi v bitvě na Planetě opic. Sice je Kong obrovská naštvaná opička, která stále roste (Asi je ještě v pubertě, ale zde neplatí, že je lepší jí šatit než živit.), ale přesto se ukáže, že je to vlastně hodná bytůstka a měla ostrov pod kontrolou, než se zde objevili lidé, což taková myšlenka je velice reálná a líbila se mi. Potom jí ale ti mrňavý lidé, kteří do Kongova světa přinesli chaos, museli pomoc, jinak by náš chlupatý Kong zahynul. Směšné. Je pravdou, že vše vypadá krásně a dobře zvládnuté, ale to nám přeci už nemůže stačit. Nechci jen efekty, chci pořádný film! Ale je pravdou, že jsme byli v džungli, a ne ve víru velkoměsta – za to jsem rád. Ano, je to obrovský blockbuster, ale pro mě to je jen drahá krásná podívaná, která klouže po povrchu a někoho může zaujmout, ale mě už ne.

Logan: Wolverine (2017)

Hugh Jackman jako Wolverine naposledy. Minulé jeho příběhy jsem taktéž sledoval, ale byly tak mizerné, že si nepamatuju nic, co v nich bylo. Kromě samotného mutanta s drápky. Takže oceňuji, že jsem si nic nemusel pamatovat a stejně jsem se v Loganovi neztratil. Pokud bych měl nového Logana srovnat s minulými díly, musím uznat, že vše, ale úplně vše je lepší. I tak mě to ale nechalo chladným a rozhodně jsem po zhlédnutí v kině nekřičel, ať mi to pustí znovu, že si rád připlatím. Asi mě nenadchla struktura filmu stylu: "Musíme jim utéci! A jéje, našli nás. Tak jim znovu utečeme. A né! Zas nás našli. Tak opět utečeme! Hm jak to, že nás našli? Tak si to s nimi vyřídíme." Logan není rozhodně špatný film, to netvrdím. Jako rozloučení s legendou funguje dobře a věřím, že ne jedno oko nezůstalo suché. Nepřístupnost tomu dodala šťávu, ale možná bych ještě přitvrdil. A konečné finále naštěstí netlačilo moc na emoce, takže Wolverine odešel důstojně (skutečně, natočeno lidstky a věrohodně - jen finální scéna s dětmi mi přišla lehce komická). Doufám, že ho nenahradí. Pro mě bude vždy Wolverine jedině Hugh Jackman. Však jsem na něm vyrostl.

Zpívej (2016)

Zpívej mi příjde jako zanedbanější brácha super animáku Zootropolis. Městečko je fajn, hlavní postavy jsou skvěle vykreslené a příběh jednoduchý a volně plynoucí. Jediný problém, který jsem měl je, že animák nedostál svého názvu. Moc se v něm nezpívá. Finální čísla byla fajn, ale rozhodně by se dalo víc vytřískat z pěvecké soutěže. Skutečně, soutěžící, kteří chtěli oslnit dvojčlennou porotu svým (ne)výtečným zpěvem, mě bavili nejvíc z celého filmu. Oceňuji, že to dokáže pobavit malé diváky, ale i ty větší, mezi které se rád řadím.

Mlčení (2016)

Mlčení je vděčný film v tom smyslu, že když už zaplatíte za lístek cca 170,- , tak nejdete po 90 minutách domů ještě s nedojezeným popkornem, jelikož stopáž přes 150 minut je skutečně dlouhá. Téma filmu je trochu specifické, takže není pro každého. Ze začátku to mělo mírnější rozjezd a konec, nad tím jsem úplně mávnul rukou. Logicky se mi tedy nejvíce líbil prostředek, jinak jsem s ničím neměl větší problém. Známé obličeje mi trochu kazili tu možnost se do filmu více vžít a nebrat to jako další prostředek k vymámení peněz, i když myšlenka a zpracování vedou k tomu, aby nám film něco předal. Zároveň mi i vadily Garfieldovi myšlenky, které mi taktéž níčily požitek z filmu, když musel vše vnitřně komentovat. Ale jinak celkem zajímavé, možná dám šanci i starší verzi. (Mimochodem, už mi vadí, jak Marvel odepřel Garfieldovi Pavoučího muže a teď je nasazený skoro všude...)

Pod rouškou noci (2016)

Mdlé a nezáživné. Příliš moc postav na tak krátkou stopáž, ale zároveň to bylo neskutečně dlouhé. Hodně nudných a hluchých pasáží. Ale atmosféru to mělo pěknou a finále docela zaujalo.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Pokud byl první díl tragédie, tak dvojka je ještě horší. Čekal jsem , že se poučí, ale jediné co se změnilo, jsou vousy Jamieho Dornana, což u mě moc nezaboduje. Ale věřím, že dívčí obecenstvo to zaujme. Proč taky ne...