Vetřelci (1986)

Pokračování je akčnější verzí jedničky a to je dobře. Jiný režisér, jiný pohled a máme dva filmy které jsou stejně nesmrtelné jako Ripleyová....Civale, co to meleš o digitálních efektech, psal se rok 1986.

Vetřelec (1979)

Komentář není příliš potřeba Giger+Scott je kombinace, která dala sf-hororu konečnou podobu.

Časožrouti (1995) (TV film)

Trochu zbytečně roztažená 150 stánková novela do 3 hodin a v některých chvílích se postavy chovají dost nelogicky(při ohrožení furt něco vysvětlují i když nemají čas) a casting mi taky nesedl, ale na TV zpracování nadprůměr a příležitost pro Kinga aby si opět střihnul roličku. Je potřeba tohle zpracování hodnotit jako tv sérii, jinak by byl výsledek horší.

Cesta do zatracení (2002)

Sam Mendes ukazuje i ve svém dalším filmu cit pro vyprávění. Gangsterská "road movie" se skvělou kamerou a dobrými hereckými výkony jsou zárukou kvalitní podívané.

Intacto (2001)

Zajímavý námět se kterým by D.Lynch udělal zázraky. Takhle vznikl zajímavý film, ale pocit že se z námětu dalo vytěžit ještě víc přetrvává.

Propast (1989)

Velice dobrý film s výbornou atmosférou neznáma který sráží o stupeň dolů zbytečný happyend.

Příšerky s.r.o. (2001)

Inteligentní komedie pro všechny s výbornou animací.

Doba ledová (2002)

Klasická zábava pro celou rodinu, není to dlouhé a vtipy jsou tady jak pro děti tak pro jejich rodiče. I když počítačová animace se mi líbí spíše od Pixaru. Pravde je, že u Toy Story nebo Monstrers INC jsem se bavil o něco víc.

Star Trek X: Nemesis (2002)

Kvalitní ST film. Důstojné rozloučení Növé Generace (i když kdo ví?). Přece jenom herci stárnou a osudy postav se uzavírají, i když cestička k pokračování není ještě úplně uzavřena.

Americké psycho (2000)

Hodně černá satira, musím přiznat že jsem se dost bavil. Všude se najdou mladí a úspěšní lidé, pro které je ctižádost vším. Americké psycho je drsným způsobem zesměšnuje a dovádí situace až k absurditě. Dle komentářů se zdá, že tady málokdo pochopil o co jde a to mě docela děsí. Polovina lidí taky kecá absolutní hovadiny, včetně "hvězd" nejzářivějších.. Zdravím všechny yuppie.