• Thriller

Blbec k večeři (2010)

Nehorázna nudná sračka a najnepríjemnejšie "prekvapenie" za rok 2010. Pri tomto filme som sa tak nudil, že zaspávanie a následný spánok je zábavnejší ako tento "Blbec" k večeři. Jay Roach je len priemer komediálneho žánru a ja len dúfam, že aspoň pripravovaný štvrtý Austin Powers bude stáť za niečo.

Panna nebo orel (2010)

Z vlastnej skúsenosti viem do akých "problémov" sa môže dostať človek keď zo srandy vypotí nejakú kravinu a potom mu trvá niekoľko mesiacov keď to utíchne. Ja som urobil snáď tu najnepochopitelnejšiu keď som asi ako 20 ročný vypotil na jednej akcii, že som Gay....Poučenie? Keď máš vypité..netrep! Ale späť k filmu : "Emma máš nádherné oči"

Týden bez závazků (2011)

Farrellyovci v najlepšej forme. Po predchádzajúcom fiasku v podobe "komédii" Tesne vedľa s Benom Stillerom, tentokrát svižná ,vtipná i keď ku koncu zbytočne sentimentálna vec. Stillera nahradil jeho "kamoš" Wilson, pre mňa oveľa sympatickejší a príjemným prekvapením bolo obsadenie Jasona Sudeikisa na ktorom som sa bavil snáď najviac. Množstvo vtipných nápadov (kraľuje kýchnutie babenky v kúpeľni) avšak s množstvom amerického patesu. Škoda,ale kladné pocity prevládajú, takže 80%. Sám som zvedavý ako to bude s mojou týždňovou priepustkou tak o 10 rokov..

Storm Warning (2007)

Austália valcuje. Po zaujímavých filmoch The Reef alebo Krvavá lagúna opäť kvalitný horor s tejto produkcie. Začiatok filmu nejak nenaznačuje žeby išlo o nejaký unikát, ale postupne Blanks otvára karty a neraz som mal namále ,aby to so mnou nejeblo. Úžasná temná,upršaná atmosféra vidieckeho sídla doplnená kvalitnou miestami mrazivou hudbou. A tá rodinka na čele s "taťkom"...paráda. Doporučujem všetkým, ktorý majú radi nielen fyzické, ale aj psychické násilie. Film 85%.

Ataque de Pánico! (2009)

Je sranda čítať niektoré komentáre, hlavne tie kde sa spomína pochabí scenár, trasúca sa kamera a pod. Veď ide o krátky film, ktorý si Alvarez natočil pre srandu, alebo možno preto,aby si ho niekto všimol v Hollywoode. Zatracovať ho však nieje na mieste a ja mu držím palce, aby sa mu v budúcnosti vo filmovom svete darilo. Vlohy na to určite má.

Králova řeč (2010)

História kráľovskej rodiny ma nikdy nebrala, ale recenzie a hlavne oscarové ocenenia mi jednoducho nedovolili ignorovať tento film. Lenže v to čo som dúfal (rozpracovanejší a hlavne zaujímavejší dej) sa nedostavilo a na čo som bol pripravený (herecký koncert Firtha a Rusha) som dostal. Priznám sa..pozerať sa celý film na to ako sa koktavý kráľ snaží zbaviť sa tohto handycapu bolo miestami utrpením a i tá posledná reč ma neodrovnala tak ako som očakával. Oscar za hlavnú úlohu zaslúžený, ale za celý film...? U mňa priemer a film, na ktorý ľahko zabudnem.

Jsem číslo čtyři (2011)

D.J.Caruso je pre mňa jeden z najzaujímavejších režisérov poslednej doby. Nie svojou kvalitou (určite ho však nezatracujem), ale s najrôznorodejším výberom námetov, ktoré ma fakt bavia. Som číslo štyri je jednoduchý, nenáročný filmík s cool akčnými scénami, so sympatickým hlavným hrdinom a príjemnou hudbou. Ten film, ktorý tak vhodne padne na teplý nedeľný večer v prítomnosti dobre vychladeného pivka:) Bavil som sa a čakám na pokračovanie, bude to však bez Carusa....?

Továrna oživlých mrtvol (2009)

Film založený na fakt hustých(hnusných) GORE scén ,avšak s nulovým scenárom a príšerným hereckým zoskupením. Opät vidíme totálne nelogické úvahy "hlavných" hrdinov (jedna slečna "niečo" uvidí a nikomu nič nepovie?..čo som fakt nepochopil...aj tak chcípne krava jedna) a najmä jednu veľkú dieru v scenári kde nám pán Davidson (podielal sa aj na scenári) zabudol aspoň načrtnúť "KTO" "ČO" a "PREČO" obývajú skladový priestor nejaký pseudozombíci. Sweatshop vyznieva príliš amatérsky, kamera, strih a dokonca i hudba sú príšerné a Vám nezostáva nič iné ako si len zmlsnúť na ľudských vnútornostiach, odseknutých končatinách a podobných zhovadilostiach.Záver je fakt prehnaný a je dôkazom toho, že aj keď je pán Davidson veľkým hororovým fánúšikom "veľkým" režisérom nikdy nebude.

Hon na čarodějnice (2011)

Keby si film udržal hladinu zaujímavosti tak ako to bolo v prvých 15 minútach, slintal by som blahom a jednalo by sa určite o jedno z najväčších prekvapení roku. Lenže potom som sa začal nesmierne nudiť a nezachránilo to ani pár akčných scén, ktorých však bolo v tejto snímke ako šafránu. Bol som až nemilo prekvapený o aký jednoduchý a predvídateľný scenár ide...vyraziť na cestu,zoznámiť sa s kolegami, odviesť niekoho z bodu A do bodu B, zneškodniť zloducha atď. Dobová atmosféra celkom ušla, Cage je v pohode a Ron Perlman? Vidieť ho v kladnej úlohe je zážitok a aj kvôli nemu som 1 * prihodil. No ,ale slabé 3 * a ja idiot som si dokonca kúpil originál DVD :(

Na vlásku (2010)

Keď sa hovorí o prekvapeniach v rámci filmov, tak Tangled je pre mňa určite najväčšie zo sveta animákov. Nádherný príbeh so sympatickými (nielen ľudskými) postavami, ktoré som si ihneď zamiloval. Neuveriteľné množstvo vtipných scénok v ktorých jasne kraľuje "koňopes". To je snáď najvtipnejšia postava v animáku akú som mal možnosť vidieť za poslednú dekádu. Jasných 5 lentiliek.