• Thriller

The Holding (2011)

Už len úvodné obrázky a hlavne práca s kamerou naznačovala, že by nemuselo ísť len o priemerné dielko z britskej produkcie. Pekne pomaly plynule vyrozprávaný príbeh, ktorého dej sa pekne stupňuje od začiatku až do záverečných titulkov. Atmosféra vidieckej farmy má niečo do seba a niektoré scénky (nielen vraždy dotyčného psychopata, ale napr.pôrod malej kravky :)) sú natočené brilantne. Ja som sa slušne bavil a práve takýmto "nenápadným" filmom rád pomôžem aj slušným bodovaním.

Noc hrůzy (2011)

A je to tu zas! Mnoho užívateľov tu dáva nižšie hodnotenie ako originálu len preto lebo si myslí že každý REMAKE musí byť automaticky horší, neoriginálnejší. Pritom 90% tých ktorí takto bodovali majú v podvedomí fakt, že na tomto remaku sa bavili stokrát viacej. Film je natočený excelentne po každej stránke, nielen po vizuálnej čo je samozrejmosť. Herecké obsadenie je parádne....Anton Yelchin nám konečne zmužnel a konečne ho nemusím škatulkovať do typických postáv kde bol iba vystrašeným ,slabým ,fackovacím chlapčiatkom. Na druhej strane je vidno ako si Farrell svoju postavu užíval a byť baba, tak kusnúť sa práve nim by bola pocta a zážitok zároveň:) P.S. Milí užívatelia, nebudte už takí "vážni" filmoví kritici, ktorí zákonite uprednostňujú originál, ale skúste dať niekedy aj na holý pocit. Tento film si ho zaslúži..

Vyměřený čas (2011)

Originalita sa cení to je fakt a keď tak rozmýšľam podobný film s takýmto námetom som určite nevidel. Parádne fungujúci thriller v rukách tentokrát solídneho (i keď nie výnimočného) Andrewa Nicola. Justin Timberlake ma nadobro presvedčil, že okrem spevu mu ide celkom fajn i herectvo. Nie, nie nebol to výkon hodný ocenenia, ale v poslednom čase mi už vôbec neprekáža a na podobné filmy sa celkom hodí. Prekvapil.....no prekvapil ma hlavne Cillian Murphy ktorý odvádza čoraz častejšie výnimočné výkony a svojou charizmou jasne kraľuje celému filmu. In Time má aj svoje muchy v podobe nie celkom jasného vysvetlenia prečo ,kedy a akým spôsobom došlo k "onému" plateniu časom...Možno nebol "čas" :) a priestor....ale to by film trval asi 3 hodiny..takže o.k.

Nenasytný parazit (2010)

Podpriemerné sci-fi na ktorom ma nič nezaujalo, k tomu nesympatické obsadenie a lacné triky. Mám rád tento druh žánru, ale niekedy to dopadá hrozne. To si radšej pozrite podobný ale o 2 triedy lepší film The Thaw s Valom Kilmerom. Jedna hviezda za plagát ktorý je zaujímavý, ale môže Vás celkom pekne zmiasť.

Šéfové na zabití (2011)

Nepamätám si kedy som naposledy americkej komédii vpálil plný počet hviezdičiek a či vôbec. Šéfovia na zabitie ma dostali svojim originálnym námetom, nenásilným trefným a ľahkým humorom a v neposlednom rade parádnym obsadením. A tu som troška aj v rozpakoch. Vedľajšie postavy (Spacey, Farrell,Aniston) oveľa lepšie napísané a hlavne zahrané , ako trio hlavných predstaviteľov v podobe Bateman, Day, Sudeikis....Vôbec nič proti nim, docela ich mám rád, ale v tomto filme valcovala proste druhá línia. Spokojnosť obrovská a pre mňa komédia roka. 90%

Apollo 18 (2011)

Mesiac je pre astrológov tak nudné teleso, že si ho po pár rokoch prestali všímať. Všetci vieme ako vznikol a že tam jednoducho nič zaujímavé nie je. Preto som sa pousmial nad tým, že sa niekto odvážil napísať scenár o tom, že by sa tam predsa len nachádzal nejaký život. A spojitosť s "tým" prečo sa na Mesiac už nikto nevrátil je vskutku zábavné. Film síce nie je na zahodenie, pozerať sa na to dá, ale je vidieť že tvorcovia asi veľa finančných prostriedkov nemali a celé mi to pripadalo ako by sa to točilo v jednej veľkej búde. Pochváliť môžem vizuálne efekty ,ale kárať budem jednoznačne blbú kameru. Nič viac nič menej, ľahko zabudnuteľná snímka.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Zlatá to prvá časť. Ďaľšie pokračovania idú od prúseru k prúseru a sám nechápem prečo a pre koho sa vlastne točia. Atmosféra lesa tu jednoznačne chýba a neviem či prostredie v psychiatrickej klinike bol tým správnym nápadom. Dialógy a scenár boli tak otrasné, že som mal chuť film v polovici vypnúť. Tak primitívne zmýšlanie hlavných hrdinov som už dlho nevidel. V komentároch nikdy neSPOILERujem, ale teraz jednu vec spomenúť musím. Jedného kamaráta chytia, mučia ho, zaživa ho porcujú ,všetci o tom vedia a keď sa im na chvíľu podarí kanibalov dostať zrazu sa jednej slečne prebudí svedomie a ľútosť nad vrahmi svojich kamarátov a nechajú ich žiť! Samozrejme potom aj tak dopadnú...Keby som bol herec prečítajúc si scenár svojej postavy, ktorá by toto vyslovila, odmietol by som v tomto filme hrať. A to bez debaty.

Útok na věžák (2011)

Keď som prvýkrát uvidel filmový poster ani vo sne by mi nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo do čoho by som sa s nadšením vrhol. Obsah som si neprečítal a popravde som bol v tom, že ide o tínedžérsku komédiu o bande skejťákov, ktorí sa radi zhúlia a zažívajú prosté veci na prostom sídlisku. Mýlil som sa a zmýlil som sa rád. Perfektný, zábavný filmík s nadupanou hudbou a so sympatickým mladým obsadenstvom. V priebehu filmu by mi ani nenapadlo, že sa niekomu môže niečo stať, ale.....a to je ďaľšie pozitívum tejto skvelej odychovky. Kto Útok na věžák nevidel, radím nebojte sa toho a uisťujem Vás, že nebudete sklamaný. P.S. Pozrite si to radšej v pôvodnom znení s titulkami, tá britská angličtina v ústach mladých grázloch je totálne frajerská :)....Po druhom zhliadnutý dvíham hodnotenie na plný počet. Fakt kvalitný počin.

Nákaza (2011)

Remeselne dobre odvedená práca to hej, ale až príliš jednoduchý príbeh bez šťavy respektíve bez prekvapivého momentu. V druhej polovici som sa začínal nudiť z čoho som bol nemilo prekvapený. Podobných filmov je neúrekom až na to, že ide o TV filmy (scenáre neraz zaujímavejšie), ktoré bohužiaľ nemajú toľko "prachov" aby sa stali klasikou. Takto pre mňa čo by "nakazený" film vyhráva stále Smrtiaca epidémia s Dustinom Hofmannom.

Primal (2010)

Kvalitatívne film nieje na tie 3 hviezdy, ale dávam ich preto, že som sa ani minútku nenudil. Celé to ma rýchly spád, čas na zoznamovanie s hlavnými hrdinami neostáva čo je aj k dobru veci a v takomto žánri respektíve nepodstatné. Celé mi to pripomínalo (o triedu lepší) CABIN FEVER s tým rozdielom, že nakazení nezačínali "poľovať" na svojich kamarátov. Jedna vec ma ale vie vždy nasrať. Vždy sa nájde nejaký chuj ktorý aj keď vie, že jeho frajerka je nakazená snaží sa jej za každú cenu pomôcť. Byť moja frajerka nakazená, zoberiem mačetu a useknem jej hlavu ani nemrkne...láska neláska je to tak. Čítať to snáď nebude:) Záver filmu ultradementný ,doslova smiešny a viacerým pokazí celkom "dobrý" dojem z celého filmu.