• Thriller

Noc žraloka 3D (2011)

David R.Ellis je amatérsky babrák. Tak ako dodrbal Nezvratný osud 4 mu len tak neodpustím. Od Shark Night som veľa neočakával, ale nebol by som proti keby sa kvalitou aspoň z časti priblížil k nedávnym Piraňám. Ďaleko, ďaleko, ďaleko. Ellis nieje Aja a nikdy nebude. Žraloci absolútne nepodarení a väčšinou ich vidíte i tak len po tme, takže som rád, že som to nevidel v 3D. Scenár, ale trošku prekvapil pretože podľa trailerov som si myslel, že pôjde len o bežnú vyvražďovačku úbohých študentov. Nieže by som ho chválil to určite nie, ale bod k dobru odo mňa má. Bežná odychovka, ktorá Vám rýchlo vyšumí z hlavy.

Surfařka (2011)

Nečakal som, že by ma takýto film vedel dostať. Drámy podľa skutočných udalostí a hlavne zo športového prostredia veľmi nemusím, ale pri Soul Surfer som mal niekedy slzy na krajíčku. Dostatočne kvalitne natočený filmík na ktorom má hlavnú zásluhu pre mňa doteraz neznámy Sean McNamara. A AnnaSophia Robb je neskutočne príjemná osoba.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Nechápem tie množstvá negatívnych komentárov, hlavne na scenár a Favreauho (kurva ako sa to meno skloňuje) réžiu. Keď si spomínam na Iron Mana tak boli všetci ticho..dokonca ho chválili. Treba si uvedomiť, že ide o čistý nenáročný Popcorn, ktorý má za úlohu hlavne pobaviť a komentár užívateľa Cervenáka o tom, že koho toto bavilo má nízke nároky ma vytočiť ani zďaleka nemôže. Koľko ľudí toľko chutí. Kombinácia "westernu" a sci-fi je nápad ktorý sa počíta a keďže som fanúšikom oboch žánrov spokojnosť je na mieste. A to, že herci nemajú čo hrať (užívateľ KevSpa) je síce pravda, ale chlapci nech hrajú tam, alebo vo filmoch kde je to naozaj treba...drámy resp.filmy kde ide aj o "sošky". Craig, Ford alebo Rockwell si kovbojov určite užili tak ,ako ja tento film.

Grave Encounters (2011)

Pôvodne som si myslel, že pôjde o jednoduchý príbeh o partii mladých ľudí ,ktorí si chcú pre svoju šou natočiť možných duchov v opustenej psychiatrii. Čiže reálny dokument o tom, že v budove môže ísť o nejaké paranormále javy. Od začiatku to tak aj vyzerá (bohužiaľ strašne nudná polhodina) rozmiestnenie kamier, pár vtipných preslovov, niekoľko náznakov bu bu bu ľakačiek...lenže od druhej polovice filmu som nechápavo krútil hlavou čo sa to tam vlastne deje...Veď malo ísť o "realitu" a pritom sa to zvrhlo do čistého nezmyslu. Neustále menenie sa pôdorysu stavby, nelogické strácanie sa ľudí (vaňa..?WTF) a podobné...Miestami mi to pripomínalo Izbu 1408, ale ten príbeh bol originálny a samozrejme nemá nič spoločné s takýmto druhom žánru kde ide hlavne o reálne zobrazenie "skutočnosti". Pochopil by som to keby mali hlavní hrdinovia halucinácie, alebo boli zdrogovaní ,ale takto teda nie. Keď Grave Encounters porovnám s Paranormal Activity..jasne vyhráva P.A. a to už len kvôli tomu, že bol originálnejší a stačilo aj menej bu bu bu scén na to, aby ste dosiahli aspoň minimálny pocit strachu. Tu som sa už skoro aj smial.

Perverzáci (2011)

Po skončení tohto filmu som zostal v rozpakoch a sám som nevedel čo si mám myslieť. Svojim spôsobom boli tieto 3 poviedky zvláštne a musel by som dlho rozmýšlať či som niečo podobné už zhliadol. Najväčšou devízou je stopáž jednotlivých príbehov, kde prakticky nieje priestor pre nudné pasáže. Prvý príbeh ma zaujal asi najviac a záver určite prekvapil. Druhý sa rozbehol celkom zaujímavo, ale popravde ku koncu som sa už zamotal a finále ostalo dosť nepochopené. K poslednému sa radšej vyjadrovať ani nechcem, pretože mi to pokazilo dojem s prvých dvoch príbehov a popravde až taký úchyl niesom. Jedným slovom nechutné!

Poslední premiéra (2008)

Po dlhšej odmlke ázijských duchárskych hororov opäť niečo pre mňa. "Šikmooký" to jednoducho s napätím a lakačkami vedia a inak to nebolo ani v Poslednej premiére. Je pravdou, že príbeh sa podobá na niektoré klasickejšie a známejšie duchariny, ale fakt že som si tento film pozrel v noci sám a parkrát to so mnou docela jeblo...bolo mi to ukradnuté. Veď tieto "klenoty" slúžia hlavne na to, aby to s Vami niečo urobilo. Ja som sa bavil a chýbalo málo (niečo prekvapujúce ,nové čo by ma dostalo) ,aby som neflákol štvrtú hviezdičku.

Vlak do pekel (2008)

Krv, rezanie,kliešte,skalpel,krv...už ma to pomaly prestáva baviť. Nikdy som nemal problém s podobnými zhovadilosťami, ale čo je moc to je moc. Príbeh úplne bez nápadu, predvídateľný bez akejkoľvek prekvapivej scény a s tupým rozmýšľaním hlavných hrdinov. Nič nové...V niektorých podobných filmoch som sa snažil vytvoriť nejaký "vzťah" k hlavným hrdinom, ale tu sa to fakt nedalo. A za to môže aj Thora Birch ,ktorú považujem za jednu z najnesympatickejších herečiek aké Hollywood splodil...

Karanténa 2: Terminál (2011)

Vôbec som ani len netušil, že sa amíci pustili do druhého pokračovania Karantény. Tak ako tvorcovia prvej Karantény stavili na čistý Remake španielského RECu, o druhom pokračovaní sa to povedať nedá. Napísal sa úplne iný scenár v novom prostredí a či to bol dobrý nápad musí posúdiť každý sám. Kupodivu sa nepoužíva ani "ručná" kamera a možno aj tento faktor o niečo ubral body originalite prvej časti. Film, ale vyznieva príliš amatérsky, hudba je nevýrazná, casting nedopadol najlepšie a tým pádom som si ani nevytvoril nejaké citové puto k žiadnemu z hlavných hrdinov. Suma sumárum druhá časť Karantény síce nesklamala, ale predchádzajúcim časťiam nesiaha ani po zadok. A ešte jedna vec..keď som videl plagát k filmu, myslel som si, že sa tomuto "bijáku" vyhnem...veľa ľudí sa asi vyhne.

Spawn (1997)

Jeden z prvých komiksových filmov ktorý som mal možnosť vidieť a jeden z tých, ktorý soundtrack počúvam dodnes a považujem ho za jeden najlepší aký som mal možnosť počuť. Kombinácia najzaujímavejších rockovo-metalových kapiel s "elektronickými Bohmi" je pastvou nielen pre moje oči,ale aj uši a tak SPAWN bude v mojej hierarchii filmov ťažko zabudnuteľný kúsok. Filmy nie sú len o scenári, réžii, vizuálnych efektoch a podobne, ale priemernou kombináciou všetkých faktorov sa dá dosiahnuť pozoruhodný výsledok.

Země kůlů (2010)

Ako je vidieť zombie žáner má stále čo ponúknuť, aj keď v tomto prípade ide o nejakých upírov čo som fakt nepochopil. No..ani nie, že nepochopil, ale keby som film pozeral bez zvuku stavil by som aj svoju frajerku na to, že ide o zombíkov:). Príbeh docela jednoduchý, miestami mi to pripomínalo Zombieland samozrejme bez tých vtípkov, ale s oveľa ponurejšou atmosférou a zaujímavou hudbou. Veľkým plusom je aj (aspoň pre mňa) neznáme obsadenstvo na ktoré som si musel trošku viac zvykať a taký Nick Damici ,ktorý mi bol na začiatku nesympatický..ku koncu jasná jednotka. Malý veľký film, ktorý vo svete zatiaľ nezarobil skoro nič, ale fanúšikovia tohto žánru budú určite spokojný. 75%