Psí vojáci (2002)

Svižná jízda která uspokojí spíš fanouška pořádné akce než lidi čekající pořádný horor. Dokud vojáci pobýhají po lese s vlkodlaky v patách dá se ještě o nějakém napětí mluvit, s příchodem do chaty se ale vše změní. Střídavě se vedou celkem nezáživné rozhovory a výborné akční bitky s vlkodlaky, vše osvěženo pořádnou dávkou černého humoru. Závěr, kdy si to vojáci vyřizují s vlkodlaky holýma rukama nebo třeba s pomocí pánvičky už je vážně úsměvný (to není výtka, jistě to byl záměr). Rozpočet byl určitě nevelký, důkazem budiž mizerné masky. Kamera se naštěstí přímého snímání vlkodlaků vyhýbá, takže i když něco málo vidět je a hrůzu to rozhodně nenažene, výsledek není zdaleka tak špatný, jak mohl být. Filmoví vlkodlaci jsou dnes neobyčejně vzácní, tak proč si je neužít v plné béčkové parádě?

Bravo, girls! (2000)

Navzdory tomu s jakym despektem jsem k tomuhle dilku pristupoval musim uznat ze jsem se ani chvilku nenudil. A to je u takove limonady urcene spis pro ctrnactilete holky nezvratny dukaz ze ten film nejake kvality ma. Znovu uz to videt nemusim, ale zazivaci potize jsem pri sledovani take nemel, tak proc ne? Lepsi tohle nez teenagerovske komedie kde se zvraci, prdi a ejakuluje a rika se tomu humor.

Kanibalové (1980)

Vzdycky si rad odbehnu od americkeho mainstreamu k necemu nezvyklejsimu, proto jsem se na Cannibal Holocaust dost tesil. A vlastne jsem dostal to co jsem ocekaval. Je to vcelku hnusnej filmecek, kde nejhorsi brutalita je pachana na zivych zviratech, takze ta hrana na lidech me nechavala pomerne chladnym. Banda reporteru se chova tak premrstene neverohodne, ze na to vlastne ani nema smysl upozornovat, protoze jsou to jen figurky, ktere se chovaji tak, aby film mohl vyustit dost pochybnym "poselstvim". Treba scena kdy jeden z hrdinu pobiha mezi zapalenejma chatrcema domorodcu a krici "beautiful!" je tak premrstena az je komicka(v dobrem slovasmyslu). Je ironii ze reziser Deodato tak kritizuje nehumanni chovani hlavnich postav, prestoze sam po natacenim stravil naky cas v chladku za muceni zvirat...a to divak nevidi nakolik civilizovane se choval v dzungli jeho stab. 2,5*

Dům tisíce mrtvol (2003)

Slibny uvod da cloveku nadeji ze by to prece jen nemuselo byt tak hrozne. Dialogy jsou zbytecne vulgarni, ale reziserova laska ke starym brakum je videt z kazdeho zaberu. Pak na scenu prijde par mladych lidi o kterych jsem se napred domnival, ze jde o hlavni hrdiny. Alespon v tom me film prekvapil - hlavniho hrdinu nema. No a pak uz je to docela o nicem. Sadisticka rodinka muci sve vezne, pro natazeni stopaze prichazeji na scenu policiste, kteri se odporouci driv nez nejak stihnou zasahnout do deje a uplny zaver je uz opravdu zoufalost...i kdyz dr. Satan je fesak. Dialogy mezitim premutuji ze zabavne trapnych v opravdu dementni. Necekal jsem moc, ale takhle malo taky ne.

Serenity (2005)

Od filmu ktery se umistil mezi 250 nejlepsimi na IMDB jsem cekal neco jineho. Natesen na poradnou scifarnu jsem se ujistil ze nikdo nebude otravovat, pohodlne se usadil do kresla a zapocal sledovani. Uz pri uvodnich titulcich, kdy je predstaveno osazenstvo lodi Serenity, jsem citil ze je neco v neporadku. Taknejak to vypadalo jako z nejakeho rodineho filmu bez te spravne HC science-fiction atmosfery. A uz je tu prvni velky zapor - film mi ze vseho nejvic prpominal neprilis povedenou rodinnou sci-fi Ztraceni ve vesmiru, shodou okolnosti take zfilmovany serial. Jenze tahle televizni lacinost se filmem tahne jak smrad a dokonce i zaverecna vesmirna rezba vypada jako z druhoradeho becka. Kam se hrabe treba na uvod SW - EIII. Herci jen bezvyrazne prednaseji vety ze scenare a predhaneji se v tom kdo je mi vic ukradeny a tim jsme u problemu c.2 - herci. Takhle bezcharakterni a castecne nesympatickou chatru jsem uz dlouho nevidel. Proste rodiny serial z vesmiru...Autori take do filmu naroubovali nekolik zbytecnych flashbacku, ktere jen brzdi dej a vubec mam pocit ze se misty snazili podat pribeh komplikovanej nez je treba. Asi proto ze je vcelku primitivni. Ted to muze vypadat ze Serenity je vylozene paskvil, ale nebyla by to pravda. Je to jakz takz koukatelna jednohubka, jejiz producenti zrejme hacknuli IMDB, jinak si nedokazu vysvetlit jak by se hodnoceni mohlo pohybovat mezi filmy jako Matrix. Mezi filmy ktere maji napady, silne sceny a clovek je jen tak nepusti z hlavy. A takovym filmem neni Serenity ani zdaleka. 50%

Návrat do Cold Mountain (2003)

Platí že čím víc oscarových nominací film získá, tím je (až na výjimky- Americká krása) "umělejší". Cold Mountain je místy nechutně rozvleklý sled hezkých obrázků, podbarvený správně zvoleným hudebním doprovodem, který jaksi nemá schopnost připoutat mě k obrazovce a donutit mě strachovat se o hlavní hrdiny. Na jedné straně technická dokonalost, na druhé emoční prázdnota. Průměrné herecké výkony (hlavně Zellweger...za co vůbec dostala toho oscara? Za to že se celý film blbě tváří?), ploché postavy a jejich snadno předvidatelné osudy, dvě a půl hodiny zbytečnými dějovými odbočkami natahovaná nuda. Minghella sucks!!

Noční let (2005)

Prumerny thriller, ktery by se vyjimal spis na videu nez v kinech. Cravenovi ocividne dochazi hororova miza, ale porad je to lepsi nez vetsina soucasne americke velkoprodukce. Napad natocit obdobne minimalisticky film jako Telefoni Budka v letadle ma v rukou zrucnych tvurcu sanci na uspech. Scenaristovi asi dosly napady jak jeste situaci v letadle vyhrotit a posledni tretina se odehrava na pevne zemi. Bohuzel je precpana thrillerovymi klise a v podstate se z filmu stane beckovity thriller, kterych tu byly stovky. Ani letadlova cast neni zdaleka tak pusobiva jak mohla byt, vlastne mi byl osud hlavni hrdinky docela lhostejny. Ne kazdy hraje jak Colin Farrell, zato Cillian Murphy byl spravne slizky. Absence poradne napinavych scen je ale o to vic zarazejici ze nad filmem stoji (spis byvaly) hororovy guru

Blade (1998)

Po prvnim shlednuti jsem byl nadsenej. Norringtonova zbesila rezie ma neco do sebe, ale s odstupem casu se Blade jevi jako vcelku prumernej komiks s hodne nudnym zaverem. Hlavni zaporak v podani Stephena Dorffa je strasne nevyrazny a pritom Udo Kier jenz by byl vhodnejsi zustava nevyuzit. Prvni pulka je ale skvela. Wesley Snipes, ktery byl dosud tak trochu prehlednutelnym hercem pusobi skutecne nenahraditelne. A to je poprve za jeho karieru, ktera do te doby citala predevsim takove ty policajty, jimz nekdo zabil partaka a oni jsou ted nasrani...

50x a stále poprvé (2004)

Zpocatku dobre rozjeta komedie, ktera postupem upada do typickeho melodramatickeho cajdaku a meni se na sled predvidatelnych rozplizlych scenek, ackoliv je vsem jasne, jak to zhruba dopadne. Sandler mi nevadi a u vetsiny jeho filmu se celkem bavim, ale tohle je jen prumer. Slabe 3*

Vikingové (1999)

Hlavním plusem Vikingů je vyborná atmosféra. Napomáhají k tomu hlavně herci, včetně poněkud podceňovaného Banderase, v castingovém oddělení tentokrát zabodovali. Zato McTiernan je vcelku bezradný, ve chvíli, kdy se vikingové vydají stopovat své nepřátele, se film doslova rozpadne a nikdy už nenabyde kvality předchozího dění. Nebýt toho odfláknutého závěru, dal bych klidně 4*