Robin Hood (2010)

crowe bude pre mňa vždy len buran. najlepšie sa mu hodí akurát tak romper stomper. a to má hrať draculu? hor sa z hrobu do hollywoodu! takto si snáď nenecháte spraviť hanbu!

Profesionálové (1977) (seriál)

ABSOLÚTNA BOMBA! KULT! HUDBA! ZNELKU MÁM AKO ZVONENIE V TELEFÓNE!!! PECKAAAAAAAAAAAAA!!!

Sherlock Holmes: Znamení čtyř (1987) (TV film)

atmosféra a schizoidný jeremy brett. to stačí na to, aby toto dielo ukojilo chúťky vyberavého diváka. kde sa hrabe downey jr. toto je holmes ako sa patrí

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

tento seriál nestratil nič na sile. farkaš a magálová dali v dabingovom poňatí hlasu tejto dvojici to ideálne TO. typický polodrsný fešák a pôvabná bloncka so skrytou tvárou... tomu skoro nič nechýba. dnes sa nič poriadne netočí. mnoho fanúšikov bolo otvorene nadšených tým, že sa títo dvaja dali naozaj dohromady (aj keď to bolo a je divoké). je to ďalší z kultov. zaslúži si aspoň ****

Randall a Hopkirk (1969) (seriál)

veľmi originálne. veľmi štýlové. veľmi britsko-humorné. vkusné. kult. ach, kde sú tie klasické seriály ako profesionáli, dempsey a makepeacová, robin hood z 80´ rokov... prekliata pretechnizovaná a preefektovaná novota. nech žije klasika.

Hrdelní zločiny: Když vraždí ženy (2001) (TV film)

Oproti Najväčším kriminálnym prípadom Slovenska trocha striedmejšie a menej dramatické, nenachádza sa tu väčší, ani porovnateľný priestor na psychologické vyprofilovanie zločincov, ale princíp je jednoznačne dôležitý a pôsobí nielen ako faktografický dokument, ale aj ako edukatívny prvok, varovanie, prostriedok na zamyslenie sa nad hodnotami života a bytia ako takého. Je nutné, aby niečo takéto bolo vytvorené. Nie je to štartérom pre vykonanie agresívneho činu, formou akcia-reakcia. Ako bolo podotknuté v NKPS, bez genofondu a tendencií, bez nevhodnej výchovy tento dokument nemôže pôsobiť ako nástroj násilia. Dôležitá záležitosť. 4/5, ale 5 hviezdičiek.

Hrdelní zločiny: Zabijáci (2001) (TV film)

Hrdelní zločiny: Bez slitování (2001) (TV film)

8 MM (1999)

skvelý film. iný. téma snuff movies spracovaná asi najlepším spôsobom. v komerčnej kinematografii určite. toto dielko nedá spať a určite sa k nemu vrátite. nezabudnete ho odporučiť svojim známym i neznámym. ku koncu sa možno trocha ťahá, ale... spracovanie, atmosféra. nečudoval by som sa, keby aj otrlé súkromné očko takéto niečo naozaj poznačilo. 90%, zhovievavosť za ***** p.s. k determinácii by som pridal aj dráma. je to totiž aj dráma človeka samého so sebou a sebareflexiou so svojimi životnými hodnotami.

Skutečné Amityville – Dům hrůzy (2005) (TV film)

klasický dôkaz toho, ako dokážu mystifikácie typu The Blair Witch Project, tento film, ak sú skvelo prepracované, totálne zblbnúť fanúšikov žánru, ktorí hlavne CHCÚ uveriť. jednoducho jasný príklad angloamerickej posadnutosti fenoménom, nazvaným duchárčina. treba pozerať viac dokumentov a uvidíte, ako boli tvorcovia fascinovaní z ľudí, čo sa do takýchto vecí úplne zbláznili a prepadli im.