Kletba Blair Witch (1999) (TV film)

dámy a páni, takto sa má robiť mystifikácia na najvyššej úrovni. tlieskam. i keď relic zábery neboli dokonalé a presvedčivé, tvorcovia urobili, čo mohli. a zadarilo sa. 9/10

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Rozhodoval som sa, či dať-nedať štyri. Zasa také dobré to nie je a je to trocha klišéovité... Hoci, kto dnes vymyslí niečo nové...  Ale ja som sa v podstate fakt dobre bavil. Niekto je asi príliš suchopárny, aby pochopil, že sa dajú rozličné žánre dať dokopy a tvrdohlavo obhajuje svoj "vkus." Chráňte nás bohovia, aby takí ľudia točili filmy. Konečne Vianoce podľa môjho vkusu. 65%. p.s. My máme "Ježiška." Nechcem vidieť, ako by to vyzeralo, keby sa tu na nás niekto nasral.

SOS (2004) (pořad)

najviac na všetkom boli dobré pokazené klapky. inak dosť trapas. pokus o politickú satiru na bode mrazu. skrátka cca strela do tmy, ktorá sa trafila len úchytkom.

Obojek (1991)

dávam za štyri. určite aj z nostalgie. a rozhodne aj preto, že je to top béčko, ktoré mám na originálke intersonicu. pre mňa výborný nápad, celé také rozporuplné, ale mňa to nenudí. rutgera som mal vždy rád, bol to exot. a ak niekto tvrdí, že hauer nie je "istotne úžasný herec," mal by chodiť s bielou paličkou a nie pozerať filmy. rutger hauer bol totiž nedocenená elita.

Opojení (1991)

Som dojatý. K slzám. A to sa nestáva často. Je to možno na 90%, ale človek so zlomeným srdcom musí dať 5*

Hotýlek (1975) (seriál)

Fawlty: Polly, čo to tu tak smrdí? Polly: Kvetiny. Priniesla som ich zo záhrady. Fawlty: A prečo s nimi smrdíš tu? Čo je s tými umelými? Polly: Žehlia sa... Celé ani nie tak vtipné, ako... charakteristické a ojedinelé. Sarkazmy, trápne situácie, štýl, konverzácia. Možno sa to tak nejak rozvtipní od konca prvej série. Ale keď už hej, stojí to fakt za to... Chudák Fawlty. Skrátka, Británia. Učte sa žiť "britsky." A nikto vás nebude mať rád. Presne tak, ako majú Briti radi celý svet. Major: Lupiči? Fawlty: Nie, moja žena. Čo dodať.

Ajťáci (2006) (seriál)

no, rozhodne som čakal viac. hlavne vzhľadom na odporúčania známych. celé mi to príde ako tlačenie na pílu. pokus o to byť čo najvtipnejší, vytvoriť partičku trpákov, typických outsiderov, ale situácie to celé nevystihujú a momentov stojacich za reč je vážne poskromne. realita tohto oboru vyzerá úplne inak a ajťáci sa na tom určite váľať po zemi nebudú. jeden z priemernejších britcomov. takí červený trpaslík, otec ted, black books, atď. túto relatívnu nudu strčia do vrecka, ani nebude z neho zízať. nechápem niektoré vysoké hodnotenia. mne to príde ako šedý priemer bez dostatočného vystihnutia akejkoľvek atmosféry. možno ešte tak postava šéfa reynholma (asi preto, že mi pripomína môjho tukom obrasteného chlípneho kamoša) a psychoúryvky, gestikulácia a mimika gotického richmonda stoja za akú-takú zmienku. inak skôr trápne varenie z vody. ideme o dom ďalej.

Big Lebowski (1998)

nie je to vôbec zlé, niektoré kúsky sú originálne a fakt podarené. jeff bridges je charizmaticko lajdácky, nebezpečne flegmatický a štýlovo presvedčivý, ale zasa taká výhra to nie je. niekedy sa na tom dá naozaj nudiť. toľko silných momentov vo filme nie je, aby si zaslúžili také vysoké hodnotenie. ale klub filmových "znalcov" sa zahanbiť nedá. scéna na policajnej stanici však stojí za všetky drobné. inteligentná a štýlová nuda. taký ten typický kvázi kult. čo už spravíš. repliky sa hodia do bežného života. no na "umeleckého kritika" sa hrať nemienim. to je už také nechutné klišé... radšej si pozriem dobrý béčkový horror. za jedno, možno dve pozretia to však určite stojí.

Poslední akční hrdina (1993)

vtipné, akčné, napínavé, vhodne parodické s odkazmi na kde-čo. a hlavne úplne iné. len jedno nechápem. prečo je tento film taký podcenený. to sú všetko len lacné kecy rádoby kritikov. už som to videl mnohokrát, a nikdy ma to nenudilo. + perfektný soundtrack.

Show Bennyho Hilla (1969) (seriál)

Len génius dokáže pretvoriť absolútnu sprostosť do intelektuálneho klenotu. A jedným z takých bavičských géniov bol práve Benny. Mr. Beana strčí jeho produkcia hravo do vrecka.