Metallica: Quebec Magnetic (2012) (koncert)

skvele zostrihaný výňatok z niekoľkých koncertov, ktorý iba dokazuje, že metallica nedokáže zahrať jediný koncert aspoň približne bezchybne. čo už, pre hluchých puberťákov sú to bohovia. a tí si môžu dovoliť všetko. hlavne za tie prachy. aj oblbnúť divákov, veriacich, že ešte za niečo stoja.

Rozsudek noci (1993)

Jeden z najnapínavejších filmov, čo som kedy videl na tému kto z koho. Keď sme ho pozerali, sotva sme dýchali. Výkony vynikajúce, Denis Leary ako vždy famózne (skôr som fandil jeho postave, ako tým stredostavovským buznám). Ten, kto označuje tento film za priemerný, by asi mal byť v kožu tých, čo takýmito štvrťami prešli. Osobne som pár takýchto výletov totiž zažil tiež. Ľahko sa opovrhuje a spochybňuje realita, keď je len na filmovom plátne. Opravdu to nie je žiadna funky nálada. Skvelo stvárnené naširoko roztvorené nôžky kadiť, kde si funguje jedna vrstva v pohodičke, netušiac, že ​​niečo tiež môže vôbec existovať, a druhá je rada, keď sa dožije stredného veku. Život tam venku je totiž bojové pole. Mňa osobne sa OST veľmi nelíbil. Príde mi práveže skôr pózerský. Ale tento film by mal patriť jednoznačne medzi elitu. Minimálne čo sa akčnej produkcie týka. 85%

Father Ted (1995) (seriál)

To je teda trio. Jeden nešťlastivec, jeden dôkaz neúspešnej intelektuálnej evolúcie a posledný z tejto trojice príklad dobrovoľnej senilnej devolúcie. O ostatnom osadenstve najzapadnutejšieho zapadákova radšej ani nebudem nič písať. Absurdne dokonalé. Britsko-Ulstersko-Írsky humor je skrátka... nenapodobiteľný. Aj tá najnevtipnejšia nevtipnosť vás dokáže zraziť k zemi. :D A ten undergroundový dabing :D Možno to nebude chutiť každému, ale keď sa do toho obujete, ste v tom až po uši. Skrátka "pozoruhodne" božské. Nutné vidieť.90%

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

zasa jedna pekne nafúknutá patetická bublina made in spielberg. mystifikácie na bežiacom páse, "ukrutná" zima, neschopní a ufňukaní americkí vojaci, samozvaní hrdinovia, ktorí spasili celý svet. blablabla. náckov zo srdca neznášam, napokon, ich nátura sa doteraz nezmenila, no pri takýchto paskviloch by asi bolo lepšie, aby všetkých západných spojencov rozdrvili na prach. najlepšie na amerických produkcii ohľadne II. sv. vojny sú akurát tak počítačové hry. aj tam však býva pravidelne plno dezinterpretácií. veď čo, účel svätí prostriedky. oblbujte deti, kým sa dá.

Přátelé (1994) (seriál)

"utekaj, ty chlpatý bastard!!! počuješ, ty hovado!!!" :D :D :D fakt skvelé, okrem nekonečného objímania, častých retrospektívnych scén a falošného amerického elitárstva. máločo z ich produkcie malo také gule, to teda hej. americká verzia európskych seriálových situačných komédií. málokedy sa jednotlivci dopĺňajú tak perfektne, pričom každý z nich je úplne iný. kedykoľvek si to znova pozriem, nikdy sa nenudím. a jeden diel nikdy nestačí... plus kto by si nezamiloval chandlera binga a jeho večné štýlové a inteligentné strápňovanie sa, no povedzte :D

Maniac Cop (1988)

Z dnešného pohľadu strašná blbosť. Z pohľadu prvých VHS ktoré k nám prišli totálny kult. Z nostalgie 5/10

Stalingrad (1993)

„Vojna je vzájomné hromadné vraždenie miliónov ľudí, ktorí sa nepoznajú, v záujme malého počtu ľudí, ktorí sa poznajú, ale nevraždia sa navzájom“ (Louis-ferdinand Céline).

Kouzlo (1978)

anthony hopkins dokazuje, že je absolútna elita. sir herec. film je síce trochu guláš, ale má len pár slabých miest. možno by to chcelo vyzerať ako psychodramatický thriller o schizofrénii a životnej traume, lenže so skutočnou schizofréniou a jej symptómami v realite to má naozaj málo spoločného. každopádne, nutné vidieť.

HDP: Hodně divné příběhy (2006) (seriál) odpad!

keď niečo neviem, akože fakt nie, tak budem tvrdiť, že ma nejakí diletanti nepochopili. a už vôbec nechápu "umenie." keď napíšem pičovina, budem urážať vagínu.

Kinobazar (2004) (pořad)

všeobecne, izer ma baví, hoci má kadejaké šovinistické poznámky, ktoré sú pri jeho "iq" skôr dosť zhadzujúce tých, ktorých je priaznivcom. no vie vždy vystihnúť a extrémne parodizovať reálne situácie, osoby a osobnosti s bravúrnosťou psychológa davu. ku kávičke jeho max. desaťminútové skeče vôbec neurazia. je to skrátka šašo a to mu ide najlepšie. namontovať otrepané vtipy do scénok takým spôsobom vie naozaj málokto. po určitej dobe síce môže omrzieť, ale človek sa k nemu vráti vždy rád. je to jednoducho talent. to sa mu nedá odoprieť. je to skrátka on. hoci si s vkusom niekedy fakt ani netyká. a to je pre ľudových zabávačov charakteristické.