Děsivé dědictví (2018)

ono akože už aj ano, ale nie, a predsa len ak aj, tak nie a keď už, tak zasa nič. jedným okom dnu, druhým von. 6/10

Zvrácená (2021)

Dosť sklamanie. Nie že by to stálo úplne zahovno, ale ak budete čakať zázrak v akejkoľvek forme, budete vyslovene sklamaní. Nepomohli overení herci, obohraté efekty, podarený trailer, skôr to všetko vyšlo patetické a triviálne. Ak máte za sebou x napozeraných filmov nielen tohto subžánru hororu, určite vám to hlavu neodtrhne. Mnoho filmom z B-kategórie ktoré sa do kín ani nedostanú tento film nesiaha ani po päty. 4,5/10.

Mama (2013)

oproti tým stovkám a stovkám samoúčelne ľakačkových šutrov je toto prekvapujúca perla. po dlhej dobe fakt príjemné prekvapenie, ktoré nebude nudiť ani po niekoľkých pozretiach. dokonca by som povedal, že ešte naberie na intenzite. koniec trocha patetický, ale dajme tomu.

Jen o rodinných záležitostech (1990) odpad!

kde bolo, tam bolo, vznikol jeden film poplatný čerstvému režimu, opakujem režimu, z ktorého vzišiel ďalší režim, kde sa konajú nové gestapácke procesy a herci zbožňovaní v minulom režime (čo im evidentne lichotilo) sa náhle nechali naverbovať znetvorcami reality, vediacimi prečo tvoria takéto prdy do vetra. treba si totiž urobiť čo najrýchlejšie finančné zázemie. asi aj preto si vašek havel hneď zhabal rodinné dedičstvo, štúdiá barandov. veď prečo nie, páni herci, vždy vediaci oblbnúť naivné publikum, ktoré vtedy len sralo do plienok, takže im sú fakty o minulosti absolútne naservírované podľa potreby autorov. treba sa držať stoj čo stoj na výslní, aj keby začali traktory padať. toto "veľdielo" plné rádoby reality mi iba pripomenulo, že rozprávky nemusím.

Dům (2011)

tak ako to je. skurvený život. bez príkras. je až ťažké zahrať realitu s takou prirodzenosťou. herci excelujú. je to skrátka chuťovka. existencia, nie život, kde vládne čisté farizejstvo, neschopnosť prejaviť city, lebo to akože tak má byť, hoci človek vie, že to tak nie je správne. bigotria, zúfalosť. hlavne aby to bolo v intenciách falošného šťastia a "blahodárnych" konvencií. skrátka celé napiču. bezhlavý a naivný pokus o útek odnikiaľ nikam, pretože všade je to akože lepšie. len ten kvázi happy end do dodrbal. je to aj v slovenskom znení, kvôli dabingu sa netreba rozrušovať. iba idioti si nerozumia tak, ako slováci a česi. alebo nechcú. iba paulovičov hlas dodáva filmu úplnú autentickosť. tento film ma zobral. určite si ho pozriem viackrát.

Kletba z temnot (2012)

tak už aj židia majú svojho exorcistu. pritom pre toho, kto pozná talmud a starý zákon to bude skôr na smiech. atď., atď., atď. a okolo nejaká tá omáčka. určite sa na to dá dívať. ale stále len druhá liga.

Konec světa (1999)

Mňa to bavilo. Určite aj preto, že je to téma môjmu skazenému srdcu tak blízka a som fanúšikom skôr tej "druhej strany." Byrne je pán herec, ten dokáže zatieniť herecké "umenie" Arnieho po každej stránke. Určite to nie je zanedbateľný film. 7/10

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

no nič. čakal som väčšiu slávu. naturalistické spracovanie, skvelá výprava, krásna príroda a istá dávka presvedčivej mystiky ok. ale to na štyri * nestačí. to z blockbusteru výnimočný film nespraví. precenené. z filmu kus hovna bohužiaľ trčí. režisér, nerežisér.

Jdi a dívej se (1985)

Tak skutočný a krutý film, že som ho nedokázal dopozerať. Kam sa hrabú všetky exploitation sveta dohromady. Čudujem sa, že sa tvorcovia tohto diela pri jeho natáčaní nezbláznili. Ja by som to určite nezvládol...

Ďábelská posedlost (2015)

keď ma téma posadnutosť, etc. nezaujíma, tak sa jej nebudem venovať. to ako keby išiel farár do bordelu a začal kázať nezmysly. film je to kvalitný, výkony slušné, dokumentárne spracovanie dôveryhodné. vegáni, bude barbecue a poriadne krvavý steak. ráčte ochutnať. 7/10