Nedotknutelní (2011)

čakal som viac, vzhľadom nato, ako je film ospevovaný. je to taký pokus o zabrnkanie na city, ale vyjde mi to skôr neúprimne, situácie sú často úplne nelogické, popierajúce realitu a námet je veľmi triviálny, neprekvapujúci. celé mi to príde ako gýčovitý kalkul. taký patetický mišung, snažiaci sa dojať diváka k slzám. pár vtipných replík, ale stále to iba talčí na pílu. nič extra. tento, ako sa hovorí, "hlboko ľudský film" sa ma veľmi nedotkol. sorry.

Temná voda (2002)

voda, voda, samá voda... pomerne zmätené, originálne v žiadnom prípade. avšak dajme tomu "viditeľné." gradácia a napätie na konci spolu s lyrickým záverom to tak trochu zachraňujú. ale nečakajte nič prevratné.

Sedím na konári a je mi dobre (1989)

to bolo ešte keď robil jakubisko filmy ako sa patrí. potom to už väčšinou stálo za prd. atmosféra, hudba, výkony (až na hrubešovú, tá zaujme akurát tak vzhľadom, ale aj to často stačí)... skrátka nádhera. to spolitizovanie mi príde klišéovité a veľmi účelové, dezinterpretáciám sa toto dielo jednoznačne nevyhlo. ale dajme tomu. tento film nestráca na hodnote. jeden z klenotov československej kinematografie. 9/10

Zlaté dítě (1986)

môj obľúbený film z detstva. typický eddie murphy, ktorý často hrá policajta, pričom jeho spôsoby sú všakovaké, len nie prozákonné, geniálny charles dance (ako vždy), pôvabná charlotte lewis (waw!!!), sympatický victor wong, dobrý príbeh, slabé efekty, skrátka osemdesiate roky ako vyšité. to boli filmy ešte o niečom.

Zamilovaný profesor (1996)

hovorte si čo chcete. ja som sa bavil. eddie murphy je skrátka eddie murphy. a to má viac-menej vplyv na kvalitu a definíciu produktu, ktorého je súčasťou. niektoré priblblé časti sú tak pribléblé, až je to fakt sranda. prepnite. napokon, pointu to má. relax. 70%

Ozvěny mrtvých (1999)

jednoduché, nie veľmi originálne, ale zato veľmi účinné a profesionálne odvedené. nenudí, kevin bacon ako hlavná postava to odpálkuje s nadhľadom, a to je to, čo film potrebuje. to snáď stačí, či? možno ten koniec na spôsob satisfakcia, blablabla, pointu oslaboval. ale celku to neuškodilo. 7/10

Vlci (1981)

komorné, inteligentné, mysteriózne, nesporne s prvkami hororu, skvelé výkony so štipkou humoru. nechápem, prečo také nízke hodnotenie a prečo som o filme doteraz nič nepočul. elitka.

Zrcadlo, pověz mi... (1990)

slabý podpriemer. neoriginálne, výkony úbohé, pointa nedotiahnutá. teen horrory väčšinou bývajú sračky, tento nevynímajúc. rešpektujem, že je to starina. ale aj v tej nájdete klenoty, medzi ktoré tento film určite nepatrí. ale ak je vaším koníčkom strácanie času, prosím. najzaujímavejšie boli fakt tie kozy postavy kandidujúcej prezidentky školy charleen kane. ale to nájdete v každom druhom porne.

Amen. (2002)

Výnimočný film. Výnimočný. Iba mierne zaostáva kvalitou za Schindlerovim zoznamom, i keď sa oba filmy nevyhli mystifikáciám.

Otrantský zámek (1977)

dosť slabé, nepresvedčivé, naivné. spracovanie na úrovni ochotníckeho divadla. vozábov prejav bol vždy skôr akousi paródiou na herectvo. na štvrťhodinu mi to prišlo ako časový masaker.