Podzim v New Yorku (2000)

keď ste mali niekedy zlomené srdce, a často veľmi, donúti vás to k slzám. sám som si toho veľa odtrpel. možno som to nemal pozerať, ale nedalo mi. prečo niekedy nevypustiť z klietky tú patetizovanú melodrámu. len to musíte vydržať. niečo ako Môj život, ktorý je ale značne podarenejším dielom. ale neurazí. 65%, ale dám za ****, lebo niekedy človek uverí v lásku. p.s. vážte si lásku, pestujte ju, opatrujte, ak sa s ňou deje niečo zlé, liečte ju. čo by sme bez nej boli.

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska - Horehronský rozparovač (2006) (epizoda)

niečo takéto nám môžu v negatívnom zmysle závidieť všade na svete. nič také totiž v novovekej histórii ľudstva nespáchal asi žiadny viacnásobný vrah na svete. toľká brutalita, deviácia a výber obetí... dobre si premyslite, či si to pozriete, pretože potom sa na vražedné ošiale budete pozerať úplne inak a budete iba porovnávať. mrazivo faktický popis miesta činu prostredníctvom jedného z najlepších slovenských hercov Tomáša Maštalíra pridá na ešte väčšej autentickosti a vystupňuje hrôzyplnosť činu tak, že sa vám bude zvierať hrdlo.

Dárce (2014)

na to, aké kapacity sa v tomto kúsku ocitli mi mi príde výsledok príliš... priemerný. všetko je tak nejako očakávané, predstava o utopisticko-futuristickej spoločnosti s nádychom takmer nacistickej ideológie propagujúcej sociálne elitárstvo, podozrivú rovnoprávnosť na úkor individuality a eutanáziu nie je ničím objavný a takmer zbytočný. hlavný "hrdina" je dosť nesympatický. jeff bridges to nijako zvlášť nezachránil, atď., atď., lepší priemer. ale ak to vaše oči neuvidia, nezaplačú. 65%

28 týdnů poté (2007)

totálne banálna téma, ktorá ma väčšinou neoslovuje, avšak poňatá úplne... inak. niektoré zábery sú fenomenálne, priam apokalypticko umelecké a celkové poňatie absolútne nekompromisné, tvrdé, zúrivé. hardcore ako bič. 85%

Potomci lidí (2006)

v podstate by to bol priemer, nič nové. ale za geniálne autentický koniec a v ňom takých pár ponechaných detailov v podobe... však si to pozrite sami, pridávam hviezdičku. 70 %

Světlonoc (2022)

dosť sklamanie. čakal som na to, pretože moja obľúbená téma... dúfal som, nevydalo. plus zvuk mal práve opačný problém, ako pri prezvučených blockbusteroch. tam nie je rozumieť ničomu, iba hudbe a zvukovým efektom. tu som z dialógov nemal takmer nič. a to som ušami skrutkoval o život. pár momentov ktoré stoja za to to celé nezachráni. daná téma sa mohla poňať úplne inak. tak sa pýtam, čo toľko ocenení? kvôli pseudoaktuálnemu sociálnemu postoju? to nestačí. tvrdenie, že slovenský vidiek žije ako v stredoveku je hovadina. ale však nechajme nvotovú, nech sa nepregnantne vyblbne. 55%

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

neurazí, ale ani nenadchne. ešteže ten koniec to tak trocha vyšponuje, pretože prvá polovička je fakt nuda. zjavenie sa kultovej trojky na záver filmu však nepôsobí ani nostalgicky, skôr násilne a pateticky. nemám rád porovnávanie s prvými dielmi, ale naviazať na také kultové diela je len sotva možné. ak to nie je vôbec drzosť. ak ale chcete zabiť dve hodiny času tak, že nebudete ľutovať, tak tento nie hektický filmík uspokojí vaše chute. avšak patrí do kategórie zabudnuteľných. štyri * a viac je, jednoducho a stručne povedané, nepochopiteľných.

Vostochniy front (2017)

Prvá dvojdielna časť - Cesta k Stalingradu trpela istou suchopárnosťou, zbytočnou faktickosťou a chladnou konštatáciou. Druhá časť - Cesta k Berlínu - však bola akčnejšou, konkrétnejšou, niekedy vskutku dojímavou, prinášajúcou taktiež hrozivé poznania, ktoré sme v ostatných dokumentoch týkajúcich sa tejto problematiky takmer nepoznali. Ani tento dokument sa nevyhol istému spolitizovaniu, no nie je účelové, funkčné a vyhýba sa trápnemu démonizovaniu spojenému s fabuláciami, čo určite nebude vyhovovať rusofóbom, a tým, pre ktorých je pohľad západných spojencov z dnešného hľadiska produktom historickej indoktrinácie. Treba si však uvedomiť, že o dianí na východnom fronte majú najlepšie poznatky tí, ktorých sa tieto činy priamo týkali a majú o nich najviac poznatkov.

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

môžete tam napchať x kalibrov a klasikov filmového plátna, pekné baby, ale kde nič nie je, ani smrť neberie. pár vtipných citátov, ktoré ale akosi neznejú autenticky, skôr tak nejako lacne, nestačí. kde ty staré časy jsou... smutné. teraz už naozaj.

Hail Satan? (2019)

dokument o pár zúfalcoch, outsideroch, vylúčených zo spoločnosti, snažiacich sa zaujať, šokovať, ale v podstate "demokraticky a slobodne" zapadnúť a nájsť si teplé miestečko na zemi. je to iba obyčajná póza. v podstate cirkev naopak, ale stále cirkev s dogmami, doktrínami, samozvanými prorokmi, ikonami, autoritami, atď. vôbec nepochopili, že filozofie ako je satanizmus alebo luciferianizmus nestoja na ani o zbožňovanie a zbožšťovanie čohokoľvek. čistá samoúčelná provokácia slabomyseľných pseudo individualít. keď už tak zúfalo potrebujem symboly, dám si ich tam, kde nebudú biť do očí. takto je to sranie si do vlastného hniezda. inak to nemá fakt zmysel. nepobavilo, možno pár replík. inak sa tu objavujú iba samé trápnosti, aké možno vidieť iba v krajine neobmedzených možností, spojených shitoch amerických. strata času. horor dopozerať. kašlite na nich. sú to deti snívajúce o extravagantnosti a originalite. aké neoriginálne. ľudí to zaujme akurát kvôli nacisticko kvázi satanistickému názvu. škoda reči. amerika je odpad sveta. bez debát. p.s. ak tu niekto tvrdí, že sa venuje satanizmu 33 rokov, tak mal radšej kopať do futbalovej lopty. tá je rovnako dutá, ako jeho hlava. inteligentný človek príde na princíp satanizmu za minimálnu dobu. à propos, tvrdiť, že amerika je postihnutá židovsko-kresťanskými hodnotami... :D trapas. amerika nemá žiadne hodnoty. s tým by uspel akurát tak u náckov. klišé.